Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

 1. Ivy18

  Ivy18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  76
  Ти благодарам на советот, дали можеш да ми препорачаш некој лаптоп 14 инчен ?
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.111
  Допаѓања:
  74.452
  Пол:
  Женски
  Имаше еден модел на HP, Pavilion. Само тој беше 14-инчен, нема да го утнеш.
  Види дали е уште достапен на сајтовите во Нептун и Сетек. Далеку подобар е од претходните два, но и нешто поскап.
   
  На Ivy18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  1.999
  Допаѓања:
  7.374
  Пол:
  Женски
  Препорака за некој лаптоп што е метален, слично на macbooks ама не тие? :rofl: Не мора да е скроз метален. До 25000. Ама и тие пари ми се многу така да што поевтино.
   
 4. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  3.226
  За модел не знам во моментот да препорачам, но само сакам да споделам лошо искуство со АМЦ. Од таму никогаш повеќе не би купила било каков компјутер.
   
 5. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.756
  Допаѓања:
  47.960
  Пол:
  Машки
  И да сакаш да купиш нема да можеш,се затвори АМЦ:D
   
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  23.781
  Пол:
  Женски
  :o :o кога бе?
   
 7. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Машки
  Пред два месеци.
   
  Последна измена: 12 јули 2019
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.804
  Допаѓања:
  9.905
  Пол:
  Женски
  :o Јас видов во сити мол ама мислев само таму го затвориле.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Машки
  Не не,затворија секаде т.е. пропаднаа.
   
  На cresa-jagoda и Alisa22 им се допаѓа ова.
 10. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  1.663
 11. Alex29

  Alex29 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2018
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Јас го користев долго време сега е на сестра ми. Добар е ако планираш за гледање филмови,работа со документи и слично. Прилично сум задоволна дури имав истурено и кафе ненамерно го исчистив и си работи уште како нов.
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.568
  Пол:
  Женски
  Тoshiba дефинитивно!
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.737
  Допаѓања:
  120.085
  Пол:
  Женски
  Најзадоволна сум од HP, со години го користам и уште е како нов.
   
  На poenta и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  Препорака за лаптоп со мин. процесор i3, рам меморија 8gb, солидна ssd меморија и добра графика?
  Се наоѓа ваков до 500е?

  Главна намена користење autocad и на неа слични.
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.111
  Допаѓања:
  74.452
  Пол:
  Женски
  i3 процесор и Аутокад ти е ептен nope комбинација.
  Гледај да е минимум i5, дури според мене и тој е веќе престар за такви захтевни програми.
  Плус добра графика и стар процесор, едно што е ретка комбинација, друго - брза смрт за компјутерот, особено ако работиш 3д.

  Разгледај ги моделите на Асус, имаат фина понуда до околу 35-40 илјади. Имаа некои акции до крајот на месецот, можеби ќе најдеш нешто добро до 30 илјади.
   
  На boo3 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.863
  Допаѓања:
  36.903
  Пол:
  Машки
  Што мислиш за овој?
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.111
  Допаѓања:
  74.452
  Пол:
  Женски
  Екстра, супер е компјутерот. За таа цена особено, супер е. Зимај и не се мисли. :)
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.215
  Допаѓања:
  5.681
  Јас имам нов Леново, не знам кој модел како што, од Сетек го земав од 26 000 беше намален на 21.500
   
 19. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.462
  Допаѓања:
  20.770
  Пол:
  Женски
  Јас го имам MacBook Air и презадоволна сум до сега.
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  9.682
  Пол:
  Женски
  Не знам дали прашањево е за тука но ајде ќе прашам.
  Имам лаптоп lenovo. Но веќе една година може и повеќе не го користам пошто екранот му е скршен и си стои така една година а и не ми требаше многу. Ми падна од масата и екранот му скршен многу. Е сега се прашувам колку би ме чинело да го однесам на сервис?