1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прерано завршен живот

Дискусија во 'Канта' започната од Ceca-123, 28 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    @Ceca-123 lele bre cupe jas svakam se so kaza I se so pisis ako mislis deka ne mozis da se vratis kaj tvoite ke razgledas Dobro situacija ke si najdis rabota potajno batali uciliste ke zavrsis za nekoj mesec barem sredno i ke si najdis mesto za ziveenje partalite vtace I preselise raboti gledaj parite od rabotata da ti stignat za kirija smetki jadenje razgledas po oglasi baraat cimerki za na stanovi taka e po evtino I zamini od kaj nego dur ne ti sklepal I dete pa togas nigde da ne te soberi.a koga tvoite ke vidat so se si napravila ti za da izbegas od nego se nadevam deka ke razberat vo kolku ne izlezna situacija si bila I ke te podrzat I sami ke te zamolat da se vratis kaj niv
     
  2. MargaritaD^2

    MargaritaD^2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    365
    Пол:
    Женски
    Jas mislam deka ne e trol ama ima situacii bas kako nezinite steta so ima luge so koga taa pobarala pomos ne I obrnale vnimanie ili se ponasale kako da e manipulator za vnimanie I za zal zavrsuvaa tragicno.
    A mislam deka tokmu oo strav od odfrluvanje I ne prifakajne na nezinata vistina I preteranite stegi od nezinite roditeli I toj glupak taa ne uspeala da izgradi samodoverba I ne steknala svoe jas zatoa stignala do ova teredze stegite od roditeli the ja naterale da izbegas so nego a sega da nema kade da izbega od nego
    duso so sreka
     
    На Ethrnity му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Spijav so nego i prv mi bese i nzm kako so nazadni sfakanja bev si mislev ako ti e prv ke te ceni se bese v red vnimatelen vaka ce bidi taka ce bidi zaedno sme se bese ubo duri ne se zedovme po edna ned pocna grub da bidi da necoek
     
  4. Ceca-123

    Ceca-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    I mi treba sreka...
     
  5. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.342
    Пол:
    Женски
    Да бев на твое место немаше да го трпам ова ....Зошто не му кажеш на твоите ?Сепак родители се ке сватат ке разберат керка му си секој сака да си го заштити своето дете. Не верувам дека нема да ти помогнат освен ако толку многу се со заостанати сфакања па не сакаат да се разведеш од него...
    Те тепаа и + те изневерувал па и не ти давал да јадеш.... Девојко време е да преземеш нешто :)

    Другите членови скоро се ти кажаа нема да се повторувам послушај некој совет и земи го животот во свои раце ослободи се од тој гад.
     
    На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.346
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    @Ceca-123 колку што можам да приметам секој одговор ти е во стил: е така, таква ми е судбината, таква е среќата, што да правиш така си е...Тогаш не отварај глупи теми.Си се мириш со судбинта, седи си, трпи и трај.Уште совети и делите...Незнам само со зор ли се правиш заостаната, озбилно така делуваш.

    Мада се мислам дека е трол, ама ајде...
     
    На Dgirlll, jacqueline.s, buba4e89 и 9 други им се допаѓа ова.
  7. Црвче

    Црвче Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Штом таа вели дека родителите ниту ќе ја сфатат, ниту ќе и помогнат тогаш тие не се добри родители.
    Не би да навредувам некого ама да родиш дете, да го изгледаш, некој да ти го тепа и малтретира и ти да останеш рамнодушен?! Wtf.
    Има надеж за тебе само ако си доволно храбра. Ако се плашиш нема да ти заврши животот, туку ќе се упропастуваш секој ден.

    Се најдобро ти посакувам.
     
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не можеме ние да знаеме какви стварно и се родителите. Исто како што таа не може да знае како ќе изреагираат нејзините ако им каже. Па не родител, треба да си нечовек за да не си ставиш прст на чело и да размислиш што преживува твоето дете.
    @Ceca-123 зборувај со нив и пиши ни.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Трол е, и му ја исполнивте желбата да бие во топ коментирани нови теми и имате 5 стр пишувано.
     
    На Скопјетесакам и mama31 им се допаѓа ова.
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    И да е трол, постојат многу вакви девојки. Ако ова е трол, можеби некому друг ќе му ги отвориме очите. И онака нема ситуација што може да се измисли, а да не се случи навистина.
     
