1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преубави места во светот

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Sweetlove_0312, 21 октомври 2017.

 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  12.417
  Пол:
  Женски
  Во темава секој ќе можете да постирате секакви убави фотографии, какви што ќе најдете, на пример: куќи со убав поглед , места кои посакувате да сме таму, романтични места, природа, места кои ги сонувате, места каде би живееле и др. :D
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
  Последна измена: 21 октомври 2017
  На Summer16, TheGirl23, Acka22 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.785
  Допаѓања:
  24.877
  Пол:
  Женски
  cdf6e899322e5ec0813c49a25bc1eb53--tire-swings-red-leaves.jpg
  FB_IMG_1500301072636.jpg
  FB_IMG_1496335046642.jpg
  06.jpg
  download.jpg
  Браво за темата , преубава досетка . Ќе има полнење очи од преубави места :)
   
  На Summer16, TheGirl23, Acka22 и 9 други им се допаѓа ова.
 3. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.788
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  Ја обожавам Москва, посебно црвениот плоштад
   
  На K..., ♡BuBaLe♡, TheGirl23 и 15 други им се допаѓа ова.
 4. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  Zanzibar2.jpg 3f1430348ab140ccbde0db4ca8eecc60.jpg dubai.jpg beach-view-at-the-residence.jpg
   
  На Summer16, Acka22, ludoto19 и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.354
  Допаѓања:
  169.887
  Пол:
  Женски
  Која е поентата да лепиме слики а да не пишуваме каде се?!
  Нема смисла..сликовница.

  The Great Blue Hole: Belize[​IMG]
   
  На Summer16, ♡BuBaLe♡, Lolo5 и 19 други им се допаѓа ова.
 6. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  12.417
  Пол:
  Женски
  можете да пишувате каде се ако сакате
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  1.690
  Mont Saint Michel-Франција. 32472422561_1fdccc7a87_b.jpg
  DGt7eT8XsAAKASt.jpg
   
  На hermosa, Acka22, crimson и 17 други им се допаѓа ова.
 8. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  12.417
  Пол:
  Женски
  Колкусамо изгледа волшебно, како од бајките. :)
  Преубаво е .
   
  На ToksycznaReakcja му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.785
  Допаѓања:
  24.877
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Detroit , Michigan
  [​IMG]
  London
  [​IMG]
  Venice , Italy
  [​IMG]
  Belgrade
  [​IMG]
  Novosibirsk , Russia
  [​IMG]
  Dracula's Castle
   
  На Summer16, Luciferovog zlo♧, Acka22 и 13 други им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  70.242
  Пол:
  Женски
  Sagano Bamboo, Arashiyama, Kyoto, Japan
  arashiyama-forest-kyoto-japan-GettyImages-528314677.jpg

  Golden gate bridge, San Francisco
  golden-gate-bridge-san-francisco-952012-114744_original.jpeg

  The beach of Cathedrals, Galicia, Spain
  10-Most-Beautiful-Places-from-Around-the-World-cathedral-beach.jpg

  Keukenhof Park, Holland
  tulips-windmill-holland-cr-getty.jpg

  Green Park, Switzerland
  green-park-in-switzerland-big.jpg

  Salar de Uyuni, Campos, Bolivia
  1490877746_salar_de_uyuni_5.jpg
   
  На piglet1, Acka22, ludoto19 и 15 други им се допаѓа ова.
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.484
  image.jpg Таџ махал - Индија

  image.jpg image.jpg image.jpg
  Кападокија - Турција
   
  На piglet1, Acka22, ludoto19 и 8 други им се допаѓа ова.
 12. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  24.745
  Пол:
  Женски
  Santorini .
  maxresdefault.jpg
  Amsterdam .
  :)
  Amsterdam.jpg
   
  На Acka22, ludoto19, mode-kristina и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.493
  Допаѓања:
  12.417
  Пол:
  Женски
  Rio De Janiero, South America
  4389227540_0793881374_b.jpg
  Bosphorus-By-Night-Jpg-2-F26e1e83.jpg Bosphorus, Turkey
   
  На TheGirl23, Acka22, CrazyGirl15 и 8 други им се допаѓа ова.
 14. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  594
  tocka-94987.jpeg
   
  На Acka22, CrazyGirl15, ludoto19 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.354
  Допаѓања:
  169.887
  Пол:
  Женски
  Dubai Miracle Garden

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Someonespecial, Acka22, mssuniquee и 6 други им се допаѓа ова.
 16. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  594
  15-neeverojatno-ubavi-mesta-koi-ne-im-se-poznati-na-turistite-2.jpg images.jpg
   
  На Acka22, CrazyGirl15, ludoto19 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.484
  Амстердам image.jpg image.jpg Прага image.jpg image.jpg Виена image.jpg image.jpg image.jpg
   
  На Someonespecial, TheGirl23, Acka22 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.644
  Пол:
  Машки
  Харков :l: :hug:
  [​IMG]
   
  На Bitter-Sweet, mode-kristina, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.100
  Допаѓања:
  29.084
  Machu Picchu

  [​IMG]


  Giethoorn, Netherlands

  [​IMG]


  Venice

  [​IMG]


   
  На Someonespecial, TheGirl23, Acka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.321
  Пол:
  Женски
  Colmar - Франција :) Магично е...[​IMG]
   
  На Bitter-Sweet, Quincy, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.