1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Препорачајте филм: мистерија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од simona.7, 27 јуни 2013.

 1. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  11
  препорачајте некој добар филм што сте го гледале-мистерија :)
   
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.139
  Допаѓања:
  5.692
  za bermudskiot triagolnik ima dosta filmovi
   
 3. redheaded

  redheaded Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Ви го препорачувам Shelter (6 souls) со еден од моите омилени глумци - Jonathan Rhys Meyers ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На IthoughtIwasAnAllien и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.600
  Допаѓања:
  31.274
  Пол:
  Женски
  Го препорачувам овој филм. Еден од омилените ми е ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10 KB
   Прегледи:
   309
 5. IthoughtIwasAnAllien

  IthoughtIwasAnAllien Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2014
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  237
  m.jpg
  Ваква бев после филмот :o
   
  На elimkd, JonyBravo и Fire*fly им се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.145
  Допаѓања:
  17.798
  Sound Of My Voice

  Sound of My Voice.jpg

  Станува збор за еден пар кој по професија се режисери на документарни филмови и во име на истражувањето за нивниот нов филм, тие стануваат дел од секта во која лидерот е девојка која тврди дека е од иднината.  Another Earth

  Another Earth.jpg

  Во истата вечер кога јавноста дознава за откритието за нова планета која е идентична на Земјата, амбициозната студентка Рода прави сообраќајна несреќа во која загинуваат 5 годишно детенце и неговата трудна мајка, а преживува мажот кој по професија е композитор. Дејствието на филмот уште на самиот почеток веднаш преминува во наредните 4 години кога Рода искача од затвор и обземена од грижа на совест и тага, решава да го запознае човекот на кого му го уништи животот. Истовремено, се дознава дека на Другата Земја живеат луѓе меѓу кои има верзија од нас. Тука се поставува прашањето: дали на Другата Земја се случила истата сообраќајна несреќа?

   
 7. MysteryMan23

  MysteryMan23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Машки
  The Number 23
   
 8. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.033
  La cara oculta :D трилер/мистерија
   
  На coolgirl123, MonMon, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  1.833
  The best offer :l: најдобриот (y)
   
  На elimkd, JonyBravo и IthoughtIwasAnAllien им се допаѓа ова.
 10. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  148
  Здраво .. можеби прашањето не е за овде, но дали би можеле да ми препорачате неколку филмови од жанрот мистерија .. нешто како .. со океани, мориња ,, ајкули.. друштво одат на одмор .. остануваат на сред океан ,, бараат излез...и тн. Фала ви.
   
 11. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  еве да ти препорачам дечко и девојка одат на одмор и ќе се соочат со многу проблеми. Језив е малце и психо. http://www.imdb.com/title/tt1020530/
   
  На kika.dragan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. auroraa

  auroraa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  839
  Може не ми е прашањето за овде али ќе може да ми препорачате некој психолошки трилер зачинет со мистерија?
   
 13. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  2.307
  Допаѓања:
  29.033
  The body-предобра мистерија
   
  На elimkd, yo lee и sikica7 им се допаѓа ова.
 14. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  1. The sixth sense
  2. Seven
  3. Shutter Island
  4. Inception
  5. The Da Vinci code
  6. Black swan
   
  На yo lee му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  10.186
  Пол:
  Женски
  Моја препорака е The Best Offer. Станува збор за познат аукционер кој се опседнува со мистериозна наследничка. Најтопло ви го препорачувам филмов. До самиот крај бев во неизвесност, буквално не очекуван е. :) :) THE-BEST-OFFER_poster.jpg
   
  На Ane-Goki1, elimkd, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 16. promeneta

  promeneta Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  12.554
  Пол:
  Женски
  @auroraa
  Before i go to sleep
  Heist
  El cuerpo
  Тие ми се последни гледани, супер се :).
   
  На elimkd, Ane-Goki1 и auroraa им се допаѓа ова.
 17. sikica7

  sikica7 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  1.816
  Дали некој го има гледано филмот Justice for Natalee Holloway, филмот е базиран по вистинска приказна за млада исчезната девојка ?
   
 18. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  936
  Пол:
  Женски
  Blackhat, многу добар филм вреди да се гледа
   
 19. yo lee

  yo lee Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  кога сме веќе кај шпанските мистерии,на the hidden face би ги додала,The body и The orphanage.
  прејаки филмчиња
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MG3

  MG3 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  2.578
  Пол:
  Женски
  :o Само што го изгледав The invisible guest (Contratiempo). Шпански е, со Марио Касас од Tres metros sobre el cielo. Подобар филм во живот немам гледано, ме воодушеви ептен. :clap:
   
  На ivanchos, SunnyGirl2, coolgirl123 и 5 други им се допаѓа ова.