1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пренагласеност/недостаток на елементите (вода, оган, земја, воздух) во натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Ginger^, 1 декември 2016.

  1. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    @Ginger^ , може некој коментар за мојава карта please :hug:?
     
  2. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Мислам дека поспротивно од ова не можам да бидам во реален живот. :D

    Сепак благодарам на одвоеното време @Ginger^ . :hug:
     
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Мањак планети во огнени знаци- знак за стрплива личност, повеќе пасивна кон светот, допуштајќи им на другите да превземат иницијатива.
    Мањак планети во воздушни знаци- знак за тешкотија при искажување на емоциите
    Мањак планети во земјени знаци- знак дека личноста можно е да има потешкотија во мали работи, затоа што постојано чекаат на некаква голема работа, која треба според нив да му се случе.
    Мањак планети во водени знаци-знак за емотивна личност, со многу желби и слабоки чувства, за себе и околината.

    @LollySky имаш мањак воздух и оган. Водечко во картата ти е вода\земја. Имам пишувно горе, малце раката ми се фати:D Јас немам многу енергија, ми фали оган:D И тебе ти фали истото, плус, страст и ентузијазам. Провери го долгиот пост, кај што ја имам означено Дузи за вода, истото е и за тебе. Потоа види за земја, и за воздух кај Лејди што имам пишувано.За оган провери од мојата карта, тоа за мене што го имам пишувано.:)
     
    На Antebellum, Doozy и LollySky им се допаѓа ова.
  4. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам многу мила, прочитав :) И да знаеш дека е така.... Еј не ми се верува, воопшто не верував во хороскопи и сл., ама ова со елементиве ептен ми е погодено. Баш таква сум, емотивна, интровертна, толку преполна со емпатија што дури и ме преоптоварува тоа, кога другите се среќни јас се смеам, а плачам за се и секого, и познати и непознати, што на глас, што во себе... А за интуиција, да не почнувам, читам мисли и претчувствувам, ама буквално :D
    Ќе прочепкам и на интернет на темава, баш е интересно.
    Значи идеален партнер би бил некој со нагласени оган/воздух ради баланс? Хммм :)
     
    На Antebellum и Ginger^ им се допаѓа ова.
  5. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Пожелно е да има нагласен воздух и оган , да може да ти позајми.:) Ти фали некој авантурист и ашик,преданик, на Бога:rofl:(ради зракот\воздух). Се шалам, поспонтан мислев.:) Да има планети во воздушни знаци и огнени.
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Во мојата натална карта доминира Јарец. Само месечина, Јупитер и Плутон ми се во Шкорпија. Ascendent e Шкорпија, Midheaven Лав. Овие последните не знам што значат.
    Знам дека ми фали огнен знак. :)
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    @Ginger^ читав преѓе само не бев во состојба да вратам :lol: Безразлика тоа што горе го пишува, а е вистина, јас срце сум. :makeup:
    Искрено да, имам вишок енергија ама ја насочвам кон хоби и кон себе. Под кон себе мислам конкретно на врвење време сама и бавење на ореддена активност. За делот кога би се дешавала било која стиуација, да би скокнала од тераса. Да. Зависи колку ќе ме предводат емоциите во моментот, не ретко носам одлуки така, него со мозокот, ама и често знам да набљудувам и да не реагирам зошто реакциите ми се многу слаби, а откако го направив ова на дадената страна, пишуваше дека треба да ми се брзи, затоа и сакав да го споменам, мноооогу бавно реагирам, на се. За делот ако си емотивен, а се правиш дека не, дефинитивно во средно, сега воопшто.
    Фала ти многу за одвоеното време :hug: , јас пак ќе пробам вакво на дечко ми да му прам, таман да научам пресметките без да заборавам делчиња. :wasntme:
     
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    @pupi.girl Според ова што го пиша, ќе речам дека Шкорпија ти е во повеќе планети. Ако е така како што велиш, месечина,јупитер,плутон и подзнак во тој знак.Тогаш имаш 3 планети во шкорпија + подзнакот. Како ти се поставени сите планети ? За сонцето ли мислеш, оти е во јарец или ?
    @theowndemon реков јас дека не треба таблици за да знаеме што-како, тек и да си најдеме чаре:D Си знаеме ние и без ова, еве ти дури и си го пренасочила правилно.:P
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ехе, сте се размуабетиле тука. Шубо. :$

