1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за солариум

Дискусија во 'Тело' започната од DraTilHelvete, 18 декември 2014.

 1. DraTilHelvete

  DraTilHelvete Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Одамна сум иселена и неам поим што се дешава по Скопјево. Тука сум то 31 дек. Некој знае добар козметички салон кој има солариум и колку третмани можам to cram into it .И како вид на солариум третман препорачувате .Преферирам да биде карпош и околина и да не биде некој од поголемите салони како Силуете ....


  Фала однапред
   
 2. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  14.202
  Пол:
  Женски
  Девојки, да ми препорачате некој салон кај што има солариум на стоење, освен Сикрет и Силуете? :)
   
 3. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  948
  јас си купив преку групер за 99 ден третман во студио кала beauty се наоѓало кај рампа... прв пат ќе идам таму па ако некој бил нека каже искуство :) еве ти линк http://grouper.mk/skopje/deal/solairum-stoehcki-kala-beauty
   
 4. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.667
  Допаѓања:
  14.202
  Пол:
  Женски
  Баш ја видов понудата, можеби и јас ќе купам. Пиши кога ќе отидеш како си поминала :)
   
 5. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.290
  Допаѓања:
  948
  Vazi samo toa ke bide posle 10 juni...ako slucajno se resis za ponudava i ides pisi kako si pominala :)
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 6. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
  Искуство во кала beauty???за солариум?
   
 7. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Девојки искуство за солариум? Имам прилично бела кожа, на сонце горам, по горењето фаќам убава боја. Е сега сакам да го избегнам делот со горењето па ако некој (сличен како мене) би сакал да ми препорача каде, и на колку третмани од прилика би требало да одам?
   
 8. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Женски
  Немам намера да правам лажна реклама. На своја рака и од лично искуство пишувам.
  Морам да го пофалам најновиот
  и втор на Балканот
  LED UV+COLLAGEN 2020г. лежечки солариум што допрва пристигна во студио Фигурела. Ја имав таа чест и прилика прва да го пробам. Бидејки дечко ми го склопуваше и ја правеше електрониката на истиот. Сакавме да го пробаме, да видиме како функционира пред да оди во студиото и да се пушта во употреба. Солариумот е ВРВ. Од само едно сончање од 7мин. добив боја таква што порано за истата одев на 10 сончања од 10 минути. Бидејки имам многу светла кожа, резултатите од потемнувањето се зачудувачки. Штета што не сликав пред/потоа.(Топлес се сончав и немам бели линии од бикини:D) Ептен рамномерен темен тен постигнав, за разлика од други солариуми каде што сум останувала со нерамномерен тен. Друго, самото име кажува Uv+Collagen, освен што ќе добиете тен, овој солариум го забавува процесот на стареење на кожата. Бидејки солариумот е нов и многу моќен, внатре има џоистик со опции за дополнително разладување, опција за освежително распрскување со специјална вода, опција за кревање и спуштање на горниот дел(поклопот) во случај да не ви дојде премногу, и во секој момент доколку сметате дека ви е доста, до вас стои копчето за вклучување и за исто така предвремено исклучување на сесијата. Додека се сончате слушате музика со квалитетен звук. За сите љубители на темен тен и на солариум, топло топло ви го препорачувам. Се очекува наскоро да се отвори и студиото Фигурела, па ќе имате прилика и самите да се уверите. :inlove:
  IMG_20200623_000543.jpg
   
 9. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.364
  Допаѓања:
  35.726
  Што значи +Соllagen?
  Инаку во право си, вришти на реклама:)
   
 10. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.486
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Женски
  Uv + Collagen солариумот овозможува ем сончање ем подмладување на кожата преку специјална технологија за фоторегенерација и козметички забрзувач Collagenol. + го стимулира производството на витамин Д во режим на сончање.

  @Dentina
   
 11. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Девојки препорачајте ми каде да одам на солариум? Некој стварно добар и брз зошто многу тешко фаќам боја. Се мислам за силуете, имате ли искуство од таму?
   
 12. Mmi

  Mmi Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2016
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Jas vo afrodita s odev minatata godina. Zadovolna sum, nov e solariumot so trista zastitie... toa e najvazno.
   
  На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Да секако затоа прашав од кој сте задоволни. Афродита ми е малку далеку, ако најдам некој добар поблиску ок, ако не може и таму да одам. ти благодарам :l:
   
  На Mmi му/ѝ се допаѓа ова.