Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

 1. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.606
  Пол:
  Машки
  Имаше во анхоч и сетек почнувајќи од 12 000 денари од прилика па нагоре. Но поради ситуацијава цените се покачени бидејќи сме гад народ. Доколку не ти се брза нарачај од интернет.
  https://www.anhoch.com/category/3003/prenosni-kompjuteri-laptopi Тука гледам има на залиха некои
  Батерија можеш да смениш доколку ти е мака да влечеш кабел по тебе нон стоп. Доколку со тоа си ок не е проблем и цело време да е на полнач без батерија.
   
  На christinnn и anggell им се допаѓа ова.
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.434
  Допаѓања:
  16.554
  Пол:
  Женски
  Дали имате земено лаптоп на рати од tmobile? Или подобро е во готово да го купам од друга продавница?

  Моментално имам Тошиба, купен сигурно пред 10 години. Функционира се' уште, не перфектно, ама океј е за лабава употреба :D.
  Ми треба нов лаптоп, не ми треба за игри, сакам да има камера вградена, добра меморија, и да можам да го користам за факултет а наскоро здравје и за работа онлајн. За факултет не користам којзнае какви програми.
   
 3. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  4.250
  Добар лаптоп до 20000, што ќе служи и подолг период?
   
 4. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  86
  Препорачајте ми добар лаптоп до 30 000 со солидни перформанси. Не гејмам, првенствено ми треба за на факс, за материјали, презентации, такви работи, но сепак сакам подолго да го користам, значи да биде добар и за работа.
   
 5. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.434
  Допаѓања:
  16.554
  Пол:
  Женски
  Ако има некој што се разбира во лаптопи ве замолувам да ми пише, итно е.
   
 6. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Види на нептун и сетек, има до таа цена добри од Asus. Моја препорака да земиш лаптоп со SSD диск, ептен се побрзи одколку со HDD. И Acer не се лоши, го земав мојот пред 6 години, се е супер, само дискот ми беше HDD па го сменив со SSD.
   
 7. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  2.434
  Допаѓања:
  16.554
  Пол:
  Женски
  Дали лаптопиве во Анхоч што ги немаат на залиха ги враќаат некогаш или веќе не носат од истите? Ако ги враќаат, за колку време отприлика?
   
 8. Siena^^

  Siena^^ Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2021
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Huawei Matebook d14 го купив неодамна. Ѕвер е.