1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Претставување со лажен профил на фејсбук

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Katherine Manson, 13 август 2017.

  1. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    @Katherine Manson да не се лажеме. Дечково ќе биде многу фин и пријатен за да ја легне девојката од профилот која ја имаш ставено. Не е до толку дека има хемија мегу вас :(
    Нема да има Happy End ако му признаеш бла бла бла...
    Ај дека си згрешила си згрешила. Избриши го профилот и гитла по улици да си бараш нов симпатија додека уште трае распустот ;)
     
    На Victorian, cresa-jagoda, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Добро, а што е толку страшно ако веќе дошло до пристап на интернет да се пријде со вистинскиот профил и едноставно да се каже кој што сака??? Ова за 100год. нема да го разберам, па, после а, не не не му се допаѓам јас, му се допаѓа таа/ тој на сликата па, лажни претстави за себе, па, триста глупости. Повеќе губење време на демек лаф муабет и што ја знам што ако навистина ви се допаѓа некој., не зборувам за некој што има девојка, општо. Ви оди времето на глупости,а немате што да изгубите, малку храброст и можете само да добиете, а ако ве отпилат, голема работа, знаете на што сте што е најважно и продолжувате понатаму.
     
    На sj *O*, Јаневски и Mr.Awesome им се допаѓа ова.
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Мене баш ме интересира како ќе заврши приказнава на крај.

    Дали ќе ги послушаш повеќето совети за да деактивираш профил и да го одбегнуваш, или сепак ќе му ја кажеш вистината како што првично си замислила.

    Пиши ни ја реакцијата на човекот и кажи ни дали ти помогнале нечии совети.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, teteks и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Katherine Manson

    Katherine Manson Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2015
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Епа вака, скоро сите од вас ми дадовте совет да го деактивирам профилот и се да се реши, дури пак некој ме направи социопат, океј нормално е кога ќе споделиш нешто што тебе ти се случува со толку луѓе дека ќе има различни реакции и различни погледи на ситуацијата, а ситуацијава не беше баш за фалење. Одлучив да му ја кажам вистината вчера, се му објаснив како стојат работите и се случи нешто што не ни мислев дека ќе се случи. Реагираше мирно и само ми рече "it's all good", а јас почнав да се чудам и да прашувам како може да е добро кога тоа што го направив ни малку не е добро. Ми кажа дека знае како да се снаоѓа во овакви слични ситуации кои би предизвикале бес кај него, и ме праша дали додека сме пишувале и начинот на кој сум разговарала со него било и тоа лага, му одговорив дека не го фејкував мојот карактер и начинот на гледање на работите. Бидејќи додека разговаравме се пронајдовме во многу работи.. Ми рече да му го дадам мојот вистински профил и нашето пријателство да се продолжи, да имаме fresh start.. но не бев сигурна за ова и му реков малку да ми даде време да размислам бидејќи многу се срамам од ова што го направив. Рече дека ќе чека да му пишам од мојот вистински профил кога ќе одлучам. После ова цела ноќ размислував и бев многу збркана.. не знаев што да правам, а и сеуште не знам.. Да му пишам ли од мојот вистински профил? не ви кажав дека он мене не ме знае туку само јас него,преку другарки ми имаат зборувано за него бидејќи со него учеле.
    После ова го деактивирам профилот и некако ваљда ќе соберам храброст да му пишам од мојот профил но од друга страна не сакам да има проблеми со девојка му заради мене.. Го прифатив фактот да бидеме само пријатели, бидејќи он ми кажа уште на почетокот кога му пишав од лажниот профил дека не можеме да бидеме повеќе од пријатели. Се надевам дека сега ви се расчистија некои работи. Сепак фала ви на советите.:)
     
    На sj *O*, cresa-jagoda и PogbaPol им се допаѓа ова.
  5. Brojka

    Brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2017
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    1.722
    Извини, ама како ќе ти биде тебе ако некоја земе твои слики и си направи лажен профил? Убаво ќе ти биде? Претпоставувам не...
     
    На cresa-jagoda, buba4e89 и Mishela им се допаѓа ова.
  6. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    "Кога си во дилема кажи ја вистината"
     
    На cresa-jagoda и Outlook им се допаѓа ова.
  7. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Некако ми изгледа како да не е веродостојна приказнава, ама што му знаеш...Се е можно во денешно време.

    It's all good?
    Стварно?

    Така лесно прифатил ко најнормална работа да е некој да ти се претставува лажно и месец дена шупак да прави до тебе.
    Ај брат нема врска...Олабави се...

    Може сепак на крај сте еден за друг....Тешко на девојката со него.
    Со среќа.

    п.с. Мене би ми било срам да му пишам од мојот вистински профил, тебе ако не ти е срам тогаш пиши му.
     
    На cresa-jagoda, realGirl, Mishela и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Штом не ти било срам да му признаеш,не треба да ти биде и да го додадеш сега,и што постигна од лажниот профил?само се изглупира кога на крај пак ќе го додадеш од твојот,сама си ја искомплицира работата.Јас мислам причината што ти рекол нема проб.и така што изреагирал е тоа дека само сака да види кој бил толку "храбар" да се крие зад лажен профил и да те откачи,или дечково е малце глуп или па трето не се замара.Направи следен пат профил со слики од Адриана Лима,и ако поверува дека е она,значи второто е:clap:
     
    На SweetAna, cresa-jagoda, Mishela и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    @Katherine Manson исто како мојата несудена љубави Џоли (@JollyGirl) :D, те советувам да го деактивираш профилот и да се вратиш во реалноста.

