1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Премногу секс?

Дискусија во 'Секс' започната од akvarium, 1 септември 2016.

?

Колку пати месечно имате секс?

  1. 0-3

  2. 4-8

  3. 8-15

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
  1. sagittarius989

    sagittarius989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Машки
    Сеуште немам доживеано некоја да ме доведе до крај, односно прв да се предадам :P
     
    На allann и катеринаах им се допаѓа ова.
  2. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    А што се подразбира под "премногу" секс?
    Стварно не ми е јасно...
    Еднаш на ден, секој ден, е премногу? :^)
     
    На Згодно Момче, SURF, kjukli и 2 други им се допаѓа ова.
  3. hard_skk

    hard_skk Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Машки
    и вие жените сте .... ако не ве е*е значи не ве сака има друга и којзнае што друго ке помислите ...ако сака секој ден тогаш е манијак и прашувате по форуми дали е тоа ок??? па мене не ми е јасно пред да станете маж и жена не се познававте ? не знаевте каков е? место по форуми и фб посвети му внимание на него додека тоа го бара од тебе...после може ке го бара од друга па ке биде нова тема- Маж ми е будала и кретен ме остави за друга :) :)
     
    На boo3, Victorian, kjukli и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Koe ви е тоа размислување да биде среќна што барал од неа, а не од друга?
    Две различни теми се тоа и врска немаат.

    Ако мене не ми се ебе секој ден, да се ебам со сила со маж ми само за да не отиде кај друга а?
    Божееее... (facepalm)
     
    На spacegirl92, Losha_devojka_, Martka и 28 други им се допаѓа ова.
  5. hard_skk

    hard_skk Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Машки
    не ама треба да сфати дека тоа е нормално ако се млади посебно апсурдно е да се постави такво прашање...треба тоа да го среди со него а не да се мисли дали е премногу
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Башка логиката дека штом толку и барал сигурно немал швалерка и обратно.(tumbleweed)
     
    На Victorian, Sanjichka007, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ај и јас да одговоρам на анκетата - 20 пати. Пρетеρизам. :D
     
    На Dust и Petar80 им се допаѓа ова.
  8. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Taman od vcera nov mesec pa site crtki da stavame i na kraj na mesec da videme sto e malku,normalno ili mnogu 8-|

    Devojko mt ne e zavisen od seks normalno e da saka a ti normalno da ne si raspolozena sekoj den ili obratno.
    Nema tuka nisto loso.
     
    На LICEN-LONDON, Скопјетесакам, kjukli и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    За тоа се швалерките, за да биде 25+ у месецот.
     
    На Ицолгудбејбе и Petar80 им се допаѓа ова.
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно како тоа ти возрасна жена бараш мерило за односи.
    Мерило за односи нема.
    Сексот е помеѓу маж и жена пред се е љубов и доаѓа најспонтано секогаш.
    Математики и загатки нема во оваа тема ниту пак одреден број и некое мерило.
    Сексот си е секс кога можеш, сакаш имаш потреба итн.
    Штом се прашуваш вакви прашања најверојатно имаш нешто во себе си што не ти штима.
    Преиспитај се.
     
    На LICEN-LONDON, ku4ence, Скопјетесакам и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Девојко, не ги слушај што ти зборуваат. Имај секс колку што ти си сакаш и колку што ти можеш. Мислењава дека треба да имаш секс со маж ти иако не сакаш само за да го задржиш ми се крајно мизерни. Ако тој сака да те изневери, ќе те изневери безразлика.
    И колку пати на ден за тебе е премногу, е твое и само твое мислење. Не разбирам како некој може да се вмеша во тоа.
     
    На WarriorAngel, LICEN-LONDON, supertoasty и 2 други им се допаѓа ова.
  12. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Секоја чест за постов, само тука на темава, сите се изјаснуваат, како у смислол, аууу ти не си нормална.... па како смееш да не му даваш секој ден, ќе замине кај друга, леле маж ти ќе те остави, за друга, вауу, и што треба сеа јас да правам, со раширени нозе по цел ден, да трчам по него и кога ќе ми свирне, јас одма на готовс, и гаќи да не носам по дома, и да се претворам во фул тиме секс робот..Ако ме остава нека ме остава, само да не го оставам јас прва, ама тоа е македонски телешки менталитет, угодувај му на маж ти да не те остави.... попростачка изрека од оваа нема, и нема да има но е типична за овие краишта.

    Нормално е некогаш да не сака човек, не се правете дека вие сте стално и во секое време од денот 24/7 спремни за секс, и дека се сексате пута 3 на ден, лажги со опашки, и не сум стаила над 15, пошто ретко кој има над 15 пати во месецот, мада некој месеци ми се погаѓало и да ја прескочам таа цифра.

    Инаку сега имам друг проблем, што не го спомнав во првичниот пост, дека мажот ми вака по дома ретко е заинтересиран за нешто друго, само на компјутер дреме или ќе искочи со другари, или е на работа, или јаде, спие и гледа тв или дреме пред тв, правиме муабет, ама вака многу не е заинтересиран за друго да правиме, значи највеќе тоа ме погодува, и само пред секс е фин со мене, мислам тој период пред да сака да имаме однос, вака по цел ден не ме ферма, иначе, тоа е проблемот, сега., Знам дека тоа е машка карактеристика, и има многу такви мажи но, порано не беше таков, мислам дур бевме дечко и девојка, излагаме ние и сега но не е тоа тоа, искрен муабет немаме меѓу нас, или се нешто ме зеза, и се зафркава со мене, не сака да се уозбили, или е саркастичен,и ироничен, што ме вади од такт.
     
    Последна измена: 4 септември 2016
    На WarriorAngel, Dabria и supertoasty им се допаѓа ова.
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Инаку сега имам друг проблем, што не го спомнав во првичниот пост, дека мажот ми вака по дома ретко е заинтересиран за нешто друго, само на компјутер дреме или ќе искочи со другари, или е на работа, или јаде, спие и гледа тв или дреме пред тв, правиме муабет, ама вака многу не е заинтересиран за друго да правиме, значи највеќе тоа ме погодува, и само пред секс е фин со мене, мислам тој период пред да сака да имаме однос, вака по цел ден не ме ферма, иначе, тоа е проблемот, сега., Знам дека тоа е машка карактеристика, и има многу такви мажи но, порано не беше таков, мислам дур бевме дечко и девојка, излагаме ние и сега но не е тоа тоа, искрен муабет немаме меѓу нас, или се нешто ме зеза, и се зафркава со мене, не сака да се уозбили, или е саркастичен,и ироничен, што ме вади од такт

    И јас бев во таква врска,не дека не сакам секс тој каде ќе стигне кога ке му прдни на газот сака веднаш ни 5 минути подоцна, за друго не се интересира сме имале секс па стане груб,ме повредува, дојде момент не можам да се навлажнам едвај се откачив од таков..
    Мене многу ме интересира тоашто го напишала @akvarium , затоа што сум била во таква ситуација и исмевање и се а зошто е тоа било так, ден денес не знам, и да преговорев што така се зеза има ситуации ма кога не ти е до ништо,тој не разбираше. И пред другарри е велел Сани ме измори не можев да спијам, до * часот се ебевме , па вакви звуци испушташе така ми правеше итн. Среќа што не сум со него,не велам дека не сакам секс,но едноставно со таков и не можам.
     
    На WarriorAngel и Petar80 им се допаѓа ова.
  14. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Premnogu sex e da imash celo vreme - sekoj den po 5+ pati.
    Ok sex e sekojdnevno da imash , po ednash - dva pati.
    Nautro i pred spienje....... vrv! Hormonski balans koj isceluva. :angel:
    Jas na primer sum eden od tie koi nemaat STOP koga stanuva zbor za Sex.
    Mozham da imam celo vreme, konstantno maratonski... ali toa ne znachi deka i devojkata treba da ima isti maniri kako moite pa da se pleskame 10 saati bez prestan animalski. Si nosi svoi posledici toa dejstvie samo po sebe..
    Sekogash sum go praktikuval mototo: Neka ima i neka trae tolku kolku shto treba... bez stres, bez mnogu razmisluvanje, strikno spontano i jako!
     
    На fallenangel и Acka22 им се допаѓа ова.
  15. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    глава никогаш не боли од премногу секс:))
    може да боли ако го немааа:)))):lol:
     
    На joy1, BoyL и the drummer им се допаѓа ова.
  16. LICEN-LONDON

    LICEN-LONDON Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Значи сексот е убав кога и двајцата го посакуват то и шое битно то колку пати на ден на недела или месец то несе ни број несе ни запишва па уште и рецки да се стават јас ако сакам секс а патрнрката да несака во моментот од било какви х причини немора ни дасе присиљава ни дасе љути а таја па несака ама си размислува чекај ќе имам секс само дека го сакам или дане го повредам или дане ме изневери ако нему дадам со друга за инает е веќе то него практикувам пошто тука нема секс нема шлив во сексот кога едниот сака а другиот не во моментот треба и двајцата то даго посакуват за да има убав и квалитетен секс
     
  17. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Од многу секс никој до сега не умрел :D:lol::P
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Но има многу што починале при секс..пупупууууу, не дај Боже, која лоша смрт, да умреш на такво..аууууууу(facepalm)
     
    На Aleksandar1212, elimkd, babygirl15 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Многу вијагра не е на арнo :D
     
    На Aleksandar1212, elimkd, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    И дечко ми сака многу секс имаме пречесто,често го практикуваме
     
    На allann и krEM4Eto им се допаѓа ова.