1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте интересна серија со кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sonce, 8 ноември 2009.

  1. HristinaRM

    HristinaRM Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    CSI сите сезони се многу интересни за тие што сакаат криминалистички серии :D
     
  2. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    Bukvalno se sto e nabrojano do sega oo dsite vas, plus, zemete gledajte SUpernatural. Zakon serija!!!
     
    На figgiMK и d.Darla им се допаѓа ова.
  3. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Има една нова серија - White Collar ,слична на Prison Break со тип шо е исто генијалец.Топ е серијата а и главниот лик аааааааах.Гледајте ја ОБАВЕЗНО!
     
  4. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70

    Prvpat ja slusam, ali dovolno dobro mi zvuci da ja simnam i gledam :)
     
  5. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81
    На figgiMK и d.Darla им се допаѓа ова.
  6. mimaa

    mimaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    O4ajni domakinki najdobrata serija luge gledete ja ponekogas e i mnogu zalna mnogu ubava serija ako ja gledas nema da zazalis...pozz
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Gossip girl i novaite epizodi od beverli hils... Prekrasni serii za , koi se navistinan mn popularni vo amerika, a garant ke bidat i kaj na s:D Da napomenam deka se pretzno tinejdzerski, no i na mene i na moite drugarki ni se interesni i pokraj toa sto odamna ne sme vo tie godini
     
  8. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    i 1001 noc ne e losha interesna e,frends e mnogu zabavna .cao
     
  9. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Gossip Girl ,Beverly Hills 90210 (nova serija e) i Glee... Gi obozavam <3<3 nema da zazalis
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Ме претече эа Lie to me, баш супер серија, и многу многу поучна. Само неэнам кога ке почнат новите епиэоди.
    Инаку една од најкултните серии на сите времиња е секако Soprano's, прекрасна серија, ликовите се обработени совршено, детално, James Gandolfini и екипата се иэвонредни. Се работи эа животот на мафијата во Њу Џерси, многу длабока серија, ама не е эа секого дефинитивно. Мора да почнеш да ја гледаш од почеток и баш внимателно да ја следиш. Топло ја препорачувам.
    Би ја препорачала и Nip/Tuck, серија эа эивотот и работат на двајца пластицни хирурэи. Интересна и полесна серија, ама многу эараэна.
    И секако , one and only, House MD, маестрална серија со супер главен лик, доктор по дијагностичка медицина,генијалец, но во исто време многу интровертен , эајадлив и ексентричен. Предобро!
    И сигурно многу ќе се сложат со мене, најдобрата комична серија на сите времиња , F R I E N D S, беэ многу дикутирање, смеење до солэи, и после 10 гледање се смејам како луда. Го обработува эивотот на 6 млади од Њујорк, и сите нивни врски,глупости .фантастична!
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Interesna serija i moja preporaka e Califonication, porano idese na hrt1 ja gledav, a sega ide na b92 sekoja nedela vo 23 30 so David Duchovny vo glavna uloga :)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    a da ve prasam dali nekoj ja gledase zabraneta ljubov sto se davase 100 god na a1? Ja ja gledav chat pat ama ne gi gledav poslednite nekolku epizodi i ne go vidov krajot :worried: pa ako nekoj bi mi odgovoril u kratki crti bi mu bila blagodarna :D
     
  13. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    Au so be? Zavrsilo toa? hahahha... nezz jas na pocetok gledav , am aotkako vidov deka nema namera da zavrsi go bataliv zaso stv dosadno stana
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Da da zavrsi, a ocigledno i nema koj da mi kaze kako :(
     
  15. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Според мене најубави серии се Вовед во анатомија и 1001Ноќ.Вовед во анатомија ми е убава бидејќи серијата е медицинска драма испреплетена со љубови и интриги.Интересна серија.Најомилени ликови ми се Мередит и Дерек.
    1001Ноќ е исто така многу убава серија.Ако знаете да ми кажете за книгата 1001Ноќ ја немам прочитано некои велат дека е различна од серијата не знам колку е точно тоа.Инаку јас многу сакам да гледам телевизиски серии,се соживувам со сцените од серијата и со главните ликови
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    I jas ja obozavam voved vo anatomija. Samo ne znam zosto prestanaa da ja snimaat 6tata sezona. Odamna nema izlezeno epizoda :(
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Книгата нема никаква врска со серијата. Земен е само лајтмотив. Во книгата Шехерезада е заробеничка на тој султанот таму и за да не ја убие таа му раскажува секоја вечер по една приказна и така 1001 ноќ. Фактички е негова робинка. Арно ама двајцата се вљубуваат еден во друг.
     
  18. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Да и мене ми е криво.Инаку шестата сезона на Вовед во анатомија ја даваат на фокслајв секоја среда во 21 часот и секој петок 22и45 часот.И четвртата сезона ја даваат исто на фокслајв од понеделник до петок во 20 часот.Јас на А1 им пишав на меил ги прашав дали ќе ја даваат на А1 5 и 6 сезона и сега чекам да ми вратат , денеска им пишав.А си ги гледала 5 и 6 сезона на Вовед во анатомија?
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.518
    Клифорникејшн,лај ту ми,хау ај мет јор мадр и ханк,моментално актуелни ми се...не ви пречи дека е на кирилица нели?! :D
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    pobaraj ja na net mozes da ja gledas online na megavideo ja ima 6tata sezona ama nekoi 7 epizodi mislam