Препорачајте филм: хорор

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. Ivic

  Ivic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Definitely "WRONG TUGN" :o :? :evil:
   
 2. guardian

  guardian Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4
  I jas obozavam horor filmovi pa eve ke ti preporacam nekoi
  The messengers
  The haunting in Connecticut
  Saw 1,2,3,4,5,6 mnogu e dobar filmot omilen mi e
  Drag me to hell e isto taka mnogu dobar film ima sceni i koi ke te nasmeat :D
  Exorcist of Emily Rose i Exorcist:The beginning
  The uninvited
  The hills have eyes 1,2
  The grudge 1,2,3,4 ...
  :) :)
   
 3. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Orphan :) Феноменална глума :)
   
  На Svetulkaaaaaa и Legadema им се допаѓа ова.
 4. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  значи тоа паранормал активити е толку глупа работа, неможам да ја наречам филм... тешка глупост... доаѓа до виделина она дека американците и газот би си го продале за да излезат на телевизија... толку провидно направено нешто грозно... типот цело време шета со камерата и баш таа ко треба да го убие излага од соба без камера... глупост...

  инаку перпораки:
  orphan
  not forgotten
  the orphanage - европски те шпански филм... феноменален е... има собрано ѓаол и пол награди низ европа... факт е дека европската кинематографија е дааалеку боља од холивудската хиперпродукција. европа цени глума, а холивуд ефекти
   
  На Svetulkaaaaaa и Legadema им се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  го гледав сега пред некој ден и ми кажуваа дека тоа не е оригиналот, туку дека е режирано и снимано според оригиналот зато шо оригиналот мн бил грозен, па не сакале да ги прикажуваат или шо ти знам таму. А иначе е така стварно ко глуп и ич впечаток не ми остави.
   
 6. Lacrymosa

  Lacrymosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  83
  има нешто погрозно од хостел??? башка на почетокот се као демек заблагодаруваат за снимките што значи би требало тие да се тие и ако веќе решиле да го даваат што е битно дал е грозен или не...
  ептен беше грозно што таа само вриштеше.. со минимално 500 евра јас боље би го снимила, дај не зезјате
   
 7. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Само 2 хорора имам гледано во моиве 16 години и сеуште ми е страв.. :?
  иначе постар филм е .. и мислам дека се викаше "Прстенот" :? :? :?
  Ахх.. сеуште ми е страаав! :?
   
  На Med му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MadeinHeaven

  MadeinHeaven Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  300
  Допаѓања:
  66
 9. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  68
  Dead End, The Exorcism of Emily Rose, Shutter(јапонскиот). Ајде ако ми текне некој друг ќе ви пишам пак :P
   
 10. em4o

  em4o Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  The Echo[2008] My Bloody Valentine 2009 Halloween.II Disturbia Triangle.2009 Friday.The.13th.2009 The Shortcut.2009 :lol: :lol: :lol:
   
 11. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  "Shining" со Џек Николсон! Закон е.
   
 12. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  "House of wax" so Chad Michael Muray i Paris Hilton
   
 13. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Одкога ги изгледав "егзорцизмот на емили роуз" и "прстен" не можев да функционирам со недели,значи таков психопатски филмови .....а од поновите би го препорачала case 39,језив е.....
  и by the way хорор со парис хилтон.....i don't think sooooo..... :lol:
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Вчера го гледав паранормална активност со дечко ми .. се смееше на филмот .. саат ипол трае .. само последните 20 минути има нешто страшно и ептен глупо завршува .. нема смисла .. али сцените страшни беа..
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  Ау без врска е тој. Само она е јако, кога се крева чаршавот и на крајот кога ќе ја одвлечка од кревет типкава. Иначе тапа.
   
 16. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  46
  штом е така за паранормал активити да не го ни гледам :twisted: а од хорори Тамара е добар ,Прстенот,Соба 6,сенки,
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Тоа коа ја влече од кревет и ја лупа по скали е незнам .. ми идеше и да плачам и да се пукнам од смеење .. и она коа он и вика ајде да си идеме и оваа вика ќе биде подобро ако останеме и таква мутава фаца праи .. имаше језиви моменти хаха :)
   
 18. Mimi

  Mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  74
  Dead silence многу јак филм ;)
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Од хорор немам многу филмови глеано ама не ни преферирам бидејќи поубаво ми е да се изнасмеам отколку да се плашам да спијам навечер.
  Инаку Паранормална активност сакав да го гледам ама искрено после едно видео на you tube не се осмелувам бидејќи слушнав дека некој човек добил срцев удар во сред кино сала од страв :worried:ilent: .Инаку од хорори би ти ги препорачала : The omen,Hostel (не е толку страшен колку што е гаден) & Wrong turn. А од сите хорори омилен ми е interview with the vampire ;)
   
  На Legadema му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LadyCroft

  LadyCroft Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  32
  Jennifer's Body - со Меган Фокс, која има и лезбиска сцена :)
  Mirrors - со Киефер од серијата 24
  Feast - најгаден хорор според мене, ако си толку по најгадните :D
  Alien - сите дела со Сигурни Вивер
  Queen Of Damned - со еден убав вампир ;)
  Interview with the Vampire - со уште едни згодни вампири :roll:

  ...понатаму ако ми текнат ќе пишам ;)
   
  На Samara Morgan му/ѝ се допаѓа ова.