Препорачајте филм: трилер

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Mireto, 18 ноември 2009.

 1. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  1.413
  Препорачајте некој филм од типот на Bourne Identity или Ocean's Eleven.
   
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  6.937
  The loft , интересно филмче.
   
  На joy1, Ane-Goki1 и Oleeenka им се допаѓа ова.
 3. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Машки
  El Cuerpo (тело) 2012
  Едноставно, одличен филм.
   
  На soffce и joy1 им се допаѓа ова.
 4. Acka22

  Acka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2015
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  preporaka za dobar triler
   
 5. ian somerhalder

  ian somerhalder Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2016
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  The shallows
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. K-a-t-e

  K-a-t-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Identity
  Under suspicion
  Exam
  Fracture
  Zodiac
  Prisoners
  Seven
   
  На elimkd и Jasta им се допаѓа ова.
 7. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.408
  Допаѓања:
  5.826
  Пол:
  Женски
  London falling 2016
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. K-a-t-e

  K-a-t-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  Исто и првиот филм Olympus has fallen
   
  На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sweet Justice

  Sweet Justice Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Машки
 10. Ane-Goki1

  Ane-Goki1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  29.024
  The Hand That Rocks The Cradle трилер/драма предобар
   
 11. I I

  I I Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2016
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Машки

  Препорачувам :)
   
 12. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  Кажете некој добар трилер, нека биде од 90тите, не сакам нови филмови.
   
 13. GrevMk

  GrevMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  2.703
  Прво нешто што ми текна е se7en.
  Психолошки трилер, кој ако не си го гледала нема да зажалиш.

   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  Фала, гледан ми е. Топ е
   
 15. GrevMk

  GrevMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  2.703
  Ај уште овој

  Мистерија/трилер, не е деведесетти, 2003 е ама одлично филмче.
   
  На elimkd и Matotheja им се допаѓа ова.
 16. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  Фала. Ова не сум гледала :)
   
 17. GrevMk

  GrevMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2017
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  2.703
  Ако го гледаш чекам коментар :!:
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pamela Daisy

  Pamela Daisy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  131
  Пол:
  Женски
  Ako баш сакаш од 90-тите можам да препорачам : The Net,(so Sandra Bullock) The Game(so Michael Douglas) ...други од 90 не ми текнува ...може Unknown so Liam Neeson.Поздрав
   
  На GrevMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  Ууу фала, ниту еден неам гледано
   
 20. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  28.073
  Пол:
  Женски
  Кога јагњината ќе стивнат сите три дела, незаменливи
  Silence of the lambs
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.