Препорачајте филм: хорор

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. sanji4444

  sanji4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  Убаво што ти текнало на овој филм многу е добар.. ама ако сака нешто слично може да ги гледа сите делови од egzorcist..
   
 2. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  267
  The Others со Никол Кидман,добар е,со духови..
   
  На khaleesi1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Леле филмов колку пати го иам глеано на памет ги знам што зборат :D Ама убаво ме потсети утре пак да го глеам сум го подзаборавила :D
   
 4. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48
  The Unborn
  The Messengers
  Case 39
  The Fourth Kind

  ...само овие ми се на памет, др не ми текнува :worried:
   
 5. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  The Blair Witch Project (1999) вистинска приказна (најдени се снимките)
   
  На khaleesi1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Па што знам филмчево не е нешто мн јак хорор али самото тоа што изгледа ко документарец му дава некоја тежина. Иначе од истиот продуцент е и Paranormal activity онака сличен концепт е како Blair Witch и има неколку сцени од кој потскокнав :o . Drag me to hell последен хорор што го гледав па онака солиден е али не и премногу страшен како што сакам јас ;)
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Хахах ретко некој хорор филм да ме исплаши мене хаха. Им се смеам како се облечени какви им се ноктите и слично хаха :rofl:
   
 8. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23
  :y: И мене воопшто не ме воодушеви.Нема никаква содржина.Безвеза филм
   
 9. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  23

  Го гледав филмов пред некој ден и искрено за никаде е.Залудно потрошено време :D Без лутки тоа е само мое мислење
   
 10. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  81
  Добар хорор-The haunting in Connecticut; исто и Pathology ;) Не е лош ни The midnight meat train
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Final Destination - 1,2,3,4 ;)
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Case 39
  The Fourth Kind
  Blair Witch project- да се надоврзам само, не е вистински приказна филмот, така е направен само.
  final destination
  Orphan
   
 13. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  271
  се согласувам.нема веза филмот,пчекував некој стварно страшен филм..ама ништо :?:
   
  На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  егзорцист е така убав филм според мене ... а ми го имат препорачано и nightmare on elm street последната верзија а :!: ако имате јак желудник слоботно гледајте го wrong turn :lol:
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  не се плашам на хорор имам гледано преку 10000 хорори....... но овој ме има од коска потресено DEAD SILENCE...мене SAW ми е многу јак ама тоа е психо филм, не е хорор, а ова е баш хорор и тоа хорор!!!!!!!
   

  Прикачени фајлови:

  На khaleesi1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  1от не го знам, а другиве 2 се повеќе психо филмови... доколку си љубител на такви гледај го SAW :rofl: ако го имаш гледано тогаш овој е за тебе добар
  мене ме воодушеви, а и доста е страшен нема што
   

  Прикачени фајлови:

  На khaleesi1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Silent Hill - ДОБАР и гаден... :rock:
  One missed call - језиввввв :call:
  Drag me to hell - и гаден и има смешни делови :devil:
  Hide 'n' seek - така малце полесно хорорче ;)
  The unborn - добар и страшен :tmi:

  Изборот е ваш... Enjoy.. 8)
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  ејј ја SILENT HILL не го сватив, дали дека го глеав на нет, па немаше превод, не сватив што се деси на крај, ќе може да ми кажеш :$
   
 19. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Па малце комплициран е.. и јас прв пат кога го гледав не го сватив баш...Нели се во таа црквата каде ги палат вештерките...тогаш мајката се обидува да ги разубеди жителите на тоа место и да веруваат во својата судбина не во тој некој култ за вештерки бла бла... и двојникот на девојчето т.е. нејзината темна страна што мислат дека е вештерка ќе ги испоубие сите само она и мајката ќе останат и ќе се вратат дома кај таткото но нема да можат да се видат дека овие две загинуваат уствари кога влегуваат во Silent Hill.. ако ме свати нешто супер :) ако не погледни го пак :D :D :D :D
   
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  лелееееее мене само крајот не ми беше јасен, зашо онаа мајка и ко дух беше нешто... фала фала многу, а пак да го глеам не верувам не е страшен баш..... :D интересен беше, но само за еднаш... сега најдов еден се вика darknes falls 2003 година е личи на страшен, па ке го глеам :D
   

  Прикачени фајлови: