Препорака за лаптоп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од karina8, 18 септември 2011.

 1. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Мојот лаптоп е HP и многу сум задоволна од него :D
  од Германија е :)
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.773
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  До крајот на месецов планирам да се подновам, па дилемите ми се меѓу HP и Acer.
  Која од овие две марки нуди поквалитетен лаптоп? Цената не ми е битна, имам архивирано доволно. :P
   
 3. Kalia

  Kalia Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  26
  ни hp ни acer, ако не ти е битна цената тогаш ти препорачувам dell
   
  На Mishela и Dvolicen им се допаѓа ова.
 4. SmilerGirl

  SmilerGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2011
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Јас го имам HP ProBook 4520s и сум презадоволна.Инаку,од Австрија ми е. :)
  [​IMG]
   
 5. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  302
  Во потрага сум на овој лапотоп на LENOVO ideapad s10

  значи 10 инчен па доколку некој знае каде поточно низ Македонијава би можела да го најдам нека ме информира :)
   

  Прикачени фајлови:

  • lap top.jpg
   lap top.jpg
   Големина на фајлот:
   72,4 KB
   Прегледи:
   153
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  ^ Oвоа малово е супер, дечко ми го има за онака, многу ми е слатко :) и добра марска се .

  dell :x Hемојте да се зезнете, многу се скапи, за ништо не ги бива, полначите им се расипуваат скроз на скроз, дечко ми 100 проблеми имаше, веќе не го ни користи, така му седи, само на име е оваа марка.

  Jас имам TOSHIBA и добро задоволна сум зашто да не, се дур има нетче добро е.
  и имам и едно мало UNKNOWN лаптопче, за по мала голема нужда го користам :D
  Jас сум сепак за мали лаптопи, поготово ако сте уживатор додека си вршите нужда, да си седите на нетче :D
  плус и цените на лаптопите многу се паднати човек за 200е да си земе некој, до пред некоја година дупло и повеќе поскапи беа.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  302
  ^ А од каде го има земено да не знаеш и колку одприлика кошта ?
  Јас ги гледав во техно маркет но ги нема повеќе.
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  E не е од Mкд лаптопот, плус веќе неколку години го има, сигурно 5, не е баш нов модел, ама ако те интересира супер е :)
   
  На ani22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Првиот лаптоп што го имав беше Hр, и не сум нешто многу задоволна од него, за многу кратко време почна да загрева, купив кулер, ништо, го однесов да го исчистат, беше добар два три дена и пак истата приказна потоа. Кога е ладно може да се користи како греалка.
  Од Америка си купив Toshiba, и сум презадоволна, ме одушеви тоа што има LED backlight, тастатурата свети, така да навечер воопшто нема потреба да се пали светло додека се дреми на нет.
  [​IMG]
   
 10. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Првиот лаптоп ми беше Аcer и бев ептен задоволна по 2 години јас го пукнав екранот иначе ќе си траеше многу..Вториот лаптоп ,го купив од Нико msi и по месец дена ми се расипа и чекав 45 дена да ми го направат..Не го направиа па ми дадоа друг..после месец дена и тој се расипа ..па повторно го добив четириесетиот ден..Така мислам дека најдобри се acer :!:
   
 11. capri

  capri Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  23
  Fujitsu AH530 предобро нешто :D :D :D
   
 12. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.293
  Допаѓања:
  27.141
  Пол:
  Женски
  Првиот беше Toshiba, а сега овој Lenovo G550.
   
 13. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  55
  Lenovo !!!
   
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Hp 4530s [​IMG]Мене ми е одличен :)
   
 15. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.373
  може ли некој да ми каже добри перформанси за лаптоп за домашна употреба ми е и од каде да го купам
   
 16. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  26
  Можеш да си замислиш каков да биде лаптопот што сакаш да си го купиш.. па да отвориш на нет ке видиш што ти се вклопува со цена, модел, меморија, процесор и.т.н ке видиш цена.. и ке одличиш каков ке си земеш. Јас кога купував разгледав модели на Hp, Dell, Toshiba и се одлучив на крајот за HP некако ептен примамливо ми изгледаше.. и супер е. Најдобро Скопје.. амц, нико. зависи од кој град си..
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.773
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  Дечки, деновиве треба да бирам нов лаптоп, па ме интересира збор-два за маркава.
  [​IMG]
  Мајка ми има таков, па ме отече буквално - таков, те таков да сум си купела, батеријата им траела долго, што ти знам таму ... Мене некако не ми фаќа око, не ни знам што марка по квалитет е, порадо би купила Acer или Asus, ама сепак би сакала да прочитам уште мислења. :)

  И ако има некои што повеќе се разбираат, да ми препорача што конкретно да си барам таму.
  Ќе студирам на технички факултет и ќе користам 3Д програми за цртање, па би требало да си барам компјутер со поголема рам-меморија, така ? :$ :?:
   
 18. Tantica

  Tantica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  24
  Мојот прв лап топ беше Асус го земав пред 6 години...што се не преживеа (бидејки сум "малце" несмасна) значи кога го оставав на маса, ја промашував масата, кога пиев кафе буквално пиев со него значи цела чаша ми се има истурено врз него...незнам да беше човек Чак Норис ке го викаа...единствено пред 2 год. му цркна батеријата, тогаш решив да си земам Мси лаптоп, ама вој стварно го чувам, не јадам не пијам во негова близина и некна ми се расипа...не му работат копчињата(и треба сега да менувам цела фолија)...и нормално стара љубав заборава нема, постов го пишувам од Чак Норис :) значи ASUS for the win :)))
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.773
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  И Асус го имам на листата, ама ме интересира како се движат со цените ? :?:
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.525
  Допаѓања:
  30.955
  Пол:
  Женски
  Јас имам лап топ toshiba, ми го прати баба ми од Америка, го користам веке 2 години и сум многу задоволна од него. А претходно имав Fujitsu Siemens и не сум задоволна , ми се расипа и батерија и полнач, и неможам да го направам