1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Преценети филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 26 септември 2011.

  1. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Avatar - може е приказната добро осмислена, но не е добро реализирана, неможев да го гледам, умрев од досада...веројатно на 3д е стварно добар, ама вака....
    Twillight - еден од најдосадните филмови дефинитивно -.-
    Titanic - не дека не е добар, ама дека е најдобра романтика на свет и дека е најдобар филм и се друго не е.....
     
  2. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.817
    Допаѓања:
    38.317
    Пол:
    Женски
    Јас сум магарица од 20год и бев возбуден како дете за последниот дел од филмот.Исто толку ќе го сакам кога ќе бидам магарица од 50 год.Преку к*р ми е веќе да слушам коментари како филмот бил преценет и глупост од личности што не се кадарни да го зборат тоа ЗАТОА ШТО го немаат гледано, туку само ајде да се каже.Значи сум кажала милион пати и не само туку туку и на личности што ми го рекле тоа сум и плеснала во лице.Филмот има предобра актерска екипа, предобра глума, предобри ефекти и не е само магични стапчиња и 300 тркаташки, туку приказна, нечија фантазија, 10 годишен труд.Признавам ако некој го гледал и каже дека не му се допаднал зошто не сака таков жанр на филмови, не му напињам сакај го аман сакај го, ама кога некој не го ни погледнал а збори каков е, е тоа ми гази на нерви.
    Гледајте го филмот прочитајте ги книгите и запознајте ја вредноста на приказната па тогаш зборете дали ви се допаѓа или не, а вака мислам не е фер.
    Исто и за Црниот лебед, што да коментирам.Какви ефекти и каква глума, колку добри актери и каква поучна приказна, заслужено доби оскар, ама ај сеа ќе се правиме ние паметни, попаметни од професионални критичари па ќе кажуваме како филмот е преценет.Едно е да не ви се допаѓа на вас лично, поради нешто, а сосема друго е да речете дека е преценет, најлош на сите времиња и такви ми ти глупости.Тоа не го признавам и сметам дека тие го го кажале или не ја сфатиле поентата или не гледаат ништо подобро од Самрак и Лоша учителка и да не набројувам други.
    И не ова не го сфаќајте како мрчење и не ми се нафрлајте нема пак да коментирам.Само стварно аман од таквите коментари.
     
    На Nausicaa, hristina979, deedee0 и 11 други им се допаѓа ова.
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    :D Напротив, ги имам гледано сите делови од Хари Потер, по инсистирање на другарка која исто е запалена по него, и се мислев дали да продолжам да спијам на пола филм или да останам будна да не ја навредам :?: Како што си рече сама има луге кои не сакат филмови од типот на Хари Потер, и 10000 пати да го гледат нема да им стане интересно мавањето со магчно стапче, змејовите, летачката метла итн. Јас сум една од нив, која им даде шанса на Хари Потер, Самрак, Дневниците на вампирот, и сите ги ставам во ист кош, крајно нереални, и досадни. Ако го прочиташ подобро моето мислење и некои други мои во категоријата Филмови и серии овде на форумов ке видиш дека не љубам ваков жанр. Тебе тоа ти е чудно како што ми е чудно мене како може ти да сакаш да ги гледаш, и како некој го сака Џастин Бибер... Секое цитирање овде е invalid бидејки за вкус не се дискутира. И многу си направила што си плеснала во лице на некои личности кои не го сакат Хари Потер па и мене убаво ме извеза во твојот коментар па сега на криво ке ми мочка. :D Ако ти е аман од такви коментари постои опција игнор, а не непотребни офтопици.

    Да не сум и јас офтопик по стапките на 1209 ке кажам дека друг преценет филм кој го гледав во последно време е Војна на ѕвездите (всушност е серијал) ама не го сакам бе, bite me bitch :fubar:
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.817
    Допаѓања:
    38.317
    Пол:
    Женски
    Да за вкус не се дискутира, и јас реков дека признавам ако некој го гледал филмот и рекол дека не му се допаѓа затоа што не сака таков жанр и тоа е во ред.Само велам дека не е фер да плукате на нешто што стварно е добро направено, не ми е јасно кој ќеф ви го прави тоа како демек вие ќе направевте нешто подобро.Зборот ми беше, кажете дека не ви се допаѓа и тоа е во ред, ама да убедувате дека е преценет или најлош на сите времиња тоа не држи вода.
    А да и да кажам само дека филмот не можеш да кажеш дели е добар или не врз основа на тоа кој жанр е, туку според глумата, актерите, ефектите, приказната.

    Според мене прецент филм Три метри над небото, која непотребна шпанска верзија на прекрасен италијански филм.
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас не се секавам да сум рекла дека е најлош на сите времиња? А ти да ме убедуваш дека е добар е како јас да те убедувам дека не е. Не се може. :)
     
  6. poison.ivy

    poison.ivy Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    198
    Ако Хари Потер беше преценет и без квалитет, во него немаше да глумат ЦЕНЕТИ актерски имиња како:
    * Хелена Бонам Картер
    * Гери Олдмен
    * Ралф Фајнс
    * Ема Томпсон
    * Меџи Смит
    и уште многу други британски актери и актерки. И младата екипа не е на одмет, сите одлично си ја завршија работата. Јас ги гледав сите делови (освен последните два, некако немав време, но ќе ги изгледам кога и да е :)) И да, имам 24 години. Можете да ме викате стара магарица што гледа вакви филмови, ама баш ми е гајле :)

    И јас не сум љубител баш на вакви жанрови, но Потер серијалот ми остави впечаток бидејќи има помрачна приказна, и помрачно е претставен отколку што се очекува за филмови од ваков тип. Не е само чирибу чириба и слични такви детски глупости. Хелена Бонам како Белатрикс ми е прекрасна :) :inlove:

    Ако некому не му се допаѓа, тоа е веќе прашање на вкус. Но, не би рекла дека е прецент. Во споредба со Twilight, мноооооогу е подобар. А за Twilight немам зборови колку е преценет, тука барем можам да се согласам :lol: Ниту добри актери, ниту добра приказна, ништо. Премногу ми е лигав филмот. Ама очигледно во мода се сега вампири што светат како диско топка :)

    И за Social Network се согласувам.

    Не можам да се начудам како го ставивте Inception во темава. Па и Black Swan (не е дека е најдобро нешто филмов, ама луѓе што е добар, добар е).

    Туку гледам, се едни исти наслови се вртат во темава :lol: Нешто ново да се кажеше?? :) Мене не ми текнува, изгледа ги паметам само филмовите што ми оставиле впечаток :)
     
    На deedee0, Miss-Angie92, kravce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Според мене Hunger Games одвај успеа да ми го задржи вниманието до крајот. Ништо посебно.
     
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Твајлајт.
    Твајлајт.
    Твајлајт.

    Поглуп, поисфорсиран, попатетичен, со поглупи глумци нема да има.
    Никогаш.
    Нај преценет филм на векот.
    Има и други, ама паѓаат во сенка од овој.
    Незнам бре, како на некој може да му е интересно ова, КАКО? :puke:
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Maxymous

    Maxymous Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    70
    :up: :up: :up:
     
  10. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    АВАТАР. Искрено, никогаш и не го изгледав.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Аватар-Никогаш го немам гледано, а и немам намера! :shake:
    Твајлајт-Глуп, поглуп, најглуп, Твајлајт. Вампири, чуда, врагови. |(
    3 Метри-Го имам гледано, ми се допаѓа, ама што е многу, многу е! :!:
     
    На Vikica.cuci и Ann.94 им се допаѓа ова.
  13. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Твајлајт :worried:
     
  14. Lollipop123

    Lollipop123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    3
    Твајлајт дефинивно, глумците ужас, приказната бетер незнам како на луѓево може да им се допаѓа вакво нешто :| :