Препорачајте филм: трилер

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Mireto, 18 ноември 2009.

 1. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  51
  Совршен странец со Хали Бери и Брус Вилис... Навистина добар трилер
   
  На poison.ivy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  34
  orphan.low abinding citizen,awake.jacket,premonition,shawshank redamption,uninvited....
   
 3. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  34
  ајде прпорачајте некое добо филмче...во фаза на филмови сум додека не се стопли времево :D :D :D
   
 4. blueeyes

  blueeyes Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  gledajte gi The lazarus project,Shooter,The bourne identity,Bourne ultimatum,Bourne supermacy ,closer,21,2012 i Benjamin Button i nema da zazalite :)
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
   
 6. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Perfect Stranger-Hally Berry
  План за летање на Џоди Фостер
  88 минути на Ал Пачино
  Тaken
  ...
   
 7. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  The uninvited i Hide and seek
   
 8. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  i Hanibal site delovi :)
   
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
 10. Lovley

  Lovley Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  11
  the exam супер филм
   
 11. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  495
  Taken... најубав филм.
   
 12. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Shutter island, Inception, The sixth sense, The others, The silence of the lambs.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  е сега малку и накај хорор врти ама дефинитивно е :?: за мислење
  Dead end од 2003 е . мислам навистина измислено сценарио ... :tmi:
   

  Прикачени фајлови:

 14. marr1ja

  marr1ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  само што гледав еден доста добар трилер: Se7en (Seven)
  бар мене ми остави силен впечаток.
   
 15. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  7.279
  Пол:
  Женски
  Perfect Stranger со Хали Бери и со Брус Вилис е, и Awake и тој добар е.
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Ињариту го обожавам...и сите негови филмови би ги препорачала.

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VArpLbTaZFY?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VArpLbTaZFY?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>

  http://www.youtube.com/watch?v=A5HTBYR7m0o

  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/chNzbahOn_w?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/chNzbahOn_w?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  [​IMG][​IMG]
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.844
  LAW ABIDING CITIZEN нема да зажалите
   
 19. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  844
  Значи сега ќе пишувам само првокласни трилери:
  1.The game
  2.Lucky number slevin
  3.The butterfly effect
  4.Usual suspects
  5.Life of David Gale(drama-triler)
  6.The Oxford murders
  7. Recruit
  8.Lost room (3 дела, ама поврзани се како серија, не можеш само еден дел да изгледаш)
  9.Se7en
  10. Seven pounds
  11.The departed
  12.Memento
  Кога ќе ми текнат и други ќе пишам пак.
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 20. queen88

  queen88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4