Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

 1. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  15.080
  Овластен сервис за Леново е во Капиштец. TDK компјутери сегашно Aitonix.
  Појди прашај таму колку ќе ти кажат и дали вреди да го правиш или не.
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Машки
  Тошиба јапон. машинче.
   
 3. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Било каков со LCD или OLED екран. Очите пред сѐ.
   
 4. Neprisvest

  Neprisvest Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  22
  Дечки да препорача некој добар лаптоп до 30 000
   
 5. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  15.080
 6. Neprisvest

  Neprisvest Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  22
 7. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  15.080
 8. themoon_

  themoon_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дечки ве молам помогнете ми не знам како да се регистрирам во лаптопот.По датумот и саат што треба да се внесе.
  Нов го купив LENOVO S145
   

  Прикачени фајлови:

 9. Stache

  Stache Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  813
  Пол:
  Машки
  Немаш OS, треба да инсталираш
   
 10. themoon_

  themoon_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Како да го инсталирам
   
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.479
  Допаѓања:
  15.821
  Пол:
  Женски
  Екранот на лаптопот ми е скршен и го однесов на сервис рекоа дека ќе кошта околу 2000 па ајде викам нека го оправат, но ми се јавија по неколку дена и ми рекоа дека ќе коштало околу 5000 бидејќи бил оштетен и хард дискот. Они мислеле дека проблемот нее многу голем, но ми рекоа дека го отвориле и дека и хард дискот бил оштетен. Според вашо мислење дали да го оправам или да купам нов? Овој е купен 11.000 а поправката кошта околу 5000 па не знам што да правам дали да купам нов... Ваше мислење?
   
 12. Stache

  Stache Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  813
  Пол:
  Машки
  Треба да симнеш Windows, да го ставиш на USB и да бутираш преку него.
  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO
  За детали пиши на YouTube "How to install windows 10", наоѓаш сигурно. Ако треба нешто пиши ми порака.
   
  На themoon_ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. themoon_

  themoon_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  фалаа ти многу
   
  На Stache му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  15.080
  Не ти се исплати. Подобро додај уште толку нов земи.
   
  На Mrs.Precious и Alisa22 им се допаѓа ова.
 15. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  64.958
  Здраво сакам да си купам лаптоп. Ај ве молам за помош на што треба да обратам внимание да има, која марка е добра, и се што ќе ви текне пишете ми :)
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Нека има минимум 4 гига РАМ и процесор i3 8th (осма генерација), на ова да додадеме и OLED display (најдобрите екрани за очи, кај кои сликата е сјајна од сите агли), мислам дека било кој модел ќе ти врши работа.

  За мене лично екранот е најважен бидејќи не сакам да ме болат очи а TFT екраните кои се најзастапени, и те како ги "бунат" очите. Еве листа од некои лаптопи со ОЛЕД екрани.


  https://www.oled-info.com/oled-devices/laptops

  https://www.pcmag.com/picks/the-best-oled-laptops


  Еве и видео. Инаку, мислам дека најефтините олед лаптопи се околу 35-40 илјади денари.  Плус, гледај и на тоа екранот да има мат површина, која нема да го отфрла сјајот од надворешната светлина (сонце, сијалици итн).
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 17. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.915
  Допаѓања:
  64.958
  Овај добар е?
   

  Прикачени фајлови:

  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  1.224
  Пол:
  Машки
  Повеќе од добар.
   
  На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  12.234
  Пол:
  Женски
  Сакам да си купам нов лаптоп ама искрено немам некои познавања за кои се подобри а кои полоши.
  Го користам главно за учење и гледање по некој филм, значи не ми треба некој најнов модел со огромна меморија и не знам какви ултрамодерни специфики, туку битно ми е да е доволно брз и да не се нервирам ако не може да отвори повеќе од две страни на интернет во исто време.:D
  Цената исто гледам да биде попристојна, така што ако имате некои ваши предлози, кажете ми.
   
 20. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  732
  Допаѓања:
  737
  Пол:
  Женски
  Предложете некој убав лаптоп до 16 илјади?
   
  На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.