Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

 1. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Asus, acer, lenovo
   
 2. unike

  unike Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам дали на некого му се има десено на нов лаптоп батеријата да се испразни скрз и после да не може да се наполни . Какво искуство сте имале ?
   
 3. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  На старо си го купила?
   
 4. unike

  unike Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Ne nov e pred tri meseci go kupiv od prodavnica i dva pati mi se iskluci skroz baterijata i ne se uklucuva go odnesov prviot pat ja krenaa tie baterijata vtoriot pat ne mozea i sega e na servis zatoa sakam da prasav so uskustvo imate vie
   
 5. swizzlec

  swizzlec Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2016
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Имав лаптоп купен на старо, батеријата не чинеше и цел вирусан беше па го однесов на поправка и сега добар е. Ако си го купила од продамница тогаш пробај да им го вратиш и да ти дадат друг лаптоп од истиот модел
   
 6. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Женски
  Сакам да земам лаптоп со процесор i5 ама да е во боја, црвени гледав ама дали сте виделе во други бои и препорачајте ми.
   
 7. tegatrans1

  tegatrans1 Нов член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво дечки со оглед дека сум нов, еве едно прашање: Дали знаете на овој Asus лаптоп од која страна му се влезовите за USB, Audio, Adapter и.т.н, бидејќи мене ми треба сите влезови да бидат од левата страна, или препорачајте некој добар Asus со перформанси за програмирање или гејминг.

  Еве податоци за овој:
  ASUS X542UA-GO018T

  Цената нека биде максимум 400 евра

  Поздрав и убав ден
   

  Прикачени фајлови:

 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.642
  Пол:
  Женски
  Toshiba дефинитивно. Најзадоволна сум, а имам плус Asus и Hp.
   
 9. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.719
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Ве молам предлог за добар лапотоп од кој сте задоволни. Ми треба нов, имам на Dell ама ич не сум задоволна ептен ми кочи.
   
 10. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.612
  Пол:
  Машки
  До која сума?
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.719
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Па нормална цена не некоја астрономска, до кај 25.000 да речеме ми е во ред :)
   
 12. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Машки
  За што ќе се користи? Цената е најмал фактор. Најбитно е да има SSD за брзина :)
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.719
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  А што е тоа? Стварно не се разбирам :D иначе за факс ми треба
   
 14. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Машки
  SSD e Solid State Drive, поновиот брат на Хард Диск, има многу модели изградени на повеќе архитектури со 50-100% поголеми брзини од Хард Дискот.

  Дали ќе користиш програми од факс ? (Кој факс)Или за материјал ти е и сл?

  Камера мора да има ?

  Објасни па ќе најдеме некое лаптопче
   
 15. ElenaOfRivendell

  ElenaOfRivendell Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2019
  Пораки:
  1.366
  Допаѓања:
  3.951
  Пол:
  Женски
  Јас асус имам, не е од тие “прејаки” да кажам, евтин го зедов, ама ептенн ми врши работа, воопшто не ми сецка, еве една година го имам. Ама не сум на некој факултет за информатика, за такви факсови веројатно треба некој подобар. 17000 беше, јас го зедов на попуст мислам 15000 ама не сум сигурна.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.719
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  Za materijali,za prezentacii za takvi stvari. Ne se zapisuvam jas na nekoj faks za informatika taka da za osnovni raboti mi treba i da si ja vrshi rabotata. Inace kamera moze da ima
   
 17. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Машки
  Ете ти солиден лаптоп. За твоите намени ќе те служи долго, но во блиска иднина да си ставиш уште само 4гб рам за да имаш 8GB.

  Дојде време каде што и 8 се малце а сеуште продаваат со 4гб. А само 1 browser користи 1-4гб рам меморија.

  :)

  https://setec.mk/index.php?route=pr...&search=лаптоп&sort=p.price&order=DESC&page=5
   
  На cresa-jagoda и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.719
  Допаѓања:
  19.861
  Пол:
  Женски
  A windows ima taka?
   
 19. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Машки
  Баш сега гледав не пишува во Description дали има. Али ако нема, не е проблем ќе ти помогнеме да инсталираш. Се што ти треба е УСВ бар да има 8гб, и 0 знаење :)
   
 20. magnolija09

  magnolija09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2020
  Пораки:
  1.129
  Допаѓања:
  837
  Пол:
  Женски
  i mojot e dell inspiron n5110 (i7) ama sum prezadovolna iako e star 4-5 god raboti ko prviot den i nikogas ne mi zakocil,epten e brz duri i golemi igri sto mi rekoa nema sansa da gi igram so dell (deka neli dell se pretezno "kancelariski" laptopi) sum gi igrala bez problem kolku da probam , ne pa za programi da otvara
  stvarno neznam kako ti koci
  edinstveno sto imam problem e sto baterijata mi se rasipa sega ne mozam baterija da najdam
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.