Префрлување од државен на приватен факултет

Дискусија во 'Образование' започната од mece090, 6 февруари 2019.

 1. mece090

  mece090 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да ве прашам ако можи подетално да ми објасните како оди префрлувањето од државен (ФИНКИ), во приватен (европски, фон или американ), колку се плаќа и колку предмети ќе ми се признаени. На финки сум веќе 5та година, а положени ми се околу 20 предмети и сега дали тие предмети мене ќе ми се признаени на приватниот и дали ќе се сите или само некои од нив.

  Фала ви однапред.