Форумџика на годината 2020

Препорачајте книга

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од natasa.vakanska, 25 февруари 2010.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.244
  Допаѓања:
  153.162
  Пол:
  Женски
  од ск си?
   
 2. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.026
  Допаѓања:
  55.755
  Да.
   
 3. FRANCUZINOT

  FRANCUZINOT Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2020
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  153
  Пол:
  Машки
  Vo odbrana na dzejkob. Top e knigata.
   
  На joyful му/ѝ се допаѓа ова.
 4. joyful

  joyful Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2017
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  Преживеј за да раскажуваш - Лиса Гарднер
   
  На The Drifter и prominent им се допаѓа ова.
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.037
  Допаѓања:
  11.506
  Пол:
  Женски
  „Ќерката на математичарот“ - Венко Андоновски, топло препорачувам.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  3.983
  Пол:
  Женски
  ,,Некој што вреди да умре” од Питер Свансон :)
   
  На Hellobeautiful, Idedemja, The Drifter и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.655
  Допаѓања:
  17.947
  Сите од Донато Каризи... Сигурно нема да останеш рамнодушна после било која книга од него ;)
  "Скриена во најмрачниот агол", "Ејми ја нема", "Алекс" се исто така добри психолошки трилери
   
 8. kiss69

  kiss69 Активен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Dali moze da mi preporacate nekoja romanticna kniga za vozrast od 15-17 god. Za poklon mi e pa bi sakala da mi preporacate nekoi pred da kupam:inlove:
   
 9. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.803
  Допаѓања:
  10.877
  Пол:
  Женски
  Перфектна хемија - Симон Елкелс
  Само пријатели - Колин Хувер
  Еленор и Парк - Реинбоу Ровел
  Се, баш се - Никола Јун
  Од Софи Кинсела - Го имам твојот број, Знаеш ли да чуваш тајна, Мојот (не баш) совршен живот
  Се надевам ти помогнав :)
   
 10. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  2.803
  Допаѓања:
  10.877
  Пол:
  Женски
  Од Себастијан Фицек имаш читано? Терапија, Пакетот, Колекционер на очи.. мене ме поместија сите овие :rofl:
   
  На The Drifter, Idedemja и Thallia им се допаѓа ова.
 11. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски
  Дете 44 ми е еден од најдобрите
  Алекс
  Исчезната без трага
  Негирање од Кит Аблоу (може имам грешка ама мислам така беше насловот)
   
  На Idedemja и The Drifter им се допаѓа ова.
 12. Idedemja

  Idedemja Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  9.828
  Пол:
  Женски
  Мои препораки: Патниците од Џон Марс или Пациентот од Фицек, од Фицек всушност сите се ок.
   
 13. riba79

  riba79 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.536
  Пол:
  Женски
  Krij se,Fati me od Gardner..Hirurgot ,Mraz Studeno od Tes..
   
  На Idedemja му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.564
  Допаѓања:
  9.892
  Вака како за крај на месец располагам со ептен мал буџет :lol:, ама попустите од блек фрајдеј да ги искористам барем за некоја книга, па доколку некој ги има читано овие неколку наслови да ми каже мислење.
  Се мислам помеѓу
  „Украденото дете“ - Санџида Кеј
  „Солта во морето“ - Рута Шепетис
  „Сопруга на хартија“ - Лајла Ибрахим
  „Алекс“ - Пјер Леметр,
  ако некоја не е нешто ептен не ми е проблем и во PDF да ја читам. :D
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.005
  Допаѓања:
  131.495
  Пол:
  Женски
  Сакам за дечко ми да земам некоја книга, но не некоја тралалајка туку така да е содржината малку посложена, но сепак нешто порелаксирачки да е, такви сака он.
  Дајте ми препораки, ќе видам од тоа што нема читано и ќе изберам нешто. :$
   
 16. Lollipop_123

  Lollipop_123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Нешто од Коста Петров, Ден Браун или Пауло Коељо.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.850
  Допаѓања:
  43.282
  Пол:
  Женски
  Трилер не?
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.844
  Допаѓања:
  14.240
  Пол:
  Машки
  Од Јувал Ноа Харари зирни ги, мислам дека се баш такви.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.005
  Допаѓања:
  131.495
  Пол:
  Женски
  Се мислев и јас за нешто вакво. :D
   
 20. joyful

  joyful Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2017
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  824
  Пол:
  Женски
  12 животни правила - Џордан Питерсон
  Трилери - Лиса Гарднер (Преживеј за да раскажуваш, Јас те сакам повеќе), Тес Геристен - Мраз студено
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.