1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прерано завршен живот

Дискусија во 'Канта' започната од Ceca-123, 28 јануари 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.266
    Пол:
    Машки
    Тaчнo. :D
     
  2. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Аууу пa oвде билa журкaaa :party: .
    А јaс упoрнo јa игнoрирaм темaвa денoвиве зaшo мислев декa е некoјa депресивнa зa смртoви врaгoви... (facepalm)
     
    На Nausicaa и kjukli им се допаѓа ова.
  3. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.993
    Пол:
    Женски
    Абе зашто темава уште не е у канта?
     
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.852
    Допаѓања:
    25.187
    Пол:
    Женски
    Ја читам темава и неможам да се начудам . Како тоа те тепа а неможеш да го оставиш :fubar: ? Па еве и јас се омажив млада чак и полош случај бев од тебе цецо , на 17 ипол , со бебе у стомак :tmi: ! Моите кога дознаа косата им обеле од шок ! И не , не се гордеам со тоа :bandit: ! Ама ако мм СЛУЧАЈНО или НЕСЛУЧАЈНО макар ЕДНАШ да дигне рака на мене , собирам паралите , детето и да ме нема , вака или така , мајка ми и татко ми ке ме примат назад , па макар последно да е , сепак родители се , како јас сега , така тие некогаш двоеле од нивниот леб , за јас да израснам у здрава личност . И што и да сум направила , нивна крв сум , ке ми зборат и караат , ако имам полни 20 сега , ама нема да ме отфрлат , сепак сум нивна крв :nod: . А ти ? Без дете си , секој ден котек јадеш и памет не ти иде :?::fubar: ?! Земај куферот и џом да те нема од таа кука ! Родителите ке те разберат , колку и да се со назадни свакања , ниедна мајка не би сакала нејзиното дете да пати , еве тргнувам од себе , сега сум бремена со керка , и утре кога ке има ваков проблем , и во метро на метро соба да живеам и леб да немам да јадам , ке си ја земам кај мене , па ке бараме чаре за понатаму . Разговарај со твоите , сигурна сум , дека ке најдете заедничко решение . Со тоа што ке седиш таму само ке се разболеш и упропастиш самата ти . А на маж ти последната трепка на очниот капак нема да му мрдне за тебе :!: ! Мажи има со багер да ги собираш , па и багер е мало :!: . И немој со убитачни наслови како овој , човек ке помисли некој има неизлечлива болест на млади години , или некој се самоубил (facepalm) ( трол , не трол , јас да си кажам ! )
     
    На anina, Nausicaa, jacqueline.s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.513
    Допаѓања:
    34.311
    Пол:
    Женски
    Маж ми да ме тепа, а јас уште да сум со него? Нема шанси. Ќе си ги соберам алиштата и си одам со децава. Татко ми кажа дека нема да дозволи маж ми да ме малтретира.

    Не знам што родители се тоа што дозволуваат ќерката да остане со насилен маж само за да не зборат комшиите. Ма кој к*р се комшиите? Штом твоите се замараат со тоа што ќе речат комшиите, нека си ги приберат дома. Безобразлук.
     
    На cresa-jagoda, zuto, CrazyGirl15 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Кога ја видов темава помислив дека е за тоа некој да изгубил некој близок,млад човек или дете и очекувам некој тука да најде утеха колку може да се најдат зборови за утеха во таква ситуација. Но кога отворив и видов што е всушност, треба или да се смени насловот или да се избрише.
     
  7. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Ne si edinstvenata so takvata pomisla:)
     
  8. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.220
    Пол:
    Женски
    Ако те тепа, треба да имаш кај да си идеш :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.