    Дечкото ми делува доста глупо чим дозволува да биде сексан во мозок, а да не се посомнева дека е лажен профил. Ај по слики ако не може да види, ама по постови и број на пријатели би требало да процени.

    Ајде и тоа да тргнеме на страна, знаеш дека е малку психопатски да се криеш зад туѓ профил и да изиграваш нешто што не си. Крадеш идентитет и слики на друга девојка што е законски казниво. Свесно манипулираш, лажеш, мамиш.

    Значи какви женски имало све ќе направат освен она што е правилно. Ќе ве изеде таа гордост, суета, его, што ли да е. :swear:

    Инаку ти давам 100% подршка да му пишеш од вистинскиот профил и да видиш дали може да има хемија меѓу вас. :hug:

    Бидете си директни бе луѓе па макар и по цена на негативен исход. Чуму страв од тоа. Ја повише се плашам од канцер отколку да и пишам на некоја девојка “I love you baby“ или да и ја пуштам песнава. :D


    Ајмо мало храбрије, пас вам матер је*ао. :lol:
    [​IMG]
     
    На SweetAna, CoverGirl10, sj *O* и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Βικτωρία

    Βικτωρία Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    3.666
    Пол:
    Женски
    Не верувам дека не трола има и такви луѓе.Другарка се зезаше со еден две години лажни слики,измислуваше како боледува од некоја болест а тој се јавуваше по други држави да бара помош за да се излечи,еднаш му призна дека не е таа на сликите и овој рече ВО РЕД,другаркава пак му прати слика ама пак лажна мислам девојчево 6 лажни слики му изнапраќа и го лажеше,за на крај дечково да и рече ај да се видиме на камера,ако што не си ти на сликите,и од Хрватска дојде да ја запознае и сега се во врска...Шта речи,секакви ги има.
     
    На cresa-jagoda, JollyGirl, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Хаха од зезање ете што биднало хахха што трпение ќе имал тој :bow:хахха ама ако она се повлечела од срам која е, плус лагите, ништо примеров ќе беше од забеганите скроз хахха изгубиле само 2 год. ситница :)
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.700
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    Кратка садо- мазо приказна...


    @Katherine Manson а сигурна си дека и неговиот профил не е лажен?
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Plot twist. Дупло дупчење во мозок во тој случај хах.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda и JollyGirl им се допаѓа ова.
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Без коментар :lol: :x

    Инаку и јас се сложувам со тоа погоре што си пишала.
    Дека може сака да дознае која е за да ја откачи или да ја засрами пред сите.
    Едноставно од љубопитност сака да знае кој си играл мајтап со него.

    Доволно е да каже на еден другар или да и каже на девојка му (ако воопшто ја има) и толку... Сметајте дека сите познати ќе дознаат дека таа и таа девојка лажни профили користи.

    Не можам да поверувам какви луѓе си постојат.
    Мене така некој да ме лаже, нема да сакам пред очи да го видам а не уште да дознаам кој е.
     
    На cresa-jagoda, Michelle*, Waka-waka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Miss Eli

    Miss Eli Активен член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    И татко ми има 10 лажни профили за играње игрици на фб. Остави го, незнаеш за што се ќе ти притреба. :D
     
    На SweetAna, Trxmx и carangigia им се допаѓа ова.
  16. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А сигурна си дека девојка му постои?
     
    На cresa-jagoda и Brojka им се допаѓа ова.
  17. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.105
    Се надевам дека идејата за презимево не е добиена од Чарлс.

    Туку кој кого лаже е работава(facepalm)
     
    На Оленка*, cresa-jagoda, Antolinaa и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Zdravo ne znaev kade da napisam,sakam da ve zamolam za mislenje bez kritiki,pred nekoe vreme drugarka mi kaza za eden chat,ne go sfativ seriozno,bidejki mislev deka site se tamu koj od koj,i pocnav muabet da pravam so eden decko,ne e od tuka,se dopisuvavme veke 2 godini,no poslednive 5 meseci prestanavme,i mu pisav pred nekoj den i mi rece da zborime preku viber call i mu rekov ok,i mi rece da dojde tuka da se vidime,i pritoa deka kupil nov mob i mi rece ama jas te zaboraviv kako izgledas deka 5 meseci ne zborevme i plus site sliki od mob mi se izbrisaa deka kupiv drug,sega ne znam mi vika da se vidime na kamera i da dojde,seriozen bese,mislite stvarno me zaboravil i da se pokazam na kamera?fala
     
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Овде ми мириса на сајбер секс ...
     
    На SweetAna, sj *O*, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Irenaiki

    Irenaiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    zasto? deckoto nikogas so mene ne se ponasal loso, od tipot da mi ispraka bezobrazni sliki i slicno,najnormalen razgovor,prasanjeto mi bese toa,rece deka saka da dojde da se vidime sum mu se cinela na fino devojce,samo sto ne sme zborele 5 meseci i me zaboravil i go smenil telefonot so sto site sliki mu se izbrisale i me prasa pak da mu pratam slika ili na kamera da se vidime,zboruvame sekoj den preku viber call najnormalen muabet.