1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу мал пенис

Дискусија во 'Секс' започната од 4blueo0, 1 ноември 2019.

  1. Dark_Lady997

    Dark_Lady997 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Никого не навредив, кажав како што е.
    Црвче не врши работа.
     
  2. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Сексот е битен во врската, ама до толку да му раскинам затоа што не ги исполнува моите сексуални преференци, НЕ. И тој ќе ти биде дечко само за секс ли? Оти велиш ќе биде бескорисен. Друго е секс за една вечер, друго е сеиозна врска.
    Е сега стави се на место на дечкото. Би сакала ли да ти раскине затоа што премногу ти е широка дундата и тој ништо не осеќа? А притоа се друго во врската ви е одлично? Како ќе се осеќаш?
     
    На VIKOJNA, Annath, elenaeli22 и 17 други им се допаѓа ова.
  3. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Дали тој има уста и јазик и дали знае да испочитува женско битие?
     
    На sj *O* и WildMk им се допаѓа ова.
  4. nightingale

    nightingale Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    350
    Допаѓања:
    2.774
    Пол:
    Женски
    Абе пресмешни сте некои тука, што нема да прочитам :rofl:

    Пишала остај го не ти треба таков, реков зел ја удрил нешто, гледав да не сум на таа темата по грешка.

    А ти штом можеш статистика да извадиш дека се најискомплексирани тие, се со такви да не си? Пошо репрезентативниот примерок за да ти е точна статистиката треба да е поброен. Just saying.

    P.S. Не кажувам што треба или не девојката да направи, ама советиве и констатацииве ти се бесмислени.
     
    Последна измена: 2 ноември 2019
    На Keanu_R.Wick, VIKOJNA, Annath и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Убави совети се пишуваа, се додека не почна да се дискриминира овде на темава.
    Пробајте со различни пози, и со дополнителни реквизити и помагала.
    Девојката побара совет, не побара советодавни тела кои ќе ја осудат за да го остави дечкото.
    Прво советуваш да го остави дечкото, а како би ти било да те советуваме тебе да го оставиш дечкото со кого живееш 4 години и те удрил зошто не сакал секс со тебе? Многу невкусно изгледа, да бараш совети а потоа да ги омаловажуваш мажите на ваков начин.

    Големината на пенисот не е пресудна за успешна врска. Други работи се побитни. На пример почитта и разбирањето меѓусебно.
    Добро би било да примениш нешто од советите погоре и да успееш поубаво да се чувствуваш.
    И ти и тој би биле задоволни во тој случај, супер што и тој е спремен за промени
     
    На *Снегулка*, VIKOJNA, Annath и 17 други им се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Има и доста добри совети што членки на место ѝ дале на девојката, ама за другите морав да искоментирам.
    Исмејувањата и пресмешките на темава се чист body shaming, табуто околу мал полов орган кај мажите и дека сите со таков се искомплексирани или не се „пРаВи мАжИ“ не е ништо помалку глупо и штетно од на пример да кажеш дека сите дебели девојки се искомплексирани, или дека оние со мали гради/рамен задник не се „прави жени“. Со ваква реторика не може да се бориме ни за еднаквост, ни за прифаќање на тела какви што се, ни за ментално здравје, ни за ништо.
    Мене на 25+ години да ми е апсолутно пресуден изгледот и половиот орган во една врска, и да делам совети некој да си го шутне партнерот (кој според пишувањето е сосема на место и во самиот секс, освен тоа што не може да го промени барем без помагала) оти му е мал... би се срамела искрено, не да трубам кој друг колку е зрел како што прават некои овде. Жално.
     
    На *Снегулка*, VIKOJNA, Lolipop23 и 26 други им се допаѓа ова.
  7. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Прашање до @Dark_Lady997: ако ти е преширока, и при секс дечкото не осеќа ништо, треба да ти раскине ради тоа? Просто звучиш.

    @4blueo0 Покрај доги, јас имам приметено дека најдлабоко влегува и во мисионеска кај што нозете ми се кај него на раменици, а тој е целосно навален на мене. Со среќа и биди среќна ако ова ви е единствен проблем во врската.
     
    На Milan93, Annath, Harper и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Секако дека е битно, што че допршиш, пошмукаш или месиш?
     
    На Dark_Lady997 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    @Dark_Lady997

    Како се небитни градите? На пример дечко ти има фетиш на titjob, a ти имаш гради со големина на орев. Што правиме во ваква ситуација?

    Да ти дојде некој надарен бабачко со 20+ сериозно ќе прифатиш да ти го стави внатре?! Па, таков коњски, малку диво да запне и убрза, не само што може да го повреди ѕидот на вагината туку и да предизвика крварење (и твое и сопствено).

    Јас се извинувам на директност и вулгарност, ама стварно се нервирам што и покрај илјада изнапишани постови, огромна бројност на форумски членови од цела Македонија кои нѐ читаат, и понатаму робуваме на стереотипи и нереални стандарди.

    Мажите не се парче кур и жените не се пар цицки. Купете си секс играчки и нив бутајте ги каде сакате, аман више.
     
    Последна измена: 2 ноември 2019
    На *Снегулка*, DAngel, VIKOJNA и 25 други им се допаѓа ова.
  10. Dark_Lady997

    Dark_Lady997 Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2019
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ако не е задоволен, нека раскине, со сила никого нема да терам да останува ако сексот е лош само ради почит и љубов.
     
