1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пренди

Дискусија во 'Мода и стил' започната од biggirlsdontcry, 25 март 2012.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Да се 20 добро ќе е :lol: ќе донесат еден куп од истото парче кое ќе се потроши, и потоа по одреден период пак истото парче во дупло повеќе примероци ]:) А, и ајде бе покачија |( 20 денари не е многу , ама на пример за 5 парчиња тоа ти се 100 денари :wasntme: Видоа ептен промет па се полакомија :lol:
     
  2. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Прв пат слушам за оваа продавница,гледам на интернет дека има и во Струмица,па ако може некој да ми каже каде поточно во Ср се наоѓа?
     
  3. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571

    Сакаш да ми кажеш дека во бутиците носат само по еден-два примероци од некој модел? Мислам дека си грешка :)
    Има барем 10 исти модели со различни големини. А тоа дека ќе видиш само една-две е поради тоа што не им се даваат на сите 1500 ден.за некоја маичка, па затоа се и толку малку, а баш тука Пренди е во добивка :) :)

    Јас кажав дека баш ми е гајле и 50 девојки да се исто облечени, навистина ми е малку незгодно кога ќе видам така униформираност, ама барем знам дека сум дала 200 ден. а остатокот сум ги заштедила за било што друго. ;)

    А поскапувањето е заради зголемените трошоци, отворија многу нови продавници, па реално е да се зголеми цената. Ама како и да е, на 10 парчиња, губиш едно, што и не е така страшно! Оди во ЊуЈоркер купи 10 парчиња, па кажи ми колку си платила! (не се однесува на никој, туку општо обраќање) :lol:
     
    На tina-86, FortuneTeller.xD и ljubam им се допаѓа ова.
  4. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    PRENDI STRUMICA se naoga pozadi Hotel Tiveriopol.. so pocit i pozdrav . Ова го пишува на нивната фб страна ;)
     
  5. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    и јас сум еден од тие среќници, што мора да ископаат барем две-три парчиња од чудниве продавнички :)
    Во Пренди, глобално гледано нема убава роба, но ако добро протарашкате, ќе најдете нешто сигурно. Јас пред некој ден си купив многу убави хеланки со рабови, тиркизни, на топ шоп, абе тоа материјалот преквалитетен е :) Majка ми си купи наметка, ќе се најде за свежи утра и ноќи :)
    Детски работи во тој дуќан во Чаир има поинтересни и квалитетни се стварно.
     
  6. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Ама, во Струмица на вратата има пломба, од инспекција. Не давале фискални сметки. :!:

    Инаку, кога го отвориле сите другарки велеа дека се’ е сељачко, дека дури им било срам и ептен глупо да влезат во таква продавница, а другиот ден сите во пренди-парчиња облечени, мајките им ги купиле. |(

    Јас не влегов зашто кога поминував од таму имаше премногу гужва, а и секогаш бев нешто зафатена, па мајка ми зафатена.. бла,бла.
     
  7. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    ^Мене ми се има случено, другарка да ми објаснува каде е Пренди во Ченто (пред да го затворат), да ми кажува колку убави парчиња облека има, за после некој период, откако стана “класа’’ девојка, да прашува наоколу - “А што е тоа Пренди? Никогаш не сум слушнала....’’

    Ххахаха.. Се случува :) :)
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Во МАНА имаат роба од Пренди? :o :o :o
    Видов една маичка што ја имам купено од Пренди, во МАНА 280 :rofl:
     
  9. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Јас неможам да ја најдам страната на ФБ на Пренди.
    Ајде ставете линк,да отворам,читам дека имале постирано фотографии
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497

    http://www.facebook.com/PrendiExclusive

    И јас сакам да ве прашам нешто :wasntme:
    Сега во вторник или среда носат роба? За да знам кога да им идам :D
    Може ќе најдам конечно и јас нешто од таму, додека не испоземале ce' :D
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  11. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Да да селачко е, а кога купуват од Пар (што инаку пазарува од Кинескиот од Грција) оние не се сељачки. Во пренди може да се најдат парчиња од Трговскиот во Солун. Мои роднини се пријатели со Газдата. Човекот зема облека што е изостанета од Грчките бутици.
    Во Струмица само едно пола саат ја имаше добрата облека кога ја изложија.
    Знаете убавите парчиња за пола саат што ги направија ? Сите грабаа како споулавени.

    Значи ако начекаш ќе земеш, ако не нема :D
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Епа имаше пончо мастило боја во Пренди. Имаше едно 50сетина и повеќе што стоеа на закачалки. И да нормално е да ти го привлече окото, јака боја, плус пончо. 100% ќе го видиш и на друг во град.
    Ете нека добијат црвени мантили, нормално ист модел ист дизајн нешто што е воочливо и ќе го гледаш насекаде.

    Ама да речеме блуза во риги. Па секоја продавница од Манго, Котон, Мотиви, Мана, Еко, Пренди, Шутка секаде ја има. И тука немаш Пренди униформираност. Тоа го нема на многу артикли. Ни кај фармерки. Ни хеланки. Ни наметки. Ни џемперчиња.

