Препорачајте интересна серија со кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sonce, 8 ноември 2009.

 1. HristinaRM

  HristinaRM Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  CSI сите сезони се многу интересни за тие што сакаат криминалистички серии :D
   
 2. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  50
  Bukvalno se sto e nabrojano do sega oo dsite vas, plus, zemete gledajte SUpernatural. Zakon serija!!!
   
  На figgiMK и d.Darla им се допаѓа ова.
 3. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  113
  Има една нова серија - White Collar ,слична на Prison Break со тип шо е исто генијалец.Топ е серијата а и главниот лик аааааааах.Гледајте ја ОБАВЕЗНО!
   
 4. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  50

  Prvpat ja slusam, ali dovolno dobro mi zvuci da ja simnam i gledam :)
   
 5. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  73
  На figgiMK и d.Darla им се допаѓа ова.
 6. mimaa

  mimaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  O4ajni domakinki najdobrata serija luge gledete ja ponekogas e i mnogu zalna mnogu ubava serija ako ja gledas nema da zazalis...pozz
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.798
  Допаѓања:
  2.082
  Gossip girl i novaite epizodi od beverli hils... Prekrasni serii za , koi se navistinan mn popularni vo amerika, a garant ke bidat i kaj na s:D Da napomenam deka se pretzno tinejdzerski, no i na mene i na moite drugarki ni se interesni i pokraj toa sto odamna ne sme vo tie godini
   
 8. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  51
  i 1001 noc ne e losha interesna e,frends e mnogu zabavna .cao
   
 9. Silverty

  Silverty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Gossip Girl ,Beverly Hills 90210 (nova serija e) i Glee... Gi obozavam <3<3 nema da zazalis
   
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Ме претече эа Lie to me, баш супер серија, и многу многу поучна. Само неэнам кога ке почнат новите епиэоди.
  Инаку една од најкултните серии на сите времиња е секако Soprano's, прекрасна серија, ликовите се обработени совршено, детално, James Gandolfini и екипата се иэвонредни. Се работи эа животот на мафијата во Њу Џерси, многу длабока серија, ама не е эа секого дефинитивно. Мора да почнеш да ја гледаш од почеток и баш внимателно да ја следиш. Топло ја препорачувам.
  Би ја препорачала и Nip/Tuck, серија эа эивотот и работат на двајца пластицни хирурэи. Интересна и полесна серија, ама многу эараэна.
  И секако , one and only, House MD, маестрална серија со супер главен лик, доктор по дијагностичка медицина,генијалец, но во исто време многу интровертен , эајадлив и ексентричен. Предобро!
  И сигурно многу ќе се сложат со мене, најдобрата комична серија на сите времиња , F R I E N D S, беэ многу дикутирање, смеење до солэи, и после 10 гледање се смејам како луда. Го обработува эивотот на 6 млади од Њујорк, и сите нивни врски,глупости .фантастична!
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  285
  Interesna serija i moja preporaka e Califonication, porano idese na hrt1 ja gledav, a sega ide na b92 sekoja nedela vo 23 30 so David Duchovny vo glavna uloga :)
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.666
  Допаѓања:
  43.651
  a da ve prasam dali nekoj ja gledase zabraneta ljubov sto se davase 100 god na a1? Ja ja gledav chat pat ama ne gi gledav poslednite nekolku epizodi i ne go vidov krajot :worried: pa ako nekoj bi mi odgovoril u kratki crti bi mu bila blagodarna :D
   
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.798
  Допаѓања:
  2.082

  Au so be? Zavrsilo toa? hahahha... nezz jas na pocetok gledav , am aotkako vidov deka nema namera da zavrsi go bataliv zaso stv dosadno stana
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.666
  Допаѓања:
  43.651
  Da da zavrsi, a ocigledno i nema koj da mi kaze kako :(
   
 15. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Според мене најубави серии се Вовед во анатомија и 1001Ноќ.Вовед во анатомија ми е убава бидејќи серијата е медицинска драма испреплетена со љубови и интриги.Интересна серија.Најомилени ликови ми се Мередит и Дерек.
  1001Ноќ е исто така многу убава серија.Ако знаете да ми кажете за книгата 1001Ноќ ја немам прочитано некои велат дека е различна од серијата не знам колку е точно тоа.Инаку јас многу сакам да гледам телевизиски серии,се соживувам со сцените од серијата и со главните ликови
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.666
  Допаѓања:
  43.651
  I jas ja obozavam voved vo anatomija. Samo ne znam zosto prestanaa da ja snimaat 6tata sezona. Odamna nema izlezeno epizoda :(
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  Книгата нема никаква врска со серијата. Земен е само лајтмотив. Во книгата Шехерезада е заробеничка на тој султанот таму и за да не ја убие таа му раскажува секоја вечер по една приказна и така 1001 ноќ. Фактички е негова робинка. Арно ама двајцата се вљубуваат еден во друг.
   
 18. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  75
  Да и мене ми е криво.Инаку шестата сезона на Вовед во анатомија ја даваат на фокслајв секоја среда во 21 часот и секој петок 22и45 часот.И четвртата сезона ја даваат исто на фокслајв од понеделник до петок во 20 часот.Јас на А1 им пишав на меил ги прашав дали ќе ја даваат на А1 5 и 6 сезона и сега чекам да ми вратат , денеска им пишав.А си ги гледала 5 и 6 сезона на Вовед во анатомија?
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.988
  Допаѓања:
  90.370
  Клифорникејшн,лај ту ми,хау ај мет јор мадр и ханк,моментално актуелни ми се...не ви пречи дека е на кирилица нели?! :D
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.666
  Допаѓања:
  43.651
  pobaraj ja na net mozes da ja gledas online na megavideo ja ima 6tata sezona ama nekoi 7 epizodi mislam