Препорачајте филм: хорор

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од magic, 8 декември 2009.

 1. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  вчера го гледав "the Uninvited" не е баш хорор, ама има крај со пресврт што многу ми се допаѓа. ПОвеќе е хорор-трилер, ама интересен е.
  интересно ми изглеа овој Dead silence, баш ќе го гледам деновиве.
   
 2. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  ,,Forth kind" - дефинитивно the best хорор.
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски

  хм.. па мене не ми беше баш хорор, повеќе ми е sci-fi. ама добар е во секој случај.
   
 4. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  40
  женски хорор/трилер...
  [​IMG]
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  го имам гледано :lol: повеќе е трилер, интересент е за љубителите на сериски убијци, и многу крв :rofl:
   
 6. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  24.528
  Пол:
  Женски
  Воопшто не сакам хорори со духови, вампири, зомбија... ниту ми се интересни, ниту ме плашат. Повеќе сакам со некој сериски убиец, психопат. Еве на пример Пила. Филмот ми е стварно закон
   
 7. cool.girl

  cool.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Мале јас многу сакам хорор :devil: ама сама во ноќта - нема шанси. Или со другарка(или друштво) или не. :lol: а инаку за комедии сум расположена 24/7 :) ;)
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  се знае бе!! :D психо убиец ете ти кажав
  the collector(od saw reziserot e praen taka da se znae kakov e)
  sorority row (devojceto so go pisa)
  friday 13 posledniot del e mng jak
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  The Shutter 2. Кога го гледав мочката ми се смрзна. :worried: После тој изгледан хорор не ми текна повеќе хорори да гледам.
   
 10. Liksi

  Liksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  59

  Aaauuu go imam gledano The Shutter ama originalot japonski sto e i toa pred 3 godini! :sweat: Ako vi se veruva uste imam posledici od nego :worried: A na ovoj vtoriov del (neznaev deka ima) ne ni pomisluvam da sednam da go gledam! :doh:
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Вторниот е пострашен. Имам видено малку од првиот дел не ми беше толку колку вториот :sweat: :sweat:
   
 12. trfi01

  trfi01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  najubavi horor filmovi sorority row i the hils run re :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  the hills run red ауу психо филм.... гледај го HILLS HAVE EYES 1 i 2
   

  Прикачени фајлови:

 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  не го знам филмов ама ќе го гледам вечер ако е толку страшен ве частам :* :rofl:
   
 15. angelmiss

  angelmiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Jas go gledav Paranormal Activity ama ne cel oti mn e dosaden :yawn: Inace horori The Fourth Kind ne e mnogu strasen ama dobar e i The Ring :D
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  аууу да го видов SHUTTER на јутуб траилер... го знам филмов го имам глеано ... па не е нешто страшен :rofl: :rofl:
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.730
  Допаѓања:
  19.084
  Пол:
  Женски
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  да да закон е :D има 2 и 3 дел, мене најзакон ми е 2от... ако си љубител на дегенерици глеј го hills have eyes! 2 дела се
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.746
  [​IMG]
  Предобар...
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Wrong turn 1,2,3
  Floof
  Whiteout
  Meetnight in the train......