    Мојата страст и акција се секогаш избалансирани,:bow:бидејќи си имам урамнотежен оган (hollest) :D (умре циганката што ме фалеше, па, ја открив астрологијата:D). A.м.а..... баланс е ваљда во ред но, по моему, you don't do extraordenery things by balancing. Крц криленца,крц.:D и,тука доаѓа суровата нагласена земја.
    - Show me what you got. Морам да видам, да опипам за да знам. Особено кога се работи за емоции, чувствување, оти, баш вода и ми фали, всушност.
    Во сиот процес на експериментирање, кој е доста логичен, неемотивен.. им изгледа на луѓе и суров, студен. Доминантната земјена енергија, некад и те прави пре проклето слеп за зелените пасишта од другата страна на ридот,оти.. некогаш се случува да не можеш да ги здогледаш де. Оти, нели, некогаш главата ти е бутната в земја (набљудуваш бубачиња:bug:) или едноставно ти е онаму каде сонцето не свети.:D И така.
    Ама па, затоа, ти ми даваш трошка, јас ти градам замок и те прогласувам за крал/краљица на lowland. Cause highland is mine, little darling.:makeup::D

    мене ми е тотално небитен. Знам дека оние што се занимаваат со модерна астрологија го повзуваат со средби со битни по х и y личности во твојот живот, fated некакви. Но, не ти е требен, верувај.:)
     
    На LivingGlam, LollySky, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    @zhap4e Нигде ѕирка, ни проѕирка. :D Само право по патот :D:D

    s5a2xf.jpg
     
    На biGirl, Antebellum, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    @Ginger^ сите други Сонце, Венера, Меркур, Марс, Уран, Нептун ми се во Јарец.
    Северен пол Стрелец
    Сатурн Водолија.
    Месечина, Јупитер, Плутон, Rusing sign во Шкорпија :)
     
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    На Lady Phoenix и Ginger^ им се допаѓа ова.
  13. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.185
    Допаѓања:
    10.085
    @ginger може мислење :D ми разбуди стари спомени со темава;)
    Оган 22, Воздух 8, Вода 9, Земја 33
     
    На Ginger^ и biGirl им се допаѓа ова.
  14. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Posle ke probam da si presmetam ne za drugo i ova da mi pokaze koj haos sum hahahahah:rofl::rofl:
     
    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Segaa MC kako se presmetuva i ne sfativ ovie stepenive igraat nekoja uloga pri ovaa presmetka inace so toa sto mislam 6 mi se vo skorpija valjda imam prenaglasenost na voda :P
     

    Прикачени фајлови:

    На Ginger^ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.768
    Еве и за мене:
    Оган - 24
    Воздух 23
    Вода - 19
    Земја - 6

    (не пресметав сама :lol: кец имав математика :rofl:)
     
    На senza.parole, Ginger^, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.768
    Добро бе само мене земја ми фали??? Па ко за беља то да ти е најбитно... И ај кажете ми каде да си најдам толкување за овие трите вода, воздух и оган барем тие се блиску, па некако се балансира у свемирот...

    Инаку јас чекам да ми се случат големи работи ама некогаш и преземам голем ризик за да ја подбутнам работата...
     
  18. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    @Ginger^ @sjdgo nekoj da mi kaze za mojava natalna za poenite :P
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    @Ginger^ се намачив со пресметкиве додека укапирам се.
    Јас сум Лав, па еве принтскрин, ако пресметав добро би одело вака:

    Оган - 12
    Земја - 31
    Воздух - 2
    Вода - 8

    Сега не ми е јасно со ова Аscendant кој ми е во стрелец, а стрелецот спаѓа во оган и со Midheaven кој е во вага,а вагата спаѓа во воздух ( дали на овие треба да се додадат поени или не)?!

    Патем еве ја картата...јас не се разбирам многу во овие работи, би ти била благодарна ако напишеш нешто.
    Untitled.png
     
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    И две во риби, препренагласена вода :o
    МC (Midheaven) ти е десеттата куќа, во Лав го имаш
    55 - Вода
    11 - Оган
    6 - Земја
    Огнот во опаѓање, Земја слабо, Воздух немаш.
    Ако се водиме според методот што го постираше @Idealista, тогаш 9 вода, 2 оган - предоминантна Вода, слаб Оган, Земјата исто како да ја немаш, бидејќи Нептун и Уран ти се таму, а тие не се бројат. Степените не се важни, освен ако нешто не ти е на 29-ти степен, тогаш наводно половина поени преминувале на елементот во кој се наоѓа наредниот знак (така пишува на линкот). Мислам дека немаш ништо во 29-ти степен, барем ако не ме лажат очиве, многу ситна сликичка си постирала :whew:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.