1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препеани песни

Дискусија во 'Музика' започната од LostInThePast, 13 јули 2011.

 1. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  Ако е дупла или непотребна темата,извинете многу.
  На интернет е полно фрикови а и таленти.
  Ќе поставуваме смешни и озбилни видеа од луѓе кои препејуваат песни.

  http://mesto.com.mk/video/DSA3OH14GSH7/
  фрик на денот..рипнав од стол кога почна да се вришти ненормалнава -.-
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
 5. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
 6. Emma.Sun

  Emma.Sun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  62
  На Golden, Chocolate.me, L-enna и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marcey

  Marcey Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  944
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
 10. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 11. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  На Ickovska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
 14. BelaWo

  BelaWo Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
 15. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 16. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  На Chocolate.me, zhap4e и Bright им се допаѓа ова.
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
 18. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.792
  http://www.youtube.com/watch?v=dHtwZ07N ... ture=feedu
  Редно е и малку поинакво нешто да чуеме од Линкин Парк. Иако Адел има подобар глас (барем за оваа песна), мене повеќе ми се допаѓа како ја пее Честер, феноменален е, го обожавам. :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=khCokQt--l4
  За девојкава, немам коментар. Специфичен глас има ... ама како го рапува Баста, тоа е чудо нешто.
  http://www.youtube.com/watch?v=P7IAFqEIJvs
  Ги обожавам близначкиве, прекрасни ми се. :*
   
 19. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Подобар е оригиналот на една песна, отколку истата, а препеана, поинаку звучи и нема автентичност во неа.Слушнав некои песни од Стинг, препеани, катастрофа, толку добри песни има Стинг, специфични, што лошо звучи кога некоја од неговите песни е препеана, а и не само Стинг, туку и други, иако има и такви препеани песни кои воопшто не се разликуваат од оригиналот, делуваат автентично.