Препорачајте интересна серија со кратка рецензија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Sonce, 8 ноември 2009.

 1. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  2.172
  Препорачајте интересна серија

  Glee
   
 2. cecilia

  cecilia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.325
  Допаѓања:
  1.147
  Препорачајте интересна серија

  Castle, The mentalist, Burn notice, Modern family :clap:
   
 3. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.086
  Препорачајте интересна серија

  The vampire diaries
  Gossip girl
  How i met your mother
  Modern family
  Desperate house wives
  cougar town
  House
  Greys Anatomy
   
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.521
  Препорачајте интересна серија

  Мора да ви ја препорачам Fringe. Ептен е добра, моментално излегува 3та сезона, предходните 2 имаат по 22-24 епизоди така нешто, од последнава има 10тина излезено. Серијава е напната скроз, ептен заразна, изгледајте ја првата епизода и нема да можете да ја оставите :lol: Се работи за фби агент (преубава девојка) која заедно со двајца, еден научник,физичар и син му истражуваат чудни, необјаснети феномени - значи не се работи за марсовци и такви ставри туку необјаснети феномени од облста на физиката како телепортација, патување низ времето, вештачка интелигенција...кршење на законите на природата и физиката. Еден од креаторите е и Ј.Ј.Abrams, па ако ви се допаѓаат Lost и Flash and Forward, оваа ќе ја сакате 100%
   
  На Ema.Sk, wings, figgiMK и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  Препорачајте интересна серија

  [​IMG]

  Најкрвава
  Најеротска
  НАЈДОБРА!
   
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.758
  Препорачајте интересна серија

  Lost! - единствена, неповторлива, најдобра! Одамна заврши ама ако некој ја нема гледано, навистина ја препорачувам.

  Californication - е на ова се смеам многу во последно време. Дејвид Духовни е цар!
   
 7. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.843
  Препорачајте интересна серија

  Prison Break
  The Vampire Diaries
   
 8. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Препорачајте интересна серија

  Garry Unmarried ми е интересна, почнав да ја гледам на Фокс Лајф. Исто од Фокс Лајф и Greek ми се допаѓа. Не знам колку сте запознаени со серијава, се работи за студенти кои се во братства/сестринства на колеџ. Мене ми е интересна, но бидејќи не знам кога точно ја даваат, не сум многу редовна со гледањето.

  Да не ги заборавам и Gossip Girl, House и How I met your mother - серии кои дефинитивно вреди да се погледнат. :)
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.744
  Препорачајте интересна серија

  Samantha WHO?! со Кристина Апелгејт
  [​IMG]

  Accidentally on purpose
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  42.897
  Препорачајте интересна серија

  Samantha Who на памет ја знам :D Сто пати ја вртат на фокс лајф, ама не знам дали ја дале до крај. Има само две сезони серијава и на нет ја изгледав, бидејќи нели, на фокс лајф нема шанси да дочекаш крај на некоја серија.
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.460
  Препорачајте интересна серија

  Glee ја загледав, ама не ми се виде интересна.
  Можеби требаше да и дадам шанса, ама жанрот мјузикл ми оди на нерви.

  Modern family исто погледнав 2 епизоди и престанав со гледање.
  Хуморот извештачен, ликовите некако без душа.

  Овие не ги препорачувам за гледање.
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  Препорачајте интересна серија

  модерн фемили јас ја гледам, не ми е нешто посебно, ама и јас првите неколку епизоди ми беа како идиотски, не знам поточно кој збор да го употребам, посебно ради фактот што не сме навикнати да гледаме хумористични серии без она смеењето во позадина :lol: а понатаму има епизоди(кога ќе се навикниш) што се газев од смеење :)) ми се допаѓа мене, ама не ми е од типот серии со кои сум заразена, па едвај да чекам следна епизода....
  Lie to me ( http://en.wikipedia.org/wiki/Lie_to_Me) би ви ја препорачала, не дека е феноменална, туку дека е интересна, иако третава сезона која е во тек некако слабо се покажа. Првата и втората се онака добри. Можеби има некоја сличност со The Mentalist ( http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mentalist )(или барем други ја споредуваа).
   
 13. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  114
  Препорачајте интересна серија

  Nurse Jackie

  Многу интересна серија, Џеки е медицинска сестра која води двоен живот, има маж и две деца а во болницата каде што работи има дечко :) Само една докторка со која се пријателки знае се за неа. Исто така шмрка и пие апчиња, и секој ден го вади венчалниот прстен пред да влезе во болницата. Многу интересен лик а и глумицата ја сакам многу. Серијава ја гледам на FoxLife.

  http://www.youtube.com/watch?v=1reaej51 ... re=related
   
  На foxlife му/ѝ се допаѓа ова.
 14. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Препорачајте интересна серија

  Лелеле, колку сакав да ги гледам. Со душа чекав нова епизода да дадат за да гледам :tmi:
  Сори за офф топиков :tmi: ама да не знае некоја каде да ја најдам серијава ?!?! :)
   
  На acvamarin и Noemi им се допаѓа ова.
 15. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.116
  Допаѓања:
  2.366
  Препорачајте интересна серија

  The Big Bang Theory е најзакон серија шо сум ја гледала, значи хумор, сарказам невидени! Ама ви препорачувам да ја гледате ако ви е добар англискиот зашто мкд превод за оваа серија не сум сретнала. Сега е во тек 4тата сезона :)
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.506
  Допаѓања:
  42.897
  Препорачајте интересна серија

  ^http://forum.femina.mk/serii-i-emisii/teorijata-za-big-beng-the-big-bang-theory-t4477/
  Eве има тема за серијата :)
  И јас исто ја препорачувам, ќе ве изненади хуморот.
   
  На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Препорачајте интересна серија

  Gossip Girl и The Big Bang Theory се оние што моментално ги гледам и топло ги препорачувам, посебно TBBT :) Планирам после How I Met Your Mother да ја гледам.

  А да, и Allo Allo ви препорачувам иако е стара серијата сепак е многу смешна :)
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.460
  Препорачајте интересна серија

  Британска серија, досега има 3 сезони, ќе излезе и 4-та која воедно ќе биде и последна.
  По 8 епизоди во сезона, во времетраење од 20 минути.
  Може да ја изгледате и во еден ден.
  Многу интересна.
  [​IMG]
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.989
  Допаѓања:
  72.552
  Пол:
  Женски
  Препорачајте интересна серија

  xo xo Gossip Girl :D
   
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.387
  Допаѓања:
  45.362
  Пол:
  Женски