1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прерано завршен живот

Дискусија во 'Канта' започната од Ceca-123, 28 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Драги феминки нова сум незнам дали има ваква тема но сакам мислење од вас. Имам 18г и сум мажена тоа е малце лоша ситоација најлошо од се е што ме тепа и што е голем мрза. Сака јас да работам како роб но за донесување одлуки тука тој е маж. Знам дека не го сакам но што ме држи за него незнам ни јас. Рано е да се разведам а и ми е жал тоа да му го направам на моите. Немам другарки заради него ме отуѓи од сите. Неговите не ме сакаат и тоа е +
  Ве молам помогнете ми оти знам дека психички пробаднав. Само знам дека на 17-18 г ми заврши животот. Сакам факс сакав излегување ама преку ноќ немам ништо!!!!!!
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Зошто толку млада си се омажила?? (Јас имам 18 години, па уште не сум имала дечко, а ти на овие години си мажена со некој психопат)
  Незнам зошто не го оставиш, како рано е за да го оставиш? Па зарем твоите не би биле посреќни ако се разведеш и излезеш од тој пекол, отколку тоа на 18 години да го трпиш и преживуваш и да си несреќна.
   
  На crazylady, makgirl, Priroden и 6 други им се допаѓа ова.
 3. redmama

  redmama Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Незнам колку е ова вистина!?
   
  На snegulkata и SimonaTino им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Насловот асоцира на смрт.
  А ти си трол.
   
  На Rose96, Lady Phoenix, Lella и 19 други им се допаѓа ова.
 5. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.191
  Ова е неко детиште кое нема попаметна работа во животот,и дошло на форумов да не трола.На 18 години се омажила и филмови ке ни прави сеа тука,рано и било да се разведе а јаде ќотек како магарица.А не е срам за твојте што на 18год си се омажила?

  Ај админите нека ја преземат работата во свој раце,затоа што од вакви форумот пати.
   
  На theowndemon, ku4ence, petar.mk и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.259
  Пол:
  Машки
  Пa штo си чекaлa дa се oмaжиш нa 18, мнoгу ти е кaснo. Си требaлa пoрaнo. (facepalm)

  Не знaм дaли е трoл или не, aмa сигурнo вaкви ситуaции пoстoјaт.
  Не ми е јaснo тoa рaнo стaпувaње вo брaк, уште не oфoрменa нa брaк мисли.
  Зaрем не мoжеш ли дa се врaтиш или избегaш oд кaј мaж ти и дa си бидеш сo твoите? Некaкo сoмнителнo ми е oвa штo и рoдителите не те сaкaaт нaзaд. :^)
   
  На Victorian, Ицолгудбејбе, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
 7. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Многу сум осетлива на вакви наслови, влегувам внатре и што да видам... не е во ред зезање на овие теми и пишување работи без врска... ставете го прстот на главата малце !
   
  На girl-miri, Nina@Macedonia1, ku4ence и 9 други им се допаѓа ова.
 8. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.259
  Пол:
  Машки
  Јaс пoмислив некoј изгубил млaд член oд семејствoтo, Бoг дa чувa. Oд пaмет се извaдив.
   
  На Rose96, SelinaKyle, Umbrella22 и 8 други им се допаѓа ова.
 9. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  исто и јас...
   
  На Nina@Macedonia1 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 10. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  da ama tie nisto ne znaat pred niv sum sreknata kerka
   
 11. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  и јас бев како тебе тој ми беше прв дечко човек што ми го упропасти животот а така лесно да се разведам неможам
   
 12. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  од моја гледна точка таа е ситоацијата
   
 13. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  оти имаше ветувања ама ништо од тоа бев среќна не беше таков беше сосема поинаков а знам и јас направив грешка
   
 14. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  ако не ти чини не пишувај
   
 15. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  А, зошто ако се осеќаш така глумиш среќна девојка пред родителите? Јас прва би им кажала за ваква ситуација, никој не е роб, па да трпи насилство... веројатно би те разбрале и би те подржале за развод... Млада си сеуште, ќе ти се препише грешката на младоста...
   
  На theowndemon, marijaz, eloves и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  oti znam deka nema da me sfatat znam koj e odgovorot deka poubo che mi rechi sedi che se smeni ama ne se menuva nikoj na podobro
   
 17. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Јас па од прва знаев дека се работи за брак, само мислев малолетна да не е. И зошто викате трол, по малите градови, селата ако продолжиш да идеш со некој за озбилно, а не се омажиш, дури од страна ќе мораш маж да земеш, посебно оттаму има некои такви родители што разводот го сметаат за срам.
  Ништо девојче, направи ко демек пауза во бракот, оди си кај твоите, кажи им те тепа неговите се никакви, не ти се седи таму, па средувајте за развод. Ако ти викаат да се вратиш, не се враќај, остај ги фамилиите да се караат, ти вработи се колку за да можеш да ги напуштиш твоите, ако и понатаму те малтретира маж ти иде по тебе те следи, пријави го во полиција, пријави и сега ако сакаш... Знам одеднаш набројав многу работи, ама сепак ова така оди, мора да се запнеш за да си заминеш оттаму, побрзо дур не добиете дете.
   
  На Kiki. H, Victorian, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 18. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  E kako ne be taka ke ti kazele.jas da omazam kerka na18 god i da ja gledam istepana maltretirana ke im ja ostavam tamo?? More ke gi ispotepam jas niv
   
  На girl-miri, theowndemon, MilaP и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  не ни размислувам за дете тој е мрза како ќе гледаш дете а тоа дека сум трол или не кога ќе си осетите на своја кожа кажете!
   
 20. Ceca-123

  Ceca-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  ама не знаат ништо оти беше многу стресна ситоаијата ко е омажив не му беше убаво и сега сфатив зошто беа сите тие плачки и солзи :'( i zatoa nesakam pak nervozi vaka samo jas se nerviram a tie ne
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.