1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    Аsus :$
     
    На Tirquoise му/ѝ се допаѓа ова.
  2. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Acer, најдобар.
     
  3. Tirquoise

    Tirquoise Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    69
  4. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Ви благодарам на сите за одговорите, го купив Dell лаптопот од АМЦ, ќе пишам понатаму како ќе се покаже. Бев во Техномаркет, Нептун, Сетек и Амц и на сите места ми го рекоа истото дека Dell и Lenovo биле најдобри со разлика во тоа што Lenovo не обраќа толку внимание на дизајнот ама дека се доста јаки, издржливи лаптопи. За лаптопите на HP сите ми рекоа не, како добри се ама демек биле послаби од останатите во изборот. За она што го барам и за цена до 20000 ден. лаптопите на Dell баш тие што сум ги гледала биле најдобри за она што јас го барам. И на крај сите рекоа дека небитно која и да е марка се зависи колку среќа ќе имате да ви се погоди. :P

    Иначе имам лошо искуство со статичен компјутер на Асус па нив затоа не ни ги гледав. На секој 7/8 месеци обавезно се расипува, секоја божја година на поправки го носам, најредовен муштерија сум. :envy: А и Ацер се исти ранг со Асус.
     
  5. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    јас имам HP и баш добро ме служи до сега,ни една поправка,ништо :)
     
  6. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Највеќе ти го препорачав Dell баш затоа што ги знам како најдобри. Јас сега имам HP ама за брзо време ќе купувам нов и знам дека ќе биде Dell или Lenovo. Плус двата Dell што ги постираше ти беа и со најдобри перформанси што значи дека минимум 2 години ќе ти е мирна главата :)
    А тоа дека треба да ти се погоди, точно е :D Ако слушаш поединечни мислења ќе испадне дека ниедна марка не е квалитетна. ;)
     
    На A-j-a му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Loss

    Loss Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    14
    Dell ти се најдобри.Гарант ти давам
     
  8. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    Dell N5110 дали го има низ продавнициве во Скопје? Барав преку интернет ама не можев да го најдам...
    може и некоја препорака за друг Dell модел со слични перформанси
     
  9. FlameFairy

    FlameFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    197
    Девојки ми пукна екранот на лаптопот, дел е. Имам и гаранција само не знам дали ќе може да ја искористам за пукнат екран и дали воопшто може да се поправи и колку тоа би коштало?
     
  10. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Јас имам ASUS K53SV, задоволна сум, супер е :)
     
  11. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Јас се мислам помеѓу овие два лаптопа Dell Inspiron Notebook 3531 и Acer E1-510P-2671.Што мислите кој е подобар?Инаку ми треба за секојдневно користење, правење проекти, гледање филмови и серии, играње по некоја игра од типот на Симс... ништо комплицирано.
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Dell inspiron 13 7000 series 2-in-1

    Машина ипол само толку ќе кажам. Кратко го имам ама презадоволна од изборот поготово за тие пари, 8 гига Рам, и5 процесор со појачување до 2.6 херци и 500 гига хард диск меморија. Плус има преелегантен изглед, екран на допир и е 2 во едно - и лаптоп и таблет.
    Стилусот мене ми е одличен додаток, да не го гребам и замачкувам екранот, барем делумно ќе го зачувам и заштитам.
    Тежина му е само недостаток, кило и 600 грама, има каде каде полесни лаптопи што не го прави идеален за патување.
    Виндоус 8ца исто ми емалку комплициран ама ќе го уходам.
    Препорачувам.
    [​IMG]
     
    На 1209, A-j-a, Marossa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    спoред мене DELL и Hp се нaјдoбри
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Да да, во право си. :)
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  15. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.819
    Допаѓања:
    38.326
    Пол:
    Женски
    Луѓе јас не знам κаде да пушам за пρоблемот што го имам ама се надевам дема неκој ќе знае да ми помогне.Пρед два дена зедов Dell ρаботев неκое вρем и се исκлучи, го ставив на полнач, поκажува деκа е plugged in и деκа полни, а батеρијата не се полни, по неκое вρеме поκажа деκа е 100 % ама не беше полна, го исκлучив и за пола саатпаκ се исκлучи и паκ исто поκажува.Што може да е пρоблемот , дали да говρаќам или има спас. Инаκу пρоцесоρот му е i5 и има супеρ пеρфоρманси.Толκу со душа го чеκав, сега фали да не во ρед.Помагајте
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Не е добра батеријата , и јас си имав таков проблем . Ако ти е под гаранција однеси го во сервисот што е овластен и ќе ти ја сменат
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Јас имав случен проблем и испадна дека полначот не е океј. Однеси го на сервис, ќе видат најдобро што е проблемот :)
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271

    Што пари се, и од каде ги купувате?
     
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И јас земав Dell лани,после 2 месеци батеријата ми цркна,изгледа до нив е работата,а го полнев само кога се празнеше,а на 100% одма го вадев полначот.
    Штом скоро си го зела,имаш гаранција,оди на сервис,мада ќе си почекаш бајаги,посебно ако е некој покомплициран проблем,и ќе мора да одиш после празниците.

    И ме интересира,колку траат овие гаранциите за лаптоп? Пошто мислев една година,ама стариот лаптоп Fijutsu имаше 3 години,не знам дали зависи од фирмата каде што сме го купиле...
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.819
    Допаѓања:
    38.326
    Пол:
    Женски
    Мојот е сп тρи години гаρанција и осигуρување, ама џабе испаничив денес си беше полн и дρжеше 4 часа со ρабота на него.Фала ви сепаκ на одговоρите.