Форумџика на годината 2020

Препорачајте книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од natasa.vakanska, 25 февруари 2010.

 1. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.775
  „Вештица" - Венко Андоновски
  Книга и пол :up: :up:
   
  На Ana.Jones и ciribiribela им се допаѓа ова.
 2. gurgica

  gurgica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  вероника реши да умре-паоло куељо
  Дефинитивно рома што длабоко ме потресе
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.491
  Илјада неверојатни сонца!

  Мора да ја прочитате - прекрасна е!
   
 4. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  „Децата на ѓаволот“- Димко Тасевски-Дитас

  Колку далеку може да однесе наивноста и неискуството...натаму :worried:ilent: ...
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Женски
  Ееее Димко луди книги има. Сите до една. Нели не ги печатеа едно време. Како скрипти се пренесуваа натаму наваму
   
 6. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  30
  Девствено сино
  Принцезата султана во сите три дела
  Папата Јована
  Затоа што те љубам
  Петмина што ги сретнуваш во рајот
   
 7. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Јас само оваа ја имам читано, во потрага сум и по другите :)
   
 8. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.345
  Допаѓања:
  7.001
  Пол:
  Женски
  Лажна сврченица од Аманда Квик е прекрасна книга, уште малку имам да ја дочитам ама не ја оставам од кога почнав да ја читам планирам до утре да ја дочитам поззз
   
 9. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Дефинитивно ЈАДИ,МОЛИ СЕ И УЖИВАЈ.Книгата е прекрасна а и едвај чекам да го гледам филмот ! ;)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Женски
  Ќе има филм според книгата? Јас ја обожавам книгата,пукнав додека не ја најдов да ја прочитам. Ама филмот не планирам да го гледам. Секогаш разочаруваат. Мене барем :? Ко п.с те сакам Чиста утка е филмот
   
 11. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски

  Стварно многу му се луди книгите.
  Од Дитас имам доста книги прочитано,овие се доста интересни и потресни
  -Скршени срца
  -Крив правец и вториот дел-Чистач
  Многу ми се допаѓа и "Notebook" или како што ја превеле по нашки "Страници за нашата љубов" :D од Николас Спаркс многу добра книга,и филмот исто така е прекрасен
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Женски
  Јас од него последна ја прочитав дупка во мозокот, ама книгата не ми текнува сега баш што беше одамна беше, ме разочара и престанав од него да читам.
   
 13. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Е јас таа ја немам прочитано. А ја така почнав да ја читам "коректори на експериментот" па ми здосади некако глупава ми беше темата нешто ко за планети,за вонземјани ли се збореше,не знам и така ја оставив и не ја дочитав. А инаку тие претходните од него што ги напишав,е тие стварно ме оставија без зборови,некако многу се жални.
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Женски
  Па и не ти ја препорачувам :lol: Оф ич не ми текнува што беше. Најјасно се сеќавам на крив правец. пошто ја читав скришум од мајка ми во 6то одд. :lol: :lol:
   
 15. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: :lol: Епа ич да не седнувам да губам време да ја читам :lol: Интересна е крив правец 2:Чистачот,ама Скршени срца колку е жална приказната не можам да опишам. Ако си во фаза на читање на такви тематики :lol: немој да ја пропуштиш :D
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Женски
  Ај баш ќе ја земам. Јас секогаш сум во фаза на се и сешто :lol: Си обожавам да си читам
   
 17. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Епа да пишеш кога ќе ја прочиташ :D Мене многу ме погоди ;(
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.493
  Пол:
  Женски
  Важи важи :D И така сум во пмс па ќе има плачење :lol:
   
 19. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: епа тогаш почекај да ти заврши :lol:
   
 20. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Зар има P.S I love you и книга ??? Боже и ова не го знаев.Баш ќе ја побркам би сакала да ја читам.Мене филмот ми е омиилен ама ако ја читам книгата сигурно ќе ми биде утка и филмот хаха обично филмовите немаат врска со книгата.А за оваа јади моли се и уживај ќе има филм и тоа со Леонарно Ди Каприо ( :o :o ) и Џулија Робертс.Баш ме интересира што ќе испадне