Префрлање во друг смер во средно

Дискусија во 'Образование' започната од smosh, 24 јануари 2013.

 1. smosh

  smosh Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  учам на економски смер, а сакам да се префрлам на правен поради тоа што таму не се учи математика од 3 год.а во класот ми е супер ,а исто се навикнав и на професорите , па што мислите кога би можел да се префрлам сега или од септември. Дали има некој вакво искуство,ида ми каже како бил прифатен во новиот клас. ;(
   
 2. smosh

  smosh Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  уште чекам одговор, има ли некој што ке одговори?
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ќе можеш,но притоа треба да полагаш испити.За најдобро,распрашај се кај професорите тие најубаво знаат :)
   
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.260
  Допаѓања:
  25.706
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема потреба да полага испити. Бидејќи и економски и правен смер ги имаат истите предмети прва година.
   
 5. katyimpossible

  katyimpossible Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Сакам да се префрлам во друг смер од следната година, 3та сум сега.
  Може некој ако има искуство или ако знае да ми каже како оди со полагањата, дали е тешко?
  Инаку, треба 2 предмета само да поагам