1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу мал пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 4blueo0, 1 ноември 2019.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Смешно е што бираш секс пред карактер, испаѓаш нимфоманка. :wasntme:
    Ако те тепа, ти брани да искачаш, ти го контролира животот да си го чуваш јер те задоволува и има јак пенис.
    Е ти додека спиеш после то, тој ќе иде негде и утре друг ден филмови ќе ти праи. И нормално ти ќе му поверуваш јер карактер не е битен, битно е јако да те секса.
    Али едно забораваш САМО ТОЈ КОГА ЌЕ САКА. :D
     
    На Herrera, Mantub, candy.cane и 7 други им се допаѓа ова.
  2. Dark_Lady997

    Dark_Lady997 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ако ме тепа, секако не би останала.
    Ама повеќе ќе попуштам на маани во карактер отколку ако му е мал или не го бива.
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум.:lol:
    А што ако тебе не те бива и те отфрли ко партал?
     
    На candy.cane, Keanu_R.Wick, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
  4. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Убаво е кога е сè погодено. :nod:
    Ама кога не е, попрво би избрала карактер, љубов, внимание, прегратки, отколку секс :!:
     
    На Mantub, Ambitious, Herrera и 19 други им се допаѓа ова.
  5. me again

    me again Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2018
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Машки
    Me raduvA FAKTOT sto seuste se vodi rasprava okolu klucniot organ narecen PENIS,. Za site vidivi golemini iznapisavme i kritiki i pofalbi, no mene kako masko me pravi sreken toa sto pocituvaniot zenski svet seuste pokazuva mn golem interes kon ovoj priroden dar .... Nie maskite koi so pogolemi koi so pomali alati ne treba da dozvolime ni pod razno da bideme zameneti so plasticni ili silikonski ( znaete na sto mislam ). Zatoa treba vredno da si odrabotime i alatot da go upotrebome za vistinskata rabota za koja e namenet...ili po zelba na partnerot...blagodaram :bow:
     
    На krEM4Eto, nena2010, Keanu_R.Wick и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. nightingale

    nightingale Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    Damn мислењево :rofl::rofl::rofl:

    Нејќеш да си со некој што не те задоволува, ако, разбирливо. Ама ако бил добар во кревет ќе му прогледала низ прсти за карактеров ако му е тапа... Зошто тоа е најбитно, не мора ни да зборите дома. Само секс! :rofl:
     
    На KateKane, candy.cane, Annora и 8 други им се допаѓа ова.
  7. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    6.999
    Допаѓања:
    118.099
    Пол:
    Женски
    Прочитај поназад, иронија од коментари има, исмевање дека се искомплексирани човечиња тие со мал пенис, најдобро тие врски да завршиле.

    Мене ми е чудно што не се потрудија да и помогнат на членката со совет, чест на исклучоци, и што почнаа во друг правец темата да ја водат, со наметнувања на свои мислења.
    Остајте ги бре луѓе, кој како си сака. Конкретен одговор дајте а не 300 мислења од кои повеќето се наметнати одговори за ваши ставови.
    Неможеме со се да се согласиме сите.

    Можеби ти не, но повеќето коментари се такви.
    Конкретно мислев за сите мислења овде
     
    Последна измена од модератор: 7 ноември 2019
    На candy.cane, WildMk, VoodooGirl и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Ако си поразличен од другите, не значи дека си погрешен и нефункционален. Никој не е совршен. Ако има љубов, го прифаќаш партнерот таков каков што е. Ако нема, бараш друг партнер. Имаш целосно право на тоа. Дегутантно ми е да ги возвишувам сексуалните способности на партнерот пред карактерот. Не е ниту за споредба.
     
    На Martka, Hellobeautiful, candy.cane и 12 други им се допаѓа ова.
  9. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.037
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со девојките што кажаа дека ако на личноста не ѝ претставува поголем проблем и ако го прифаќа нештото како такво, нека се впуштат во експериментирање и пробување на нешто ново.
    Во случај да пречи и ако почне да претставува препрека што не се надминува со тек на време, подобро да се расчисти навреме и да се најде соодветен партнер отколку да се прави нешто зад грб и двете страни да бидат повредени.
     
