Форумџика на годината 2020

Препаративна vs Декоративна козметика ?

Дискусија во 'Лице' започната од rossonerka, 8 декември 2010.

 1. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.011
  Пол:
  Женски
  Препаративна!Незнам колку креми купив последниве месеци и ред други работи за нега на лице. :rofl:
   
 2. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно декоративната, сега сваќам колку сум ја запоставила препаративната... Ама нешто деновиве се мислам да си го почестам лицево со една еуцерин крема. ;) ;) ;)