Препораки за книги, линкови и апликации за бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од Филотеа, 25 септември 2019.

 1. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Здраво! Јас како нова во овој свет на трудници, ја отворам темава за да си разменуваме препораки за книги и линкови од интернет портали на тема бременост и мајчинство. Исто така, кои мобилни апликации за следење на бременоста ги користиме?
  Вака како што гледам медицински книги за бременост на македонски нема, или можеби се уште не сум ги открила?

  Дали некој ја читал „Свесно мајчинство“ од Нада Бучевиќ? http://www.antolog.mk/index.php?route=product/product&product_id=598

  На сите ви посакувам прекрасна деветмесечна авантура :angel::f::sun:
   
  На Butterfly1107, Bebac, Larahappy и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  1.362
  Здраво и на тебе!:l:
  Мене пред некое време ми се појави една книга низ интернет и е нешто како прирачник.
  Сакав да го земам чисто да видам што е,па ако некој го има случајно нека сподели мислење. 20190925_121729.jpg
  А како апликација ја користам pregnancy tracker,до сега ми е супер ,си има опишано детално за секоја недела 20190925_122038.jpg
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  2.286
  Допаѓања:
  9.120
  Јас ја користам оваа апликација, секој ден има нова порака за растењето на бебе. И секоја недела си дава податоци за тоа што следи, колку е тешко..
   

  Прикачени фајлови:

  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Супер! Ќе си направам листа :)
  Јас ја пронајдов оваа, но се уште не е достапна кај нас https://kupikniga.mk/product/bebologija/?lang=en

  Инаку ја симнав оваа апликација и ми се допаѓа тоа што има опција да се поврзе со партнерот и тој да следи и да чита корисни информации :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ann.loves.you и Thallia им се допаѓа ова.
 5. supergirlmb

  supergirlmb Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2017
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  6.123
  Пол:
  Женски
  Има книга Водич за породување. Во Просветно дело.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.540
  Допаѓања:
  13.609
  babycentre.co.uk има многу убави видеа и текстови, има и апликација ти праќаат инфо на маил секоја недела што да очекуваш.
   
 7. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам оваа, ја земав од книжара . околу 500 денари. има 400 страници. и пишува комплетно за се од сам почеток до 6 годишна возраст.
  71333896_424667831572239_5583296968987246592_n.jpg
   
  На joy1, Филотеа, dunika и 2 други им се допаѓа ова.
 8. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.983
  Допаѓања:
  7.875
  Ја нема никаде книгава, јас ја барав ама ја немаше...
  Од каде ја купи ти од кој град ?
   
  На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Во Просветно ја нема? Баш денес ќе видам...
   
  На belmoni му/ѝ се допаѓа ова.
 10. belmoni

  belmoni Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Јас од велес ја земав од една голема книжарница . Нз како се викаше точно. Мислам просветно дело 5 беше.
   
  Последна измена: 15 октомври 2019
 11. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  1.362
  Ај баш пиши ако ја има да го пратам маж ми да ја земе.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.983
  Допаѓања:
  7.875
  Vo Prilep ja nema.
   
 13. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.794
  Допаѓања:
  7.265
  Користам апликација whattoexpect, интересна е, но секако може да си симнам и друга,дајте предлози за некоја од која вие сте задоволни. Мене оваа ми се допаѓа бидејќи за секоја недела пишува колкаво е бебчето. Сега пишува дека е големо колку една малина.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Ја нема во книжарниците на Просветно во Скопје. Штета.
   
 15. Ann.loves.you

  Ann.loves.you Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  1.362
  Ја нема,еве мене оваа ми ја земаа исто од просветно. Незнам каква е,сега ке ја читкам 20191029_134840.jpg
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.816
  Допаѓања:
  12.314
  Пол:
  Женски
  Пазарив книга vase dete I vi. Уште да ја земам од карго и ќе видам каква е
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  839
  Пол:
  Женски
  Книга од македонска авторка, се во едно за бременоста
  https://kupikniga.mk/product/kontsept-mama/?lang=en
  https://konceptmama.mk/

  Инаку, оваа ми ја подарија, не знам дали ја има во некоја од нашите книжарници. Доста обемен прирачник, детално за сите аспекти на бременоста
  https://www.knjizare-vulkan.rs/trudnoca-i-nega-dece/410-sta-da-ocekujete-dok-cekate-bebu
   
 18. Butterfly1107

  Butterfly1107 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2018
  Пораки:
  1.829
  Допаѓања:
  4.938
  Пол:
  Женски
  Јас вчера во SCM ги поминав сите книжари и не најдов ништо. Во Просветно имаше една книга ама повеќе беше како сликовница. Имаше слики од бебиња, а многу малце текст.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.815
  Допаѓања:
  72.390
  Пол:
  Женски
  Истата ја имам,и Pregnancy+, симни си ја,јас паралелно си читам.Имаш супер статии на вторава(y)
   
  На Филотеа, Fallen.Angel, Butterfly1107 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. 0ли

  0ли Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 август 2016
  Пораки:
  8.135
  Допаѓања:
  27.586
  Пол:
  Женски
  И Ovia pregnancy e супер, покрај тоа што има за секоја недела за развојот, секој ден пишува по нешто за бебето. Има и корисни статии.
   
  На Филотеа, Fallen.Angel, dunika и 1 друга личност им се допаѓа ова.