Преспав (Телма)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Jason123, 28 октомври 2016.

 1. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  13.542
  Пол:
  Женски
  Се фалат дека идејата им е туѓа? :D
   
  На Bender Rodriguez му/ѝ се допаѓа ова.
 2. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  не реков дека се фалат туку дека признаваат
   
 3. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.139
  Пол:
  Женски
  Поглупав наслов на серија не сум видела. ПРЕСПАВ бе. Си преспал и што сега? Да не сакаш мотор да ти купам што си преспал? Исто и операцијава дијамант на Сител. Ми доаѓа одвнатре да му дијамантосам една на тој што му текна да сними такво нешто. :):lol::punch:
   
 4. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  4.800
  Пол:
  Женски
  Мене баш ми се допаѓа името ПреспаВ, колку разбрав дејството е сместено во Преспа па ова името на пансионот двосмислено му доаѓа (бар така ја го разбрав).
  И не дека нешто многу го обожавам, ама Преспав е 2 класи погоре од Дијамантот или како и да се вика...
   
  На 1209, tace73 и mode-kristina им се допаѓа ова.
 5. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.139
  Пол:
  Женски
  Операција Дијамант се вика, ама секој коментар за неа е сувишен.
   
 6. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.809
  Допаѓања:
  7.009
  Не игра денес серијава ?
   
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  13.542
  Пол:
  Женски
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  45.625
  Пол:
  Женски
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Мене искрено серијава ми се допаѓа,нешто со наши луѓе конечно..Ја гледам и сега за сега од мене има 6.8/10 8)
   
  На Orthophill и sjdgo им се допаѓа ова.
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.539
  Допаѓања:
  70.145
  Пол:
  Женски
  Владо Јованосвски дека го избркаа од серијава, сега прочитав Игор Џамбазов ќе бил на негово место :?:
  Ако е вистина, ај може ќе тргне на уште подобро.

  На почеток беа онака просечно, ама искрено после се подобрија.
  Конечно нешто поквалитетно и од нас да излезе.
   
 11. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.457
  Допаѓања:
  9.063
  Дајте линк кај можам да ги изгледам сите епизоди, на јутјуб имаат само 4 ставено.
   
 12. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  4.800
  Пол:
  Женски
  Колку и да не се согласувам со политичките ставови на Владо, факт е дека одлично ја играше улогата на конзервативен човек (може дека и приватно е таков) и затоа сум апсолутно против неговата улога да се даде на Џамбазов :D
   
 13. LoveHope

  LoveHope Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  927
  Допаѓања:
  2.910
  Пол:
  Женски
  Ги има некаде епизодите?
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  404
  Пол:
  Машки
  I jas bi sakal da gi gledam, gi namam gledano do sega
  Kaj gi ima, znaete?
   
 15. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.539
  Допаѓања:
  70.145
  Пол:
  Женски
  Почна новата сезона.
  Ја фатив малку епизодата, и од тоа што гледав забележав дека Џамбазов убаво си се вклопи во улогата на Миле.

  Првично требало нему да му се даде улогата.

  Може насловот да се смени, зашто серијата префрлена е на 24 вести, а не на телма.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  1.318
  Пол:
  Женски
  Премногу доцна ви одговарам, но на јутуб ги има епизодите.

  Мене искрено ми се допаѓа серијата. Хумористичен, но реален приказ на денешново наше општество. Само не им чини тоа што во новата сезона вметнаа фејк смеење (facepalm)
   
 17. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  915
  Пол:
  Женски
  Ја загледав серијава и ептен ми се допадна, конечно нешто интересно од нас. Но, на youtube од првата сезона има само 4 епизоди, дали знаете каде може да се изгледаат и другите?
   
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.539
  Допаѓања:
  70.145
  Пол:
  Женски
  Последна епизода беше вечерва, се надевам ќе прават и трета сезона :!:
  Навистина зачудувачки беа одлични цела сезона...Се познава квалитетна серија.

  Ќе ми недостигаат :|
   
 19. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.863
  Допаѓања:
  158.161
  Пол:
  Женски
  Не ме привлече од почеток серијава, сега чат-пат ја фаќам на ТВ и... што знам, сите ликови се со пренагласени карактеристики и целиот хумор ми е некако исфорсиран. Сега во епизодава ги фатив малце двајцава гејови, ептен стереотипно прикажани и се очекува во 2018 да се згазиш од смеење на тоа... Исто и Јелена е премногу, ама прееемногу лигава :tmi:
  Да не испаднам мрчатор, онака ми е океј само за пополнување време и малце опуштање, ама не сум баш нешто многу импресионирана... :D
   
 20. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  404
  Пол:
  Машки
  Одобрена е и трета сезона, ќе се снима :D