Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте психолошка книга

Дискусија во 'Канта' започната од SoNreir, 22 август 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SoNreir

  SoNreir Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема, освен таа што е општо за препорака на книги, па затоа оваа е -Препорачајте некоја психолошка книга. Нешто како за поголема самодоверба и слично, пример:
  Една минута за себе - Спенсер Џонсон
  Моќта на потсвеста - Џозеф Марфи
  Тајната - Ронда Брин
  Верувам темава ќе биде од корист. :)
   
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.181
  Пол:
  Женски
  Темата е дупла, веке постои иста - Препорацајте книга.Пред да отворите тема проверете на форумот дали има иста или слицна.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.