1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

  1. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Мојот лаптоп е HP и многу сум задоволна од него :D
    од Германија е :)
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    До крајот на месецов планирам да се подновам, па дилемите ми се меѓу HP и Acer.
    Која од овие две марки нуди поквалитетен лаптоп? Цената не ми е битна, имам архивирано доволно. :P
     
  3. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    ни hp ни acer, ако не ти е битна цената тогаш ти препорачувам dell
     
    На Mishela и Dvolicen им се допаѓа ова.
  4. SmilerGirl

    SmilerGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    400
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас го имам HP ProBook 4520s и сум презадоволна.Инаку,од Австрија ми е. :)
    [​IMG]
     
  5. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Во потрага сум на овој лапотоп на LENOVO ideapad s10

    значи 10 инчен па доколку некој знае каде поточно низ Македонијава би можела да го најдам нека ме информира :)
     

    Прикачени фајлови:

    • lap top.jpg
      lap top.jpg
      Големина на фајлот:
      72,4 KB
      Прегледи:
      154
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ Oвоа малово е супер, дечко ми го има за онака, многу ми е слатко :) и добра марска се .

    dell :x Hемојте да се зезнете, многу се скапи, за ништо не ги бива, полначите им се расипуваат скроз на скроз, дечко ми 100 проблеми имаше, веќе не го ни користи, така му седи, само на име е оваа марка.

    Jас имам TOSHIBA и добро задоволна сум зашто да не, се дур има нетче добро е.
    и имам и едно мало UNKNOWN лаптопче, за по мала голема нужда го користам :D
    Jас сум сепак за мали лаптопи, поготово ако сте уживатор додека си вршите нужда, да си седите на нетче :D
    плус и цените на лаптопите многу се паднати човек за 200е да си земе некој, до пред некоја година дупло и повеќе поскапи беа.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    ^ А од каде го има земено да не знаеш и колку одприлика кошта ?
    Јас ги гледав во техно маркет но ги нема повеќе.
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    E не е од Mкд лаптопот, плус веќе неколку години го има, сигурно 5, не е баш нов модел, ама ако те интересира супер е :)
     
    На ani22 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. macaaaaa

    macaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    267
    Првиот лаптоп што го имав беше Hр, и не сум нешто многу задоволна од него, за многу кратко време почна да загрева, купив кулер, ништо, го однесов да го исчистат, беше добар два три дена и пак истата приказна потоа. Кога е ладно може да се користи како греалка.
    Од Америка си купив Toshiba, и сум презадоволна, ме одушеви тоа што има LED backlight, тастатурата свети, така да навечер воопшто нема потреба да се пали светло додека се дреми на нет.
    [​IMG]
     
  10. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Првиот лаптоп ми беше Аcer и бев ептен задоволна по 2 години јас го пукнав екранот иначе ќе си траеше многу..Вториот лаптоп ,го купив од Нико msi и по месец дена ми се расипа и чекав 45 дена да ми го направат..Не го направиа па ми дадоа друг..после месец дена и тој се расипа ..па повторно го добив четириесетиот ден..Така мислам дека најдобри се acer :!:
     
  11. capri

    capri Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    23
    Fujitsu AH530 предобро нешто :D :D :D
     
  12. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Првиот беше Toshiba, а сега овој Lenovo G550.
     
  13. zlatnaa

    zlatnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    56
    Lenovo !!!
     
  14. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Hp 4530s [​IMG]Мене ми е одличен :)
     
  15. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    може ли некој да ми каже добри перформанси за лаптоп за домашна употреба ми е и од каде да го купам
     
  16. Alone-Girl

    Alone-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    27
    Можеш да си замислиш каков да биде лаптопот што сакаш да си го купиш.. па да отвориш на нет ке видиш што ти се вклопува со цена, модел, меморија, процесор и.т.н ке видиш цена.. и ке одличиш каков ке си земеш. Јас кога купував разгледав модели на Hp, Dell, Toshiba и се одлучив на крајот за HP некако ептен примамливо ми изгледаше.. и супер е. Најдобро Скопје.. амц, нико. зависи од кој град си..
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Дечки, деновиве треба да бирам нов лаптоп, па ме интересира збор-два за маркава.
    [​IMG]
    Мајка ми има таков, па ме отече буквално - таков, те таков да сум си купела, батеријата им траела долго, што ти знам таму ... Мене некако не ми фаќа око, не ни знам што марка по квалитет е, порадо би купила Acer или Asus, ама сепак би сакала да прочитам уште мислења. :)

    И ако има некои што повеќе се разбираат, да ми препорача што конкретно да си барам таму.
    Ќе студирам на технички факултет и ќе користам 3Д програми за цртање, па би требало да си барам компјутер со поголема рам-меморија, така ? :$ :?:
     
  18. Tantica

    Tantica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    24
    Мојот прв лап топ беше Асус го земав пред 6 години...што се не преживеа (бидејки сум "малце" несмасна) значи кога го оставав на маса, ја промашував масата, кога пиев кафе буквално пиев со него значи цела чаша ми се има истурено врз него...незнам да беше човек Чак Норис ке го викаа...единствено пред 2 год. му цркна батеријата, тогаш решив да си земам Мси лаптоп, ама вој стварно го чувам, не јадам не пијам во негова близина и некна ми се расипа...не му работат копчињата(и треба сега да менувам цела фолија)...и нормално стара љубав заборава нема, постов го пишувам од Чак Норис :) значи ASUS for the win :)))
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    И Асус го имам на листата, ама ме интересира како се движат со цените ? :?:
     
  20. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Јас имам лап топ toshiba, ми го прати баба ми од Америка, го користам веке 2 години и сум многу задоволна од него. А претходно имав Fujitsu Siemens и не сум задоволна , ми се расипа и батерија и полнач, и неможам да го направам