1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прерано завршен живот

Дискусија во 'Канта' започната од Ceca-123, 28 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.916
    Допаѓања:
    218.625
    Пол:
    Женски
    Бараш помош?!
    Со што мислиш дека би ти помогнале, навистина не те разбирам?
    Си се омажила на 18 години, ти летал тогаш паметот и си мислела дека се што лета покрај тебе се јаде, сега гледаш дека животот не фунционира така баш како ти што си мислела и што треба да направиш?
    Едноставно е, замини кај твоите за почеток, нит прва си нит последна на овој свет со таков проблем, па со тек на време ако се потрудиш за себе си ќе се снајдеш низ животот.
    Се се може ако се сака, за се може да се најде решение. Ако само лежеш со 4 во вис и кукаш а притоа не се потрудиш за сопствената среќа тогаш и нема овде простор за некоја дискусија со човек кој што се помирил со несреќата и се одлучил да тоне.

    Ете ако си се одлучила да живееш во куќа каде што си тепана, малтретирана и гладна и не сакаш да се разведеш тогаш и не ми е јасно каква помош сакаш овде?!
     
    На theowndemon и R.o.s.e им се допаѓа ова.
  2. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    I taka ke se iznapisat 200 strani a doticnata nigde ja nema:D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    1 god i 5 meseci
     
  4. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Јас се ве сфаќам што сакате да ми кажите ама како да соопштам најсоодветно затоа што тие за нив имаат поинаква слика за него...за нив е арен а и таков е пред нив знај муабет да напрај да се нашали...глума сето е глума само за пред луѓе се и тој и неговите......
     
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Се додека вака размислуваш, работите нема да се подобрат.
    Седни со твоите мајка, татко, брат сестра што имаш и кажи им отворено што ти се случува. Луѓе сме грешиме, не си ни прва ни последна што избрзала на ваков начин ама тоа никако не значи дека треба да дозволиш некој да те малтретира. И да си се омажила, што и да си направила ти си сепак нивна ќерка, нивно дете и во ваква ситуација тие треба да ти бидат најголема подршка. Ќе седнеш и ќе им објасниш се по ред, освен тоа ако те тепа мора да имаш некоја модринка или нешто.
    Се додека вака негативно размислуваш ништо нема да биде. Никој не може да ти помогне толку колку што можеш да си помогнеш самата на себе. Чим немате деца ќе биде полесно.
    Млада си, ќе имаш доста подобри шанси.


    Без разлика дали девојката е трол или не, факт е дека вакви ситуации постојат и тоа не една или две, туку безброј. Има еден куп девојки кои си страдаат од такви размислувања дека им е прв, дека мора да се омажат со него, дека никој нема да ги сака, дека ќе ги озборуваат итн.или иако се малтретирани и тепани сепак си седат во такви бракови и не зборуваат за тоа. Не викам дека е тоа правилно, ама за жал такви ситуации постојат, нема тука ништо чудно.
    Инаку имам другарки што седат во врски каде животот им се состои од школо-дома, и 1-2 пати неделно со дечкото и тоа е се. Излегувања со другарки, шетања, друштво - не постои. Така им наредиле дечковците и мора да ги слушаат, во спротивно ќе ги остават а тоа не смее да се случи оти им се први. По нивно размислување, не по тоа. :D
     
    На makgirl, Nausicaa, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    ако те тепа и малтретита претпоставувам оставило последици по телото сепак може да го докажеш тоа
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Bogami bas vaka bese...
     
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.345
    Допаѓања:
    98.116
    Пол:
    Женски
    Е како бе една година и 5 месеци кога си се омажила на 18 а сега имаш 23?

    За да дознаат каков е, следен пат кога ќе го видиш улав стави телефон на снимање и на некое видно место, сними се па да видиш дали нема да поверуваат.
     
  9. Ordinary

    Ordinary Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    79.936
    маж и е 23год,не она
     
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    @AngelOfArh да те поправам само, таа има 18 а маж и 23.
     
  11. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.556
    Пол:
    Женски
    Како рано 1год и 5мес, како можеш толку долго да го трпиш тоа?? Јас ни еден ден нема да трпам таков психопат.
     
    На crazylady и eloves им се допаѓа ова.
  12. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Nemda me sfati majka mi oti ako recam taja se ostavila veli neka posedela kako i odelo sho i odelo oti i kaj neze taka bese nekoe vreme i taa bese vo vakva sit ama demek pomina se smeni stvr.bese poinakov ama za mojovv nadezite mi se izgubeni
     
  13. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.345
    Допаѓања:
    98.116
    Пол:
    Женски
    Како и да е, следна ваква ситуација уклучи телефон па нека сними се, да видиш дали нема да ти поверува. Какви бре родители имаш ти? Ќе ти рекле чекај ќе се смени, боже свашта.
     
    На Victorian, tessie, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    I jas taka velev ama koga ke nemas na kogo da kazis...nemam nikoj drugarka da me sovetuva nemam ne me pustase da ziveam i se oladija odnosite ne ziveam + go imam fateno i kade so me izneveruva se dop so edna prostiv glupaa...
     
  15. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    ne znaat tie niss ama toa e sama si sum kriva do nekade
     
  16. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    Епа, стварно не знам зошто си ја отворила темава ако нејќеш ниту еден совет да послушаш... сигурно постојат многу вакви ситуации, но за жал оваа не ми изгледа како една од нив...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    18.345
    Допаѓања:
    98.116
    Пол:
    Женски
    И ако си сама крива сеа што треба да те тепа секој ден и да трпиш? Уште фали да речеш сама сум крива што ме тепа. Аман жено не е крај на светот, не ти завршил животот, имаш фора да си запишеш и факултет и да створиш нови пријателства и се да биде како што треба.
     
    На tessie, cresa-jagoda и s&s им се допаѓа ова.
  18. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
    А одиш во школо? Што правиш во животот?
     
  19. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Ja otvoriv oti cutam mn dolgo vreme moram da kazam nekogo da slusnam mislenje sto da pravam mlada sum nemam iskustvo...
     
  20. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    odam....i toa e teret odam kako redoven ucenik odlicna sum samo uch mi ostana kako zanimacija i ko ce si dojdam sureduvam pravam jadenje se sto treba niz doma vreme nemam voopsto
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.