1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

  1. tegatrans1

    tegatrans1 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Дечки ве молам кажете некој Asus лаптоп со влезни единици од лево и добри перформанси за програмирање и гејминг и цената нека биде макс. 400 евра.
    Испратете ми линк овде

    МИ ТРЕБА ХИТНО во најкус можен рок...
     
  2. Albertos

    Albertos Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2015
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    362
    https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3662496

    Еве добар со гаранција. Сличен му купив на внукот пред 1 месец.
    22000 денари го платив, барав на оглас тогаш и не најдов, па морав да одам на ново.

    Овој има пристојна цена вака, па да ми требаше сега, би го земал. Добра заштеда е, ако е се како што пишува.
     
  3. Itsaleks

    Itsaleks Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2020
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Машки
    Дали вреди Macbook Air 2019 користен за 700 евра?
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Дечки ми треба помош. Барав долг период лаптоп, и некако се решив за Аsus TUF Gaming FX505DD/DT/DU меѓутоа го нема веќе и најверојатно подолг период ќе го нема а ми треба лаптоп наскоро да земам. Ми треба лаптоп за работа онлајн, работам веб/графички дизајн и слично, ама да можам и повремено да играм на лаптопов, значи да не ми крашнува одма. Цената што можам да си ја дозволам е до 40000 денари. Би ви била благодарна на совет.

    Инаку моментално имам аcer не сум баш задоволна, порано имав toshiba мајка ми ја користи и уште е одлична и подобра од acer-oт ама веќе немало да произведуваат лаптопи така да не би да инвестирам во нивни лаптоп.
     
  5. yourfavoritegirl

    yourfavoritegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2020
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Некој да сподели искуство со Dell лаптопи, животен век и слично?
     
  6. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ама стар е 2013 или 2014 го имав купено, затоа сакам нов



    Иначе барам на страната на Setec, зашто нема помали од 15 инчи?
     
  7. **prcla**

    **prcla** Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    636
    Пол:
    Женски
    Kade moze da smenam ekran na tablet i da stavam zastitma folija na istiot :(
     
  8. Pepi17

    Pepi17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2017
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    132
    Пол:
    Женски
    Здраво да ве прашам ако може да ми препорачате добар лаптоп,со солидни перформанси до 26/27.000,главно за факс ми треба и за извршување на слични работни задачи. Фала ви.
     
  9. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.316
    Допаѓања:
    10.423
    Пол:
    Женски
    https://m.tehnomarket.com.mk/produc...u-8gb256gb-ssd156-fhd-wledgigabit-lan177kgdos
    Овој го купив пред два месеци од анхоч и сум презадоволна. Добро ме служи досега, 8-9 сати на ден сигурно е уклучен, го користам и за работа. Батеријата без полнач тера 4-5 сати.
    И-5ка процесор 10та ген, 8гб рам и 256гб ссд м.2. Мислам дека за таа цена е најдобар.
    Во анхоч беше 26000, ама гледам веќе го немаат на залиха, има ко алва летнато.
    Го најдов и на техномаркет (линкот погоре), со смарт картичка цената е 27000, мислам дека картичката им е бесплатна.
     
    На Pepi17 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. Pepi17

    Pepi17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2017
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    132
    Пол:
    Женски
    Јас го земав ASUS X509JB-WB311. Мислење или искуства за лаптопов?
     
  11. avocado

    avocado Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2020
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво, може ли некој што се разбира од лаптопи/хардвер да ми пише, имам неколку прашања?
     
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.565
    Пол:
    Женски
  13. lite.

    lite. Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    164
    Пол:
    Машки
    Некој да ми препорача лаптоп до 13-15.000 денари воглавно за факултет мие потребен. Гледав во Нептун HP 250 G7 22 ама незнам дали во пакет оди и Windows.
     
    Последна измена: 26 септември 2020
  14. lite.

    lite. Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    164
    Пол:
    Машки
    Lenovo, Asus или Acer?
     
  15. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.176
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Машки
    R5 или i5 процесор? И Леново или Асер?
     
  16. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.966
    Пол:
    Женски
    Луѓе на лаптопов мој после 2ипол години користење батеријата му е скоро рикната. Прво почна да се исклучува на 20/30%, а сега не функционира ако не е уклучен на полнач. Ако го тргнам од на полнач се гаси скроз, а си стои на 82%. Што да правам? Да купувам нова батерија или да го користам без батерија? Врска немам, ич не се разбирам од овие работи.:?:
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.836
    Пол:
    Женски
    Каде можам да најдам лаптоп до 250 - 300 еур, ми треба нешто нај најобично, не ми треба нешто посебно марка. Досега каде што барав се над 30 000 ден., не ми се дава толку, имам статичен за главна работа, само за куцање основни работи и презентации ми треба. Зарем е можно се да е потрошено сега со онлајн наставата? Во продавниците ни викат немало никаде во Мк поефтини се било издигано, мене ми е поверојатно дека сега цените со онлајн наставата се качени а не дека поефтините се продадени.
     
  18. anzc3005

    anzc3005 Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2020
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Некој да ми препорача добар лаптоп за на финки до 45000?
     
  19. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Немора да значи дека ако студирате на финки дека ви треба што поскап компјутер. За програмирање треба лаптоп кој е во состојба да покрене вижуал студио, код блокс и слично. Сите лаптопи купени од пред 3-4 години имаат такви спецификации и без проблем може да се работи на нив. Тоа студирам и јас па затоа ти кажувам. Ама доколку сепак сакаш поскап од други причини оди во сетек или анхоч и купиго најскапиот, тоест за сумата која си напишала бидејќи факт е дека најскапиот е најдобар. И оној од 20 000 ќе врши работа перфектно. Да не ти се мешам да не ме сфатиш погрешно, твој избор и твое право што ќе купиш и како ќе си ги трошиш парите. Сакав да кажам дека нема потреба за толку скап компјутер ако единствена причина ти е тоа што студираш на финки.
     
  20. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Имаше во анхоч и сетек почнувајќи од 12 000 денари од прилика па нагоре. Но поради ситуацијава цените се покачени бидејќи сме гад народ. Доколку не ти се брза нарачај од интернет.
    https://www.anhoch.com/category/3003/prenosni-kompjuteri-laptopi Тука гледам има на залиха некои
    Батерија можеш да смениш доколку ти е мака да влечеш кабел по тебе нон стоп. Доколку со тоа си ок не е проблем и цело време да е на полнач без батерија.
     
    На christinnn и anggell им се допаѓа ова.