1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преферирате да работите со надреден/шеф или надредена/шефица

Дискусија во 'На работното место' започната од etjena, 6 септември 2010.

?

Преферирате да имате шеф или шефица?

  1. Шеф

    83 глас(а)
    78,3%
  2. Шефица

    23 глас(а)
    21,7%
  1. Feminka192

    Feminka192 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2017
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    2.566
    Пол:
    Женски
    Јас гласам за шеф. Жениве некако ми се 5 минути вака, 5 минути така. :^)
    Да се чудиш како да се однесуваш. Мажите се постабилни и покоректни. :)
     
    На La.loca и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
  2. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Сум била сведок на жени шефови кои се одлични ментори, многу праведни и коректни, постојано се трудат нивните вработени да напредуваат, знаат да слушнат, па и да прифатат сугестија од подредените и не се плашат дека некој ќе им го земе местото.

    Од друга страна, сум видела и мажи кои се катастрофални шефови. Не прифаќаат туѓи мислења колку и да држат место, ги кочат вработените да просперираат, намирисуваат конкуренција во секој вработен што ќе се истакне, буквално пазат да не споделат некој важен контакт и таквите си ги чуваат за себе.

    Стварно не ми е важно дали е маж или жена, сè додека се вклопува во првиот профил.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    До човекот си е а не до полот. Сум имала шев кој беше најзлобниот и најнефер човек кој го имам запознаено, толку погано, дрско и безобразно суштество не сум сигурна дека постои на друго место. Сега раководителката на секторот во кој работам е жена, предобра и најкоректна!
     
  4. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Јас преферирам со надреден шеф. Поедноставни ми се некако, брзи за договор и многу полесни за воспоставување компромис.
    Секако зависи од карактерот на личноста ама ете, моето досегашно искуство така покажало.