1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте филм: драма

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Leeloo, 11 декември 2012.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Значи без разлика дали станува збор:

  1. Криминална / легална драма
  2. Историска драма
  3. Комедија / драма
  4. Мелодрама
  5. Романса/драма


  препораките се добродојдени овде. :)
   
 2. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  267
  chatroom
  the kids are all right
  the beaver
  winged creatures

  *bridge to terabithia, има и малку фантазија ама многу е убав и ептен ме потресе
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Bure Baruta :)
  Србски филм,со текст од македонски автор Дејан Дуковски. Гледај го интересен е. Мада мене поинтересена ми е драмата.

  -Македоснка кравава свадба.


  Тие два ми текнуваат моментално :lol:
   
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  Ох, темава конечно ја најдов. :)
  Најмногу сакам да гледам драми, сакам да размислувам за постапките на луѓето, да учам од нивните грешки, макар и на филм. Сметам дека се многу поучни.
  Животните стории на луѓето ми се многу интересни. Сепак, во изборот на филм, гледам да не е многу тежок, да не е многу напнат и да не ме растревожи многу.
  Мој предлог на драми :
  The help
  The Art of Getting By
  It's a kind of funny story
  The odd life of Timothy Green
  Desert flower


  П.С - Ве молам, кој знае нека напише интересни драми. Ама ве молам. :$ :!:
   
 5. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
  На kravce и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 6. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Женски
  Safe Haven Гарантирам со глава дека нема да зажалите ако го гледате... Прво ќе мислите дека се работи за едно нешто, за после да дознаете дека е нешто сосема друга а на крај ќе ве остаи без зборови... ќе ве расплаче и наежи. И кај тие што не плачат на филмови ќе пробуди емоции.......


  [​IMG]
   
 7. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  424
  Extremely Loud & Incredibly Close (2011)
  The Blind Side (2009)
  What's Eating Gilbert Grape (1993)
  My Louisiana Sky (2001)
  A Love Song for Bobby Long (2004)
  City of Angels (1998)

  Едно од подобрите што ги имам гледано.Стварно вредат, одлични се!Барем според мој вкус.
   
 8. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Ај уште некој предлог молим вас :)
   
 9. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.786
  - Seven pounds
  - The Green mile
  - My sister`s keeper
  - August Rush

  Ако се сетам на уште некој ќе пишам, а овие 4 топло ги препорачувам
   
 10. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  78
  The Reader.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  The notebook- верувам повеќето го имате гледано.
  The godfather
  Forrest Gump
  The help
  American Beauty
   
 12. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  Препорачајте ми некој филм од 50те :) Нешто како Grease интересен..
   
 13. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  The Book Thief.

  Последна гледана драма, дефинитивно многу добар.
   
 14. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Барам филм

  Еве ме мене пак :$
  Овој пат барам филм со пливачи,пливачки натпревари,пливање...па ако знаете нешто такво би бил амногу среќна ако ми кажете... :)
  п.с. во последно време многу сум по пливачи :rofl: :$ :inlove:
   
 15. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Барам филм

  НЕКОЈ ФИЛМ СО СИБИРСКИ ХАСКИ ??? ПРЕДЛОГ !!!!! :)
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Барам филм

  Eight Below, е многу добар филм. Мислам дека таа е расата. :wasntme:
   
 17. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.355
  Допаѓања:
  2.488
  Пол:
  Женски
  Барам филм


  Snow Dogs и Eight Below што го пишала Еленнаа ги обожавам, дури на вториов плачев :angel:
   

  Прикачени фајлови:

  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски

  Elennaa & srcence1607 фала виии :* ке ги гледам и двата :)
   
 19. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Eight below стварно многу добар филм..најбољи избор ти е :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  исто и овие
   
 20. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  The Book Thief
   

  Прикачени фајлови: