Препорачајте интересна серија со кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sonce, 8 ноември 2009.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.309
  gossip girl, desperate housewives
   
 2. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333
  The Big Bang Theory - Значи се држам за стомак кога ја гледам серијава - - - - ме потсека на моите бивши колеги од факултет :rofl:
  после... Иако постари, секогаш ми се интересни:
  Friends
  Third Rock from the Sun
  That 70's show
  Grey's Anatomy

  How I met your mother
   
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Friends, Desperate Housewives, CSI, Grey's Anatomy, O.C. Ugly Betty - ми се едни од омилените.
  Сврти Fox Life, таму по цел ден даваат серии.
   
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  94
  Летачката лисица од снежната планина - тоа е серија која со нетрпение ја чекам секоја сабота на алфа околу 12 на пладне, филмот е извонреден, гледајте ќе видите.
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.752
  Допаѓања:
  114.933
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам Третиот Камен од Сонцето... може и сум пишала во истава тема, ама не е важно. Серијава е закон, успева да ме насмее буквално секогаш... секоја чест на Џон Литгоу, ептен го бива! :D :D :D
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333

  Даа ја заборавив да ја додадам во мојата листа хахах I' m Gorgeous -----Дик :rofl:
   
 7. dzvezdicka

  dzvezdicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  THE BIG BANG THEORY! nema da zazalis, veruvaj! :)
   
 8. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  333

  аххх вечер излегува дваесетата епизодааа од трета сезонаа Едвај ја чекам :D :D :D
   
 9. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.468
  D A M A G E S :y: :y: :y:
   
  На cecilia му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Јас би ја препорачала серијата Dexter, интересна серија за лик кој е форензичар специјализиран за дамки од крв и анализа на крв, но истовремено е најмасовниот сериски убиец во историјата на Мајами. Но неговите жртви се лица со криминално досие, лица кои успеале на некој начин да се спасат пронаоѓајќи ги дупките во законот и системот. Комплициран лик, кој се бори секојдневно самиот со себе, со вистинска маска на лицето, бидејќи никој не го познава вистински.
   
  На K4813 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.468
  :y: :y: :y:

  ОДЛИЧНА Е, ЈАС ЈА ПОЧНАВ ...
   
 12. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Нели е добра,а ???? ;)
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  Па можете да фрлите едно окце на Алфа ТВ има нова италијанска серија КАПРИ се вика .стварно е добра и симпатична приказна :) ;) паа пишете дали ке ви се допадне...
   
 14. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Каква е таа серија, што се работи во неа? Збориме за сапуница класична или...???
   
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.083
  За Капри прашуваш така ?? Па не е класична сапуница напротив мн е интересна во секоја епизода има и плус нови ликови и приказната е многу интересна.Почни да ја гледаш па пиши впечатоци :) поздрав
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  На Fox life има толку многу серии, што слободно можеш да си седнеш пред ТВ и цел ден да не стануваш :) Will & Grace ми се закон :!: стварно се откачени :) Dirt со Кортни Кокс ми е мнг добра серија, порано кога го даваа Тони Сопрано не испуштав епизода, мнг ми беше јак тој филм. Gray's Anatomy исто така супер е серијата, Dirty sexy money, и се разбира Очајните домаќинки :)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  Charmed :inlove:
   
  На Marossa, K4813 и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Хаха ја бев заборавила оваа серија :) Ама многу беше интересна, само ми беше криво кога Бренда ( од Беверли Хилс) прекина да глуми во серијата.
   
 19. Miss.Fabulous

  Miss.Fabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Одлична е серијата ги изгледав сите 4 сезони и сега едвај чекам да дојде 5тата во септември. :)
   
 20. Miss.Fabulous

  Miss.Fabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Supernatural, Dexter, CSI, How I met your mother, True Blood
  Топ серии претпорачивам на сите