Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

 1. Smileeee

  Smileeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  75
  Епа еве јас мојот би ви го препорачала...Асус.
  Го зедовме лани во јуни и се до ден денес немам никакви проблеми.
  За мене е добар :)
   
 2. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Дали е точно дека кога лаптопот го користите вклучен во струјата треба да ја извадите батеријата ?
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Очајно молам некој што се разбира да ми помогне во изборот на лаптоп.
  Се водев по цена, и изглед. Лаптопот ќе ми биде подарок за матура, а бидејќи веќе месец и половина не работи компјутерот морам под итно да купам. Побарав совет од неколкумина што се разбираат сите ми кажаа различно, или ми даваа линкови од некои од 40000 денари и нагоре.

  Sony Vaio-EL22FX/B
  http://kupilaptop.com/index.php?option= ... &Itemid=65

  Dell Inspiron M5-010-Quad Core Edition
  http://kupilaptop.com/index.php?option= ... &Itemid=60

  HP 4530s (LH306EA) i5-2410M 15,6 /4GB/640/ATI HD6490-1GB BAG
  http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?Art ... EA&Action=

  ASUS K53E-SX704 PINK i3-2330/4GB/500GB/HD3000/BT/USB 3.0
  http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?Art ... D=&Action=

  DELL Inspiron N5110 RED 15.6"/ I3-2310/6GB/500GB/HD3000/BT SAID0830
  http://www.amc.com.mk/ShopDetal.asp?Art ... 30&Action=
   
 4. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  623
  И мене ми дадоа таков совет, па ваљда стварно така и би требало да праиме мада јас секогаш заборавам.
   
 5. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  746
  Пол:
  Женски

  Не дека се разбирам многу, но можам само да кажам дека ако го земеш последниов ДЕЛЛ Н5110 нема да згрешиш. Брат ми го има истиот и презадоволен е, компјутерот е стварно супер. Со добри перфоманси е, а плус е и убав на изглед(барем мене ми е). Да не речеш се водам по убавината :lol: можам да ти кажам дека лаптопот го избра еден наш братучед кој се разбира во компјутери и тоа многу (тоа му е професија).
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.991
  По мене и според рејтинг, а и избор на мои блиски кои струката им е ова ти препорачувам прво HP нема да згрешиш со нив никогаш, па после и Dell доаѓа во обзир. Само немој да се залетуваш по бои, изглед и шминка, битна е внатрешноста на компј.
   
 7. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  kupilaptop.com.mk бриши го од листата. Сите се чудат како може да има лаптопи кои треба да се 'ѕверки', а уствари се срање, горат матични, влезот за полначот ...
  За марка најдобри HP и Dell, а HPто од AMC ти е најдобар избор, има многу добар процесор i5 и добар RAM :) ...
  Останатите не ми се свиѓаат според конфигурација..
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Фала!

  Бидејќи не се разбирам во перформанси прашувам, до мене да е ќе купам некој бордо и нема да му ја мислам. Затоа и не сакам по боја да одберам.
  Не планирав да земам лаптоп од kupilaptop, туку кога сум шеткала по страни сум наишла на нив и затоа линкови од таму. Пред се морам да најдам лаптоп што е добар, за таа цена и може да се плати на рати. :D
   
 9. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Епа тогаш АМЦ, по 600 денари месечно и според цената на лаптопот ке ти одредат на колку рати :)
   
 10. LadyDaget

  LadyDaget Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  23
  јас го имам оној HP 4520s so i5 процесор и 4ГБ рам и графичка атти мобилити радеон 512 или 1гб нез како беше ии супер ми е еве веќе уште 2-3 дена па година прае хахах :lol:
   
 11. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  832
  Допаѓања:
  316
 12. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.494
  [​IMG]
  Јас имам MSI лаптоп.. Го земав за некаде 20 и неколку илјади.. И досега пу пу да не урочам :lol: , сум немала никаков проблем. Супер е. За ништо се немам пожалено... Има многу функции и се сеќавам го земавме сосве windows 7 иснталирано, за да немора после нагохнадно да се става системот.

  Барав јас во боја да биде, ама тогаш имаше само црн а мене не ми се чекаше, и го земавме црниот.
  Сега купив од Џамбо налепници и ги залепив :D
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  836
  Допаѓања:
  8.701
  Не знам колку е точно, но јас уште кога го купив лаптопов ја извадив батеријата и само на струја приклучен го користам и еве го уште е ко нов како првиот ден :)
   
 14. barbie1511

  barbie1511 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  Кај мене е HP сега беа намалени околу 20 000 го земавме многу ми се погоди одличен е сега за сега за натаму ке видиме.
   
 15. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Јас користам Ацер,задоволна сум иако го земав пред пола година,и беше 18 и 900 мислам .:)
   
 16. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
 17. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  1.823
  Пол:
  Женски
  Јас имам АСУС Ф3С сериес и см презадоволна. Малку е тежок за носење, ама јас го влечкам по дома само :)
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.541
  Јас сакам да ми дадете препорака за кулер, планирам да си купам денес ама немам идеа каков да земам ?
   
 19. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јас ваков имам и задоволна сум . квалитетен лаптоп и многу лесно се чисти ;) Беше 26.000 ден. 8)
   
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Јас имам[​IMG]
   
  На PaunGangsta му/ѝ се допаѓа ова.