1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Префрлање во друг смер во средно

Дискусија во 'Образование' започната од smosh, 24 јануари 2013.

 1. smosh

  smosh Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  учам на економски смер, а сакам да се префрлам на правен поради тоа што таму не се учи математика од 3 год.а во класот ми е супер ,а исто се навикнав и на професорите , па што мислите кога би можел да се префрлам сега или од септември. Дали има некој вакво искуство,ида ми каже како бил прифатен во новиот клас. ;(
   
 2. smosh

  smosh Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  уште чекам одговор, има ли некој што ке одговори?
   
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ќе можеш,но притоа треба да полагаш испити.За најдобро,распрашај се кај професорите тие најубаво знаат :)
   
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.895
  Допаѓања:
  31.656
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема потреба да полага испити. Бидејќи и економски и правен смер ги имаат истите предмети прва година.
   
 5. katyimpossible

  katyimpossible Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Сакам да се префрлам во друг смер од следната година, 3та сум сега.
  Може некој ако има искуство или ако знае да ми каже како оди со полагањата, дали е тешко?
  Инаку, треба 2 предмета само да поагам