Препорачајте филм: хорор

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. sikica7

  sikica7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  274
  Nema da zazalis ako go izgledas ..
   
 2. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.178
  Допаѓања:
  5.373
  Пол:
  Женски
  За кој филм се работи???
   
 3. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  2.649
  Пол:
  Машки
  od ovaa i od prethodnata godina dobri horori bi gi izdvoil Hereditary, Get Out, Split...
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.403
  Допаѓања:
  21.728
  Terrified 2017 - Го има на гледалица
   
  На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.178
  Допаѓања:
  5.373
  Пол:
  Женски
  ќе го гледам, фала
   
 6. sikica7

  sikica7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2015
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  274
  Terrified go ima online na gledlica.com
   
 7. Ray LaMontagne

  Ray LaMontagne Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Машки
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На elimkd и LadyC им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  2.649
  Пол:
  Машки
  Препорачајте некоја хорор/трилер/мистерија?
   
 9. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  6.169
  The Witch (2015)
  [​IMG]
  Прво и сигурно е дека филмот ќе ги разочара фановите на оние типични хорори, посебно ако очекуваат дека во филмот ќе се појавуваат некои језиви и гадни суштества кои ќе ги приклештат на место од страв-такво нешто во филмов нема. Ама, од друга страна ќе ги израдува луѓето како мене, љубители на мрачна, напната и језива атмосфера.

  Дејствието е во Нова Англија, 1630 година и во време кога се верувало во црни магии и натприродни суштества. Едно семјство со пет деца, кое е преотерано од претходното живеалиште, решава да живее самостојно и одделено на работ на една шума. После мистериозното исчезнување на бебето, почнуваат да им се случуваат низа чудни и необјасниви работи и во семејството во кое некогаш владееле слога и хармонија, сега се вселуваат стравот, сомнежот, немирот и паранојата.

  Одличен е, пак ќе кажам за оние што не очекуваат дека после него ќе им биде страв да одат до вц, актерите се совршено погодени, како и се друго во филмов, од мене огромна препорака. 8/10
   
 10. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.403
  Допаѓања:
  21.728
  Pet Sematary 2019
  Ист како и првиот дел, добар филм.
  [​IMG]
   
  На molikaMk, Alisa22, sikica7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Larson

  Larson Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2017
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Машки
  Излезен ли е во HD филмов?
   
 12. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.403
  Допаѓања:
  21.728
  jas go gledav online na gledalica i kino snimka bese, a sega ne znam proveri pak.
   
 13. Peysrche

  Peysrche Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Имам другарка што има панична фобија од хорор филмови помош некоја
   
 14. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.352
  Допаѓања:
  10.931
  Пол:
  Женски
  Нека не гледа
   
  На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  2.970
  Пол:
  Женски
  Новиот Анабел 2019 толку е возбудлив што ме прави анксиозна :tmi::tmi:
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.671
  Пол:
  Женски
  За оние кои сакаат помалку страшни хорори. Преубав филм.
  Кога ќе ја сватите поентата на филмот всушност и нема ништо паранормално. Се работи за психата на едно детенце :)
  Before I Wake Cover.jpg
   
  На Mrs. Lovett и petunija77 им се допаѓа ова.
 17. Tri_Bubacki

  Tri_Bubacki Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  The Invitation
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   4,1 KB
   Прегледи:
   6
  На Alisa22 и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 18. LadyC

  LadyC Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  4.488
  Допаѓања:
  42.463
  Пол:
  Женски
  In the tall grass 2019 - забеган е малце. Ја сега не би го гледала (facepalm)
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
 20. 9Queen8

  9Queen8 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски