Препорачајте филм: трилер

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Mireto, 18 ноември 2009.

 1. Isaak

  Isaak Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  43
  I Saw the Devil (2010)
  http://www.youtube.com/watch?v=tkwEFKdTckk

  Филмот е предобар.Сите коишто се љубители на психо/трилери со овој филм нема ништо да изгубат :) .Добра глума,содржина,а ефектите се одлични.
   
 2. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  357
  Според мое лично мислење, најдобри трилери на сите времиња:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  THE GAME со Мајкл даглс, филм кој сите мора да го изгледаат.
   
  На hristina979 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marge

  Marge Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  202
  Love,Pain and Vice Versa :clap:
   
 5. kuchka

  kuchka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
  The messengers ]:)
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Discovery

  Discovery Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  169
  Еден од мојте одмилени филмој!Прекрасен филм што топло го препорачувам за пријателството,пожртвуваноста.
  http://www.youtube.com/watch?v=c8Z2n534q1Q

  Еден од ретките хорори го ги имам гледано.Крајот е :o
  http://www.youtube.com/watch?v=GjGnCa0XYhY

  Спреми многу марамчиња зш ќе се туриш од плачење ;(
  http://www.youtube.com/watch?v=uDybmxbKf4Y

  И за на крај една комедија да те насмејт до солзи.
  http://www.youtube.com/watch?v=SeoX8MZd81E
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. femina989

  femina989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  14
  Да не се повторувам има неколку филмови кои и јас би ги препорачала, но другите феминки ги препорачале пред мене...затоа ќе кажам само The next three days со Russell Crowe...гледајте го ;)
   
 8. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Маринецот - акција трилер, многу добар филм :)

  [​IMG]
   
 9. skywalker89

  skywalker89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  "Law Abiding Citizen", "Inception", "Limitless", "Underworld: Rise of the Lycans", "Sin City".. сите се добри фимови кои ако некој не ги гледал мора да ги изгледа http://kinoteka.mk/?page_id=324
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На hristina979 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Beyond a reasonable doubt.
   
 12. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  1.271
  Пол:
  Женски
 14. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  39
  V for Vendetta
  [​IMG]
  Anonymous
  [​IMG]
  Insidious
  [​IMG]
   
 15. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  396
  Сите делови на Пила. Најдобар од најдобрите 8)
   

  Прикачени фајлови:

  • pila.jpg
   pila.jpg
   Големина на фајлот:
   11,1 KB
   Прегледи:
   351
 16. swinger

  swinger Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
 17. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Wrong turn 3 и 4 дел (за првиот и вториот дел незнам ,не ми се гледани )

  The Husk

  When a stranger calls
   
 18. RIRIFENTY

  RIRIFENTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
 19. Potterheadforever

  Potterheadforever Нов член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  osven harry potter and the philosopher's stone (prvi del) dobar e i Garfield onaka komedija da se nasmees
   
 20. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.970
  Пол:
  Женски
  Имам многу омилени на листата, и сигурна сум дека некој филм ќе пропуштам, ама еве мои предлози:

  The Silence of the Lambs
  Hannibal
  Red Dragon
  The Game
  The Devil's Advocate
  Shutter Island
  V for Vendetta
  Se7en
  Mystic River
  Memento
  Fight Club
  The Machinist
  Fracture

  Кој и да го гледате, нема да погрешите.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.