    На candy.cane, Annath, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
  10. Keanu_R.Wick

    Keanu_R.Wick Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2019
    Пораки:
    576
    Допаѓања:
    1.231
    Пол:
    Машки
    Ти вакви филозофии кажи им прво на бабите и дедовците кои ни С од секс а ете толку години минале и минуваат заедно. Или кажи им ги на тие парови кои почнале од мали нозе, од детство. Љубов без секс не можело.
     
    На Peperutce1115, Sejfullai, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
  11. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    @4blueo0 само во доги ќе осетиш нешто, други пози ти се џабе, тој ќе си заврши работа а ти само ќе се исфрустрираш.
    Ти предложија и каубојска ти да бидеш одозгора, од (поранешно) искуство ти кажувам дека нема да ти сврши работа.
    Ако сте по "играчки" може и тоа да помогне но не е тоа тоа :|
     
  12. Kendrick

    Kendrick Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    https://www.thecut.com/2014/03/my-boyfriend-used-a-penis-pump.html

    Текст поврзан со проблемов од темава
    Авторката пишува за пенис пумпа, наводно дава поголем обем кога веќе големина не може :D пробајте нема што да изгубите, може ќе има некаква разлика за повеќе да го осеќаш и да ти биде поубаво.
     
    Последна измена: 7 ноември 2019
  13. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Можеш на момак да му кажеш се се се најлошо како не го бидува у секс и слично, али да му кажеш дека му е мал пенисот и не осеќаш ништо- можеш да го срушиш за цел век, јак комплекс и цел живот ќе му се води на таа основа и нема да може да функционира нормално.
    Доколку е самиот свесен за тој проблем и сам се искаже, тогаш може да зборуваш и ти отворено, ама до тогаш ќутење бидејќи нема нешто полошо од рането машко за својот орган. Ногата земи му ја, раката иссечи му ја, колку сака грд нека е ама половиот орган не смее да дојде во прашање.
    Знам случај, и тоа тежок случај, кај геј пар пријатели. Во геј културата е пак уште поизразено и табу тоа - мал пенис.
     
    На Keanu_R.Wick, Dentina, VoodooGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. TashSefton

    TashSefton Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2016
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    1.743
    Ццц буквалист до буквалист. Се разбира дека не мислев на бабите и дедовците и љубов почната од мали нозе. Впрочем темава воопшто не ја опфаќа таа група. Почна да ми станува јасно дека на форумов врие од демагогија и дека мислење различно од одреден табор, се тривијализира (на прилично невоспитан начин).
    А да не зборам за несоодветноста на коментарот за старите брачни парови, кои веќе си го имале својот share на љубовни и сексуални доживувања во животот и СЕГА се во таа сфера од нивните животи кога партнерски се потпираат еден на друг. И да, нормално е тој период да почне ТОГАШ, а не во возрасната група за која зборуваме.
    А! И ова: ако мислиш дека повозрасните немаат секс, уф у каква зсблуда си;)
    И вака радикално да звучите - скроз ПРО немање секс, и во темата “брак без секс” , штом тоа е толку многу нормално.
     
    Последна измена: 7 ноември 2019
    На neno0o, WildMk и Dentina им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Ова е сумаризација на темата (y)
     
    На candy.cane, sj *O*, TashSefton и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. VIKOJNA

    VIKOJNA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    37
    По што би се разликувале тогаш ние од животните? Како кучките пред парење, кога ќе има цела глутница напалени песој што се влечкаат по неа, таа ќе го одбере најсилниот мажјак. Ете и членката што ја цитираш алудира на тоа ... интересно, ако е сериозна, љубоморна сум на ваквите луѓе, што знаат што сакаат. Тешки да ми беше голем пенис најголемиот успех во животот :(
    :D:D
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
    Кога фаќате дечковци ваљда на првите средби не им соблакате гаќи за да земете мерка:D.
     
    На buba4e89, SummerGirl, Adorabela и 7 други им се допаѓа ова.
  18. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Набљудуваме :D
     
    На italiangirl11, Alisa22, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Dirizabl

    Dirizabl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2017
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Znaci zatoa mene site devojki me gledale dole ,jas mislev ubavi pantoloni nosam ;)
     
    На Love 83, A_star, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  20. Daddy

    Daddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Машки
    Ја па си мислев девојкиве срамежливи затоа главата надоле они кај гледале.. :D:D:rofl::lol:
     
    На Love 83, Feminka22, Stark и 7 други им се допаѓа ова.