1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препораки за солариум

Дискусија во 'Тело' започната од DraTilHelvete, 18 декември 2014.

  1. DraTilHelvete

    DraTilHelvete Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Одамна сум иселена и неам поим што се дешава по Скопјево. Тука сум то 31 дек. Некој знае добар козметички салон кој има солариум и колку третмани можам to cram into it .И како вид на солариум третман препорачувате .Преферирам да биде карпош и околина и да не биде некој од поголемите салони како Силуете ....


    Фала однапред
     
  2. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Девојки, да ми препорачате некој салон кај што има солариум на стоење, освен Сикрет и Силуете? :)
     
  3. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    јас си купив преку групер за 99 ден третман во студио кала beauty се наоѓало кај рампа... прв пат ќе идам таму па ако некој бил нека каже искуство :) еве ти линк http://grouper.mk/skopje/deal/solairum-stoehcki-kala-beauty
     
  4. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.243
    Пол:
    Женски
    Баш ја видов понудата, можеби и јас ќе купам. Пиши кога ќе отидеш како си поминала :)
     
  5. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Vazi samo toa ke bide posle 10 juni...ako slucajno se resis za ponudava i ides pisi kako si pominala :)
     
    На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PinkGirl*

    PinkGirl* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    630
    Пол:
    Женски
    Искуство во кала beauty???за солариум?
     
  7. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Девојки искуство за солариум? Имам прилично бела кожа, на сонце горам, по горењето фаќам убава боја. Е сега сакам да го избегнам делот со горењето па ако некој (сличен како мене) би сакал да ми препорача каде, и на колку третмани од прилика би требало да одам?
     
  8. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Немам намера да правам лажна реклама. На своја рака и од лично искуство пишувам.
    Морам да го пофалам најновиот
    и втор на Балканот
    LED UV+COLLAGEN 2020г. лежечки солариум што допрва пристигна во студио Фигурела. Ја имав таа чест и прилика прва да го пробам. Бидејки дечко ми го склопуваше и ја правеше електрониката на истиот. Сакавме да го пробаме, да видиме како функционира пред да оди во студиото и да се пушта во употреба. Солариумот е ВРВ. Од само едно сончање од 7мин. добив боја таква што порано за истата одев на 10 сончања од 10 минути. Бидејки имам многу светла кожа, резултатите од потемнувањето се зачудувачки. Штета што не сликав пред/потоа.(Топлес се сончав и немам бели линии од бикини:D) Ептен рамномерен темен тен постигнав, за разлика од други солариуми каде што сум останувала со нерамномерен тен. Друго, самото име кажува Uv+Collagen, освен што ќе добиете тен, овој солариум го забавува процесот на стареење на кожата. Бидејки солариумот е нов и многу моќен, внатре има џоистик со опции за дополнително разладување, опција за освежително распрскување со специјална вода, опција за кревање и спуштање на горниот дел(поклопот) во случај да не ви дојде премногу, и во секој момент доколку сметате дека ви е доста, до вас стои копчето за вклучување и за исто така предвремено исклучување на сесијата. Додека се сончате слушате музика со квалитетен звук. За сите љубители на темен тен и на солариум, топло топло ви го препорачувам. Се очекува наскоро да се отвори и студиото Фигурела, па ќе имате прилика и самите да се уверите. :inlove:
    IMG_20200623_000543.jpg
     
  9. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.403
    Допаѓања:
    35.982
    Што значи +Соllagen?
    Инаку во право си, вришти на реклама:)
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Uv + Collagen солариумот овозможува ем сончање ем подмладување на кожата преку специјална технологија за фоторегенерација и козметички забрзувач Collagenol. + го стимулира производството на витамин Д во режим на сончање.

    @Dentina
     
  11. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Девојки препорачајте ми каде да одам на солариум? Некој стварно добар и брз зошто многу тешко фаќам боја. Се мислам за силуете, имате ли искуство од таму?
     
  12. Mmi

    Mmi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Jas vo afrodita s odev minatata godina. Zadovolna sum, nov e solariumot so trista zastitie... toa e najvazno.
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Да секако затоа прашав од кој сте задоволни. Афродита ми е малку далеку, ако најдам некој добар поблиску ок, ако не може и таму да одам. ти благодарам :l:
     
    На Mmi му/ѝ се допаѓа ова.