    На Victorian, kjukli и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Е многу големо достигнување :D
     
    На Rose96, eloves, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Ццц кога ја видов темата избегнував да ја отворам, мислев нешто за смрт се работи, а не ми е денес до вакви депресивни работи да читам. :D

    Како прво океј е, има вакви случаи ама не верувам дека некој доволно нормален би трпев вакво малтретирање, па одзгора и си кажува таква и била судбината, ма оди бре... Штом уште на 18 години ти си го нашла твојот „господин совршен“ и не си успеала барем малку да го видеш каква уствари личност е, ти си кривата, до толку не ти се чекаше уште 3-4 години ?
    Сигурно тој е таков и бил цело време, само кој да примети. Неможе на човек од ни никаде да му текне и да почне да врши насилство врз тебе, апсурдно ми е малце вака.

    Инаку, трол е 100%. (highfive)
     
  13. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Да беше човек со длабок и вистински проблем немаше да одговора на постови кој што нејзе и одговараат со еден збор и останатите да ги игнорира, постови од типот "да така е" " таква судбина имам" ми делуваат навистина површни за мажена жена со вакви големи проблеми иако е 18 години, да постојат вакви проблеми но во оваа тема не се доловува таа вистинска слика за да би била реалност. Толку.
     
    На eloves, jacqueline.s, mami blue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Не е трол

     
    На eloves и buba4e89 им се допаѓа ова.
  15. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    @Ceca-123 викаш дека неможеш да го трпиш повеќе,те советуваме да го оставиш викаш дека и тоа не го можеш, ти викаме иди кај родителите викаш нема да те сватат, викаш ти си крива за тоа што рано си се омажила .. И како да ти помогнеме ние кога ти немаш храброст ништо да превземеш ... Трол !
     
    На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
  16. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Zasto vregate i sudite?
    Ako e izmislica ova navistina nemam zborovi ama da ja osudam i da ja navredam ne se osuduvam bidejki ne ima sekakvi po svetov i ima mn vakvi slucaevi.Mozebi pred da se omazi roditelite ja sovetuvale da ne go pravi toa za nejzino dobro,no taa gi pogazila sega videla deka se vo pravo no kasno,moz i zatoa ne se osuduva da kaze,neznam kako i e i sto i e samo ke kazam: Devojko ne trpi,ne si ni prva ne e ni posleden sto ke e ostaven,gledaj si go zdravjeto za maz lesno e,ama za sloga i za ljubov treba da se pomacis da go najdes viatinskiot,zamini sega kolku sto citav nemas deca,odi sega dodeka nemas barem da ne stradaat i tie pokraj vas pozz
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ако е трол,многу глупо од нејзина страна.. Ете измисли приказна и шо сега? |(
    Не измислувај друг пат вакви глупости,ова не е заебанција и е многу осетлива тема,не дај боже ова да ти се случи тебе или на ќерка ти ако уопште имаш не знам колкава си.
    И насловов на темава нема врска со тоа што го напиша. И јас си помислив дека некој млад умрел скраја да е.
     
    На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
  18. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    Има ситуации како оваа еден куп но оваа момнетлано е трол зошто начинот на кој одоговара не звучи како да е загрижена така да ...тоа е тоа ТРОЛ...
     
    На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Јас само да кажам дека ме збуни со ников али у реду е ако делиме иста љубов иако твојата изгледа е поголема според аватаров(башка и бројчето и цртичката:^)).Како и да е, #Cecarules:party:
    (fingers):wasntme::*
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Шта речи...
    Се, се решава во врска, брак. Се.
    Дури и некои парови успеваат да продолжат после неверство. (јас не би ама..)
    Значи можно е и такво нешто да се прости очигледно, да се реши разработи..
    Ако се сака.

    Ама човек што кренал еднаш рака на тебе, ЌЕ КРЕНИ ПАК.
    Точка, Значи доколку еднаш си дозволил, се осмелил да ја премине таа граница, назад враќање нема.
    И јас сум за втора шанса. Тој што може да си ја дозволи да ја понуди. Закана. Уште еднаш удри ме си бегам. (јас не би...)
    Ама шансите дека некој таков насилен ќе се смени сееее..... Скоро непостоечки.

    Значи има два прости излези. Нема што да се мозга тука.
    Или бериш храброст заминуваш по секоја цена, или трпиш ќотек раѓаш деца си ги праќаш на психолог да си ги решават траумите од детството.
     
    На crazylady, eloves, Ketchup и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.