  11. 4blueo0

    4blueo0 Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2019
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    193
    Па најчесто имаме секс во мисионерска со нозете на раменици, и баш во таа поза ништо не осеќам. Он вика дека најубаво би било јас од горе и да му "мешам", досега не сум пробала така, ќе пробам и се надевам нема да го повредам.:rofl:
    Ви благодарам на сите за советите, ќе ги пробам сите пози што ми ги препорачавте. :$ За додаток на пенис не би, што знам глупаво ми е а и сакам и него да му е убаво.
    Во врска со прашањата, сум имала пред него друг ама никогаш не сум доживеала оргазам. Да, знае да почитува женско битие и има уста и јазик, а што врска има тоа во случајов и дали воопшто ги прочита моите претходни коментари? Еве повторно ќе кажам дека не остава а да не свршам, секогаш со прсти клиторично ме доведува до оргазам. Вагинално не сум доживеала никогаш, можеби сама можам ама не сум се потрудила.
    Ви благодарам и на тие што само коментиравте за да се направите многу интересни, не нема да го оставам и би можела само со него цел живот, не ми е ова најбитното нешто, само сакав да се потрудам да најдам начин да уживам, ако не може не може.
     
    На VIKOJNA, Lolipop23, Stressed Out и 19 други им се допаѓа ова.
  12. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ете ти го одговорот.
     
  13. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    Женска, ако мислиш дека моеш да тераш со него онда терај си. Убави совети со квалитетни објаснувања доби во првите неколку страни.
    Според мене ако типот не ми е компатибилен, не за секс, туку да го гушнам и да не се осеќам компатибилно - е доволна причина да размислам што понатаму, а не па за секс.
    Секој со своите избори, искуства, мудрости и наивности.
    Зашто знаеш шо? На крај само ти ќе легнеш од овде со него. Јас не. Таа над мене не. Тие над нас па ич.
     
    На sj *O*, Cinnamon Bun, ane.bella и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Ваљдрин.

    Ваљдрин. Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2017
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    269
    Пол:
    Машки
    И јас би сакал да ја прашам една членка тука што твдри дека " Маж со мал пенис не е маж"
    Моето прашање е
    1) : Жена со мала пич*а не е Жена ?
    2) :Жена која не може да роди деца не е жена ?
    3) : Жена со мали гради или задник не е жена ?
    НЕЕ. ЖЕНИ СЕ СИТЕ но секој/а има свој изглед и перформанси.
    Нема потреба за непотребни навреди.
    Ако имаш совет коментирај и дај совет ако не :shake: ЧУТИ СИ.
     
    На *Снегулка*, VIKOJNA, Stressed Out и 23 други им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А да се е*нете сите со мал пенис па да си кажете мислење. :D

    Реално, сум се нашла во таква ситуација ама не сум го оставила на цедило. Башка што секогаш сум се трудела да најдеме решение, денес барем има разни креми, спрејови, таблети.
    Меѓутоа фидбекот е секогаш "Па не знам, па знам, па не ми е мал, па до тебе е." Реалноста малку е груба да се прифати,и со тек на време сфаќаш не е тоа тоа. Не те задоволува, не бидува, раскин и толку.
    Е сега јас никогаш не сум се дрзнала на некој да му речам мал ти е, голем ти е. За цм не ни причам не ни гледам ама логично мислам дека некои претерувате во темава.
     
    На Anon, sj *O*, Asparagus и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Сум имала дечко со мал пенис и ништо не осеќав ,ме фустрираше тоа зашто да останам незадоволена и да имам цел живот лош секс или секс со помагала не знам ти што ,зошто кога можам да бирам ,не беше тоа главна причина за нашето раскинување ама искрено да не беше другата причина ќе му раскине поради лошиот секс. Не ме каменувајте ама и јас го делам мислењето дека мажите со мали ку*иња се најискомплексирани.
    Мој совет до девојката е ако си спремна цел живот да имаш лош секс и секс со помагала и не знам какви глупости остани ако не барај си друг ,гледам некој пишале сексот не е битен и те како е битен.
     
    На ane.bella, Herrera, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
  17. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    А и нема да е цел живот. Ќе дојде брак, деца, обврски и ќе имате секс еднаш месечно, а можда ни толку.
    Тогаш сеедно ќе ти е, ќе си навикната.
    Сексот е најмногу во главата. Си правиш филм дека ти е пренајјако и така ти е. Е сеа кога ќе ти престане филмот е зезнато ама сите си знаеме што е најдобро за нас.
    И не зборам од памет. И мене ми се паднаа микро пениси во животов. Едниот кај со мал туку и труп беше, другиов барем филм правеше, јер сите се ебачишта дур не се слечат. Втор пат немаше. Можда мојава е голема и не е компатибилна со мали, јбг. И не, нема да осеќаш ништо ни кога ти ќе бидеш врз него зашто и тогаш тој ќе е мал, сум пробала, но ќе имаш триење на клиторисот и ќе ти е малку јакичко.
     
    На happygirl, WildMk и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    :D
    Ок, ајде вака... колку сантими ви се доволни за да го осетите?
    Баш ме интересира
     
  19. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Вајлдке, зар да те учам треба?:whew: знам дека не треба. Првенствено е до дебелината , ама пошто обично заедно одат( не дека нема долги и танки) испаѓа должина е a must.
    Различни сме сите...можеби до обликот на вагинален канал исто зависи. Па дали г- точка лесно ја допира. Па ако е некој дебел пократок му делува зашто барем.некој сантиметар е скриен во салото.
    Во никој случај голем пенис не е автоматско уживање, ама за мене шансата е поголема дека ќе уживам со 16 отколку со 12.
    И тоа рачунај, 16 е над просек во мк според статистички податоци кои не ги правев јас, фор д рекорд:D
    Треба да се проба разлика, затоа не сум присталица на " мажи се со првиот" а имам другарка баш така направи. Среќа димензионално и се погодил:D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Знам за знаење.. за мене..
    Ама туѓите преференции ме интересираат :lol: