Препорачајте интересна серија со кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sonce, 8 ноември 2009.

 1. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Grey's Anatomy , како и сите други серии имаа пауэа од средината на декември до средината на јануар. Од денска почнуваат скоро сите серии да се прикажуваат, House MD, How I Met your mother, Desperate Housewives, Nip/Tuck сите имаат нови епиэоди, ако некого го интересира :D
  Иначе эа Вовед ,почнува на 14 јануар, эначи на 15 на торент очекувајте нова епиэода.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Е баш сакаv Призон Брејк да ти ја кажам :) Ништо... еве Friends-дефинитивен фаворит, Everybody loves Raymond, Las Vegas, Boston Legal, Spin City, Ed, Monk, Cougar Town, South Park... и уште многу што не ми текнуваат :) На Фокс Лајф и Фокс Крајм секогаш имаш интересни :)
   
 3. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  У ни ја незнаев дека заврши :D
   
 4. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  Очајни домаќинки сега ја гледам... те 6тата сезона.. баш дур дремам овде ми се спушта епизодата... закон серија.. а серија која ми оставила впечаток е the mentalist... мнооогуу дорба серија
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Многу глупо заврши! Јас ја гледав последната епизода, а појма немав дека била последна. После баш ми кажаа дека тоа било тоа. Заврши, го убија тој манијакот, брат му на попот,поточно Маријана го уби и татко му остана како демек тој го убил, за да завршела сета фарса веќе еднаш. А незнам баш не ми текнува сега, мислам дека тој шо бил порано во затвор незнам колку ми ти години таму, било заради Том, затоа шо Том убил човек и овој за да го заштити...
  И Нада кога разбра ептен се разочара и си замина од Загреб и толку.
  Абе чисти глупости! Почна со забранета љубов, заврши никако, безвеза, со нешто сосем трето.
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.864
  Допаѓања:
  47.244
  Пол:
  Женски
  Fala Hipica na odgovorot:) Stvarrno serijava traese 100 god i barem poslednata epizoda da ja videv. Sigurno deka zavrsila bezvezno koga i celata serija bese takva :D ama toa e chat pat ke zagleas neso
   
 7. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  На Fox Life ја загледав Samantha Who? и потоа ги симнав двете сезони...Интересна серија...Кратки се епизодите, по некои 20тина минути...Се надевам дека ќе продолжат да ја снимаат и ќе има барем уште неколку сезони
   
 8. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  48
  Ги препорачувам:
  One Tree Hill (со супер приказнa)
  Supernatural (нереално ама многу добро + со прекрасни типци во главна улога :D )
  Cougar Town (одлична комедија)
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.499
  www.tv.com

  Секоја можна серија е тука! :) Се си е тоа убаво, само јас некако немам среќа со сериите :(

  После Prison Break (со исклучок на сезона бр. 2) се ми е некако бледо и не ми задржува внимание.

  24, Lost, FlashForward, How I've meet your mother, Smallville, House, Heroes, Grey's Anatomy, Очајните и што веќе не - се ми е започнато и здосадено.... :(

  Едино Gossip Girl гледам манијачно и со ќејф, и Sex&City по милионити пат.

  Сега прочитав некаде за Lie to me, и White collar можеби ќе имам повеќе среќа :clap:

  p.s. Ми текна сега на Private practice - серија со црвенокосата типка од Grey's Anatomy, нели и дадоа нејзина сопствена серија! Тоа ми изгледа добро! Grey's Anatomy на почетокот беше супер, после ја расипаа - си отиде црнчето, ќе умре тоа гревчето, сите се разотидоа, а башка главниот лик е една ужасна, нешармантна, фригидна жена!!! :D
   
 10. Simona-M

  Simona-M Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Се надевам дека сте фатиле некоја епизода од Coupling.
  Британска комедија, јас мислам дека имаат подобри дијалози дури и од Friends.
  Ѕирнете ја кога ќе имате време, нема да зажалите.
  Јас само ќе пошам еден краткок дијалог кој ми остана во сеќавање :D

  Sally : How do you call people you go out with you don`t try to sleep with?
  Patrick : Man....
   
  На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  How I've met your mother-само нз дали уште игра на канал 5
   
 12. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Ја гледав Cougar Town со Кортни Кокс...интересна серија... :D
   
 13. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Госсип гирл,модерн фамили,грејс анатоми,привате практисе.....модерн фамили е страва!! :D
   
 14. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
 15. ForeverYoung

  ForeverYoung Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  605
  После Friends,Two and Half Man ми е најинтересна серија досега дефинитвно :)
  Сега сум до третата сезона и едвај чекам да ги изгледам и другите 4 :D
  Ептен се смешни и нема ни еден промашен глумец.Некна изгледав и една епизода од 5 Days To Midnight и интересно изгледа па ке видеме натаму :)
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.227
  Допаѓања:
  1.475
  Пол:
  Женски
  Најомилена ми е House.M.D.,други..Two and a half a men,Mental,Desperate Housewives,Gossip Girl...
   
 17. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  Gray's Anatomy i Dr. House..Најбољи се :)
   
 18. LadyE

  LadyE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  8
  That '70s show, definitivno ubedljivo dobra serija ;)
  desperate housewifes ;)
   
 19. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  280
  преку кабелска што е каналот фокс лајф ги гледам скоро сите серии очајни домаќинки,грејс анатоми,дрти секси мани,уат абаут брајан...итн...сите ги сакам :rofl:
   
 20. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  Desperate Housewifes,Ugly Betty,Grey's Antatomy,Darhma and Greg и други :)