Форумџика на годината 2020

Препеани песни

Дискусија во 'Музика' започната од LostInThePast, 13 јули 2011.

 1. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  55
  Ако е дупла или непотребна темата,извинете многу.
  На интернет е полно фрикови а и таленти.
  Ќе поставуваме смешни и озбилни видеа од луѓе кои препејуваат песни.

  http://mesto.com.mk/video/DSA3OH14GSH7/
  фрик на денот..рипнав од стол кога почна да се вришти ненормалнава -.-
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.516
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
 5. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  55
 6. Emma.Sun

  Emma.Sun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  61
  На Golden, Chocolate.me, L-enna и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marcey

  Marcey Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  943
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
 10. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 11. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  На Ickovska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.490
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
 14. BelaWo

  BelaWo Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  11
 15. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 16. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  На Chocolate.me, zhap4e и Bright им се допаѓа ова.
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.490
 18. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
  http://www.youtube.com/watch?v=dHtwZ07N ... ture=feedu
  Редно е и малку поинакво нешто да чуеме од Линкин Парк. Иако Адел има подобар глас (барем за оваа песна), мене повеќе ми се допаѓа како ја пее Честер, феноменален е, го обожавам. :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=khCokQt--l4
  За девојкава, немам коментар. Специфичен глас има ... ама како го рапува Баста, тоа е чудо нешто.
  http://www.youtube.com/watch?v=P7IAFqEIJvs
  Ги обожавам близначкиве, прекрасни ми се. :*
   
 19. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.174
  Пол:
  Женски
  Подобар е оригиналот на една песна, отколку истата, а препеана, поинаку звучи и нема автентичност во неа.Слушнав некои песни од Стинг, препеани, катастрофа, толку добри песни има Стинг, специфични, што лошо звучи кога некоја од неговите песни е препеана, а и не само Стинг, туку и други, иако има и такви препеани песни кои воопшто не се разликуваат од оригиналот, делуваат автентично.