    Некои работи се специфични. Ко едно време во теранова што беше актуелна сукњата на карнери. Сите ја имаа. Или јакните во разни бои со две линии, права униформираност постоеше. Но има уште 1000 работи во Теранова кои ни приближно не стигнале до униформираност. Тоа не значи дека Теранова треба да има знак дека е униформиран бренд, туку некои работи се склони кон униформираност.
    Или новиот фустан од Мана излегов во град и видов 3 девојки во дискотека со истиот фустан. Толку беше изрекламиран, кажано беше дека ќе се носи пак од истиот, па јасно е да секоја втора да го има.

    Затоа си постои избор. Има луѓе кои токму тоа сакаат да бидат униформирани и да се слични со другарките. Но на речиси секое покласично парче облека имаш 100 начини на комбинирање за да не изгледаш слично ко другите.

    А и чинат 200 денари. Па за да имаш да менуваш, за секој ден.
    Ај да ми е криво ако сум лупнала 10 илјади долари на Елие Сааб фустан за на свадба, а со ист фустан дошла и друга цура која шнајдерка за 50 евра топ и го сошила, па тука си се јадеш одвнатре.
    Ама за 200 денари ... сеедно ми е! :)
     
    На eli25, sanjalica, JuLleE и 2 други им се допаѓа ова.
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Не знам Роси, јас не можам така- ми поклонија некои работи од таму, ама како да ги носам, не можам, не ми дава срце...

    Еве на пример сум се облекла со цел мерак и одам на кафе, и до мене седнати уште 5 девојки со истото пончо.
    Или излегуваш пак така дотерана со палтенцето, гледаш некоја жена си го носи за физичка работа, па подолу некое девојченце се пикнало во истото, верзија хѕ и си вози ролери со него и како да не се демотивираш?

    Па купуваш чанта од таму и седнуваш на кафе со друштво, и потоа по грешка ја земаш таа од другарка ти, бидејќи и таа ја купила истата :wasntme:

    Јас сум таква, сакам само јас да го имам нештото, можеби затоа и толку работи ми се шиени, и не би можела така да шетам низ град, па макар работите биле и по 50 денари.

    На кој не му смета, слободно нека си носи, јас си го кажав моето мислење.
    Можеби кога ќе одам некаде во странство би ги облекла работите, вака многу тешко, иако морам да признаам ги гледав сликите од чантите, и преубави се, ама на двата поста 2 девојки ја имаа истата сина ташна :worried:

    Да носеа по неколку парчиња ќе беше супер, еве како на пример Гари со чевлите, носи малку, и кој има среќа да начека нешто убаво ќе го земе и чевлите ќе ги имаат максимум 20 скопјанки, а Пренди носи масовно низ цела Македонија, тоа е лошото.
     
    На AhThatFemaleProblems, anabel-a, Hiii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Се наоѓаат работи, имам купено, ама ретко успевам да ископам нешто апла добро. Веројатно лета се уште првиот ден и не можам да начекам. Иначе хеланки, маички, панталона некоја, има. А за 200 ден, ич не ми е гајле дали некој ќе го има друг. Не сум бог знае колку редовна овде, пазарам од други места, така што претежно и нема некои шанси дека со цел град баш истата маица ќе ја облечеме тој ден.

    Што е ова Дака, каде се наоѓа?
     
  15. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Јас сум чула за ефтино ама ова е перверзија.
    Не ми се верува искрено за 200 такви ташни, ај моине пижами ко пижами ама се друго за 200...
    Не дека има нешто уау, ама сепак е ефтино стварно па и за тренерки на пазар се поскапи сега.
    Јас се чудам како им се исплати од економска гледна точка жими се како плаќат даноци, плати итн.
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Aбе има добри тренерчиња за по дома :D Jас важно си најдов цветен корсет, како цвете сум сега, ама тој од Mагија го земав 150ка :D многу убаво стои :D за машки работи има
    доста избор, за женски не баш
    па купувајте во Mагија скопјани, таму е 190, и има само една Mагија :D
     
    На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. EVA19

    EVA19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    37
    Ве сваќам што сакате да казете и јас нејќам да носам нешто што го носи пола Скопје но не е битно колку луѓе го носат битно е на кој како му стои,јас си земемав мајчки и прекрасно ми стојат нанана :lol: :lol:
     
  18. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    433
    Блазе вас на скопјанишчава..хахаха. Јас денеска на форумов дознав за продавницава и искрено ви се токмам да ви дојдам на кај Скопје да си поткупам нешто.
    Па, дај помогнете, разбрав дека има добра роба сега кажете кога можам да начекам? И дали лесно ќе успеам да се снајдам, мислам позната ли е продавницава ќе ја најдеме ли лесно бидејќи сакаме неколку другарки да идеме...а да и друго прашање во сите ли продавници низ Скопје има иста роба??
     
  19. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Бев пред некој ден немаше нешто вауу избор си купив две три работи и ми чуе дал цело Скопје го носи ил не, на мене на тебе на овој на оној не ни стои исто, и нема да го искомбинирам исто. Ако мене ми е убо, не перцепирам околина, а и не сум фаца што ќе се замара лел оваа купила од Предни исто сме облечени. Мислам дека малку ми е детско размислување тоа, нит сум се оптеретувала кој што носи како носи, нит ќе се оптеретувам. Ко што знам да ојдам во Шутка така знам да ојдам до Пренди и за евтино да се стокмам и да бидам топ.
     
    На Elennaa, femina11, ines.h и 3 други им се допаѓа ова.
  20. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Се извинувам оф топик може да ми кажете кај се наога точно Prendi?
    фала :)