1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преценети филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 26 септември 2011.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Барав ваква тема и не можев да најдам :) Ајде тука да коментираме за преценетите филмови, кои се наоѓаат на врвот, а сепак не заслужуваат!
  Eве според мене таков филм е twilight, глума ужасна, актери уште поужасни...
  Hишто посебно, и се уште не можам да сфатам како имаат заработка од
  Box office Total (3 films):
  $1,792,300,241 |(
   
 2. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Се согласувам за Twilight.

  Јас би го додала и The social network. Ништо посебно. Можеби се крена толкава фама заради огромната популарност што ја има Facebook во моментов, но скоро $ 100 000 000 заработка и номинација за оскар за најдобар филм според мене е премногу.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  [​IMG]
  Многу преценет...
   
  На Ema.Sk, Hipster, LilBaby и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  483
  Black Swan
  box office $329,398,046
   

  Прикачени фајлови:

 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Мннн тежок ..според кеш.. а никаков според мене за квалитет
  [​IMG]

  Box Office
  Budget:
  $16,000,000 (estimated)
  Opening Weekend:
  $7,571,417 (USA) (8 November 2009) (2635 Screens)
  Gross:
  $15,045,676 (USA) (3 January 2009)
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Aватар :tmi:
  Tитаник :(
  Xари потер

  Hе ми текнуваат уште,додуша Tитаник го сакам ама веке преку .....
  другиве воопшто не ги сакам и ми е гајле ако заработувале многу |(
   
  На sweet&girl и ludoto19 им се допаѓа ова.
 7. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Без сомнение Твајлајт,не да е преценет туку препреценет а филмот не вреди ништо.
  Исто Трансформерите беа преценети,филмот е чиста утка,не заслужи толкава популарност дефинитивно.Оној Паранормал Активити велеа дека бил многу страшен а од тоа што видов подосадно нешто здравје.
  Ќе го наведам и Зачеток На толку фалење очекував повеќе а и Леонардо ми е еден од омилените глумци но не издржав филмот ни 10 минути да го гледам.
   
  На sweet&girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
 9. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.668
  1. The Tourist
  2. Black Swan
  3. Avatar
  4. Transformers
  5. Twilight
  6. Inception

  Сега за сега на толку ми текнува, ќе се надополнам ако ми падне на памет уште некој...
   
 10. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  1.Убедливо најпреценет филм [​IMG]- не викам дека е никаков, ама во никој случај не е НАЈДОБАР! И уште поголема глупост што чув ќе имало 2 дел, please kill me now |(
  2.Оние самрацине, поточно Тwilight сите делови од прв до последен!
  3.Аватар! Можеби има најдобри ефекти од сите филмови во историја на филмови, но тематиката на филмот ми е lame!
  овие трансформериве не сум ги гледала, не ни сметам дека има нешто да се види, затоа не можам ни да кажам дали се или не се преценети!
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.696
  Допаѓања:
  37.490
  Пол:
  Женски
  Јас нема да коментирам за некој филм дали е преценет или не ама ќе прокоментирам за нешто и ќе бидам офф ама морам!
  Black swan, сериозни сте? :o
  П.С.Не сакам овој коментар да предизвикува кавги и расправии само сакам да кажам дека дефинитивно не е преценет туку е премногу добар,а ако сметате дека е преценет веројатно не сте ја сфатиле неговата тематика како што треба.И дефинитивно не заслужува да стои меѓу Самрак и Три метра што ти знам каде...
   
  На orxideya, ЈеленаЏиш, Marossa и 8 други им се допаѓа ова.
 12. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Black Swan, озбилно?

  Инаку, Twilight, Avatar, The social network, Transformers... :emo:
   
 13. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Ајде, читам или очиве ме лажат :geek:
  black swan
  inception
  harry poter
  Амн луѓе амн :swear:
  Заради некои не ми се отвара последен филм и кракта рецензија, препорачајте серија, најлош филм и сега ова :!: :@ Немам коментар :x
   
  На poison.ivy, sweetyears, tinkerbelll и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  Аватар и Трансформери.
   
 15. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Аватар дефинитивно е најглуп филм според мене...Но секој со различен фкус..Мене најискрено не ми се допаѓа ни малку =.= А Хари Потер не е баш толку глуп филм,да има некои моменти кои се досадни али не би го сместила во оваа категорија :)
   
 16. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Аватар!
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Clerks
  http://www.imdb.com/title/tt0109445/
  Добро бре, малоумна ли сум јас, или што е филмов?
  И втор дел му извадија, демек првиов беше тоооолку добар, па еве и продолжение. |(
  Удав, невидено преценет филм.

  Being John Malkovich
  http://www.imdb.com/title/tt0120601/
  Оф леле... Don't even get me started.

  Scarface
  http://www.imdb.com/title/tt0086250/
  Је*оте антологиски филм. Како фацката не му се згрчи од такви гримаси?
  Оф леле, боли колку е уфилман и преценет.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Женски едно е да не ви се допаѓа филмот, а сосема друго да е преценет.

  Black Swan има одлична глума, одлична тематика, феноменална приказна. Не се фрлани пари на глупости, а мноооогу работа и труд е вложено во филмов. Незнам зашто би бил преценет, од кој аспект....
  А дека не му се допаднал некому е друга работа, океј тоа.

  Исто Трансформерс...значи какви ефекти. Дали јас дека го обожавам ама неможам да сфатам зашто е преценет :D
  може манекенкава во последниот дел не им требаше али океј :D

  Мене преценети ми се најчесто оние чија публика се тинејџерите. Даваат пари за кино карти (а од тоа зависи нели заработувачката и високите места на топ листите) и појма немаат, не разбираат ништо. Сакаат некои лејм љубовни приказни, секси женски и по малку голотии.

  Така за најпреценет го сметам Твајлат. Филмов нема никаква вреднот. По катастрофа глума мислам дека не сум сретнала. Нема филмов никави ефекти или нешто посебно. Едноставно не вреди. Океј е ко некоја лимунатка за тепање време можеби, ама прво место на листите дефинитивно не.
  Сошл нетворк исто мислам дека е преценет. Ги собра оскарите, а зошто немам појма. Исто не гледам вредност никаква. Тој глумецот од што ме иритираше со зборењето неможев ни 20мин да изгледам. Беше популарен ради популарноста на фб
  Кил Бил исто едно време беше хит. Не го изгледав до крај ама од тоа што видов мислам дека не го заслужуваше сето внимание што го собра
  Juno и Kick Ass исто не ги догледав до крај, ама од тоа што видов - тапа. А држеа долго време високо место на бокс офис
   
 19. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  [​IMG]
  Не само што е ужасно преценет, него мене ме нервира тоа што ја исфураа шпанската верзија кога оргиналот е италијански и е правен според книга од италијански автор.
  [​IMG] ужас од филм, тие што дадовме пари за во кино до крај на живот ќе жалиме
  [​IMG]ми го испофалија филмов, и седнавме цело друштво да го гледаме. 15 минути потоа водевме дискусија со кој памет го гледавме

  Twilight според мене е срам на овој век, како и High School Musical ( ефтин обид за имитација на Grease)
   
 20. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  625
  Twilight- веќе сите знаете што и како.

  Gossip girl ( серија е, али морав )- стварно не ми е јасно што гледате во серијава. Нема ништо освен нарцисоидни препотентни идиоти што мислат дека владеат со светот. NOT !

  И, Трансформерс преценет? Па вие сте луди.
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.