1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од natasa.vakanska, 25 февруари 2010.

 1. natasa.vakanska

  natasa.vakanska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Во слободното време обожавам да читам, најчесто во областа психолошки книги кои помагаат при градење на личноста, но сеедно. Доколку ми помогнете со некоја идеа ке ви бидам благодарна. Поздрав до сите вас.
   
  На Anacid, okcenzi, MiiLla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. amyxx

  amyxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  pa ti gi preporacala tajna,mok na podsvesta,jedi moli voli
  hmmmmmm nemozam da se setam na nekoj drugi od taa oblast :D
   
  На Dashing:) и afroditaa им се допаѓа ова.
 3. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Наташа ти ги препорачувам книгите на Џозеф Марфи како Моќта на потсвеста на пример,многу се убави и позитивни.
   
  На MiiLla, afroditaa и muskarcina им се допаѓа ова.
 4. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Da ve prasam samo kade moze da se najde Mokta na potsvesta vo koi knizarnici ja ima?
   
 5. natasa.vakanska

  natasa.vakanska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Mokta na potsvesta ja imam procitano :)
   
 6. aleksandra84

  aleksandra84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  I jas obozavam da citam edni od najomilenite knigi mi se jadi, molise i uzivaj;znaes li da cuvas tajna i knig i poraka vo sise.
  Vi gi preporacuvam i uzivajte vo citanjeto :)
   
 7. natasa.vakanska

  natasa.vakanska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Da znam da cuvam tajna i drugite raboti...Pozdrav do tebe i blagodaram....
   
 8. elygj

  elygj Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  68
  I jas bi sakala da procitam nekoja kniga koja ja hrani i zajaknuva licnosta:))a inaku vi ja preporacuvam "Papata jovana" dokolku sakate da se uverite vo mocta i sposobnosta na zenite
   
  На Dzevelekova, Lady-Ciklama и francheskaa им се допаѓа ова.
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ах и ја сакам да ја прочитам Мокта на потсвеста,но препорачувам уште една книга,можеби е слична на неа,тоа е Најголемата вистинска тајна на светот од Ниче Димовски,конкретно се зборува за мокта на мислата,тоа што го мислиме има сила,односно му даваме енергија,затоа што тоа постојано го мислиме,што и да е.Интересна е.
   
  На blingy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. natasa.vakanska

  natasa.vakanska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Fala mnogu za ideite...
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Нора Робертс - Паднати ангели

  Убава сторија, поврзана со лудоста и трезвеноста на човекот, љубовта и скриените, потиснати чувства, убиство и мистерии.. Убава книга :)
   
  На Anacid и wild.child15 им се допаѓа ова.
 12. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Многу убави книги имам прочитано и не можам да определам една па затоа ќе ти набројам повеќе
  „Порака во шише„ - Николас Спаркс (ептен убава, да читаш и да плачеш“
  „Се плашиш ли од темница„ и „Крвна врска“ - Сидни Шелдон
  и бестселерите од Ден Браун што ќе те остават без здив : „Дигитална тврдина“, „Точка на измама“, „ Ангели и демони“,
  потоа „ Мемоарите на една гејша“, „Ќерката на мојата најдобра пријателка“, „Чевлите на другата жена“ ...
  Која и од овие да прочитате нема да се покаете :)
   
  На Ana.Jones му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Јас имам мн прочатани книги, меѓутоа вечно ќе ја препорачувам ШОЉА ЧАЈ ( не се сеќавам на авторот), потоа ЧЕВЛИТЕ НА ДРУГАТА ЖЕНА, КАДЕ ОТИДЕ ЉУБОВТА, ШАНГАЈ БЕЈБИ е исто така добра книга, ЕГИПЕТСКА СОНУВАЛКА ( од македонски автор е), Патување со љубената, 11 минути, грех њеној мами, ако ми текне уште некоја ке ти писам
   
 14. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.241
  Допаѓања:
  42.972
  Кујна од Лили Прајор - навистина слатко четиво.

  Природен роман, од Георги Господинов, забавен, поучен, искрен роман.

  Женски икони на 20 век, од Светлана Слапшак, куп есеи за жената, нејзината положба, објекти на обожавање, дискриминација... Има од се по нешто!
   
 15. butterfly52

  butterfly52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  дали некој ја има прочитано светот на софија???
   
 16. AnjaF

  AnjaF Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  10
  пс те сакам
   
  На lavicky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Тајната на Шамбала и Алхемичарот. Прекрасни книги :)
   
 18. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  7
  P.S. '' I love you '' 100% <3
   
  На lavicky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.686
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам прочитани Светот на Софија, ама не ми се допадна нешто посебно. На моменти станува ептен досадна и не може баш да го задржи вниманието. Меѓутоа ако сакаш книги за филозофијата, мислам дека ќе ти се допадне.
   
 20. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Книгата се вика знаеш ли да чуваш тајна? :lol:
  Инаку не е лоша книгата стварно,онака полесна,добра е да утепаш време и да се насмееш малку. :)