1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Префрлување од државен на приватен факултет

Дискусија во 'Образование' започната од emanuelatrajkovska, 27 октомври 2013.

 1. emanuelatrajkovska

  emanuelatrajkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Zdravo
  Sakam da ve prasam dali znaete dali ima smer,, Oddelenska nastava,, t.e Pedagoski fakultet na nekoj od privatnive fakulteti vo Skopje. Jas imam zavereno 7 semestar na drzavniot fakultet Sv Kliment Ohridski, megutoa sega imase nekoj promeni vo vrska so plakanjata i toa kosta premnogu, pa bi sakala da se prefrlam na nekoj privaten fakultet. Do sega 100 pati ke diplomirav na privaten koga ke se vratam unazat kolku pari sum dala ne samo jas i site drugi sto se zapisani na drzaven fakultet kupuvanje knigi koj kostaat 1200 den 1000 den a ne e eden sto bara knigi, kazneni seseii i sl. Ve molam za pomos, i vase mislenje ili da mi predlozite nesto pozdrav
  [mod-kirilica:2insqb1v][/mod-kirilica:2insqb1v]
   
 2. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Ако неможеш да си го дозволиш државниот, никако нема да можеш приватниот.
   
 3. emanuelatrajkovska

  emanuelatrajkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Погресно ме свати, јас не реков дека можам или неможан да си дозволам, туку криво ми е многу пари ни зимаат а баска што професорите мајтап си играат со нас и се зафркаваат со нас
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.539
  Допаѓања:
  39.878
  Пол:
  Женски
  Ахам тоа ли..
  Види не ме сфаќај погрешно ама...државен си е државен.
  Немаш многу, уште многу малку имаш, издржи...
  А веќе за приватен факултет со овој отсек не сум слушнала.
   
 5. emanuelatrajkovska

  emanuelatrajkovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  poveketo taka mi kazaa deka nema. Sepak fala ti.