1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за добар мајстор?

Дискусија во 'Дом' започната од Candice.S, 9 февруари 2013.

 1. Candice.S

  Candice.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  152
  Девоки ми треба помош од вас.
  Пролетва планирам да си ги сменам вратата подот и прозорецот во собата и сакам да си ги сменам плакарот полиците за книги и масичката за компјутер.
  Си имам замисла што и какво да биде, ама не можам тоа да го најдам во Скопјево.

  Ако некоја има бројче од мајстор кој би можел да ми помогне околу изработка на овие работи, нека ми го пише по лп, само нека не е изгор скап. И татко ми ке ми помогне околу монтирањето ама проблемот ми е што некои од работите имаат резба на нив и поради тоа ми треба некој што ке ги изработи.

  Еве од прилика што би сакала ако имате предлог за кревет, масичка и тапет пишете ми
   

  Прикачени фајлови:

 2. Candice.S

  Candice.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  152
  И масичката за шминкање со полици за сладирање на шминка.
  Мислите дека ке ми успее идејата, ке можат да ги направат?

  Ако има ваква тема префрлете го мислењево
   

  Прикачени фајлови:

  • 201605561_tNvZkJWa_c.jpg
   201605561_tNvZkJWa_c.jpg
   Големина на фајлот:
   43,7 KB
   Прегледи:
   186
  • DI_3.jpg
   DI_3.jpg
   Големина на фајлот:
   228 KB
   Прегледи:
   184
 3. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  13.852
  Пол:
  Женски
  Хелоу
  Не знам во кја тема да пишам, ама мајстор за прозори, фирма нешто? Бројче?
   
 4. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Какви прозорци, алуминиум или дрвени?
   
 5. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.205
  Допаѓања:
  13.852
  Пол:
  Женски
  aluminium, da zatvoram balkon
   
 6. Emma2

  Emma2 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.329
  Допаѓања:
  5.770
  Пол:
  Женски
  Незнам дали е соодветна темава... плочкар ми треба за вц, кој воедно би ни направил ѕидче/парапетче долу, сакаме да ја вадиме туш кабината и да сме само на тоа... фала!
   
 7. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  3.451
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали знае некој од вас мајстор за лепење тапети? Ми треба за детска соба, не е дека ние не можеме да се обидеме сами да ги залепиме ама сакам професионално. :)
   
 8. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Има огласи на Pazar3 и Reklama5. Мене кога ми треба мајстор, така наоѓам. Боље е некој што не го знаеш, отколку тој што го знаеш или преку пријател.
   
 9. Трепетлика

  Трепетлика Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Ве молам за препорака за добар водоводџија. Ми треба некој баш искусен зашто треба прво да ни го детектира поконкретно проблемот, не ми е за рутинска замена/поправка, а имам лошо искуство со мајстори од огласи, па би сакала да контактирам некој проверен.
   
 10. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  3.451
  Пол:
  Женски
  Ние имавме едно опасно запушување пред две години, луѓево ни помогнаа, за 15 минути ни го решија проблемот. Број ќе ти пишам во лична порака веднаш.

  Не знам за што се работи, ако е обичо запушување, ја да дојдам со сајлата, дома редовно си санирам такви проблеми сама, маж ми не стасува ни да дознае дека имало проблем. :rofl: Шала на страна, ама вистина, види во пораките за бројот. :nod:
   
 11. mamaorhidea

  mamaorhidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Дечки ве молам препорачајте мајстор за плочки и молерај со глетовање.
   
 12. moli.mk

  moli.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  91
  Ве молам препорачајте добар мајстор за плакари...Ми треба за во Скопје, така да можеби најпрактично би било и мајсторот да биде од околината..
  Ви благодарам..
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Magnolija35

  Magnolija35 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2020
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здравоо, сакам да направам нешто како летниковец/летна кујна во дворот (со фурна, скара, лавабо, работна површина и сл.), отприлика имам се осмислено ама ми треба да ми препорачате (по можност испробани) мајстори за градење со камен, цигански (полни) цигли и евентуално дрво како и некои да ми ја направат бетонската плоча како основа. Убаво би било ако можете да прикачите и некоја слика од готовиот производ доколку имате :D
   
 14. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Дали најде мајстор за плакари?
  Ме интересира како оди цената од м2 за плакар со обични медијапан лизгачки врати?
  Некоја отприлика цена колку да имам претстава колку чини...
   
 15. moli.mk

  moli.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  91
  Не најдов уште..пратив на неколку што ги најдов, што од фб, што од пазар 3, за понуда да ми дадат, ама никој не врати..
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mamaorhidea

  mamaorhidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2017
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Дали некој има да препорача добар мајстор за мебел со пристојни цени и дали некој во скоро време има нарачано лизгачки плакар ме интересира цената за метар колку земаат?
   
 17. yokoono

  yokoono Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  18
  Ми треба препорака за добар водоводџија и плочкар
   
 18. AndyRad

  AndyRad Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  428
  Пол:
  Женски
  Zdravo, dali imate preporaka od majstor za popravanje susari za alista?
   
 19. fruitless

  fruitless Активен член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2020
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Здраво друштво
  Некоја препорака за добар плочкар во Скопје?
   
 20. Снегулк@23

  Снегулк@23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2020
  Пораки:
  2.428
  Допаѓања:
  3.224
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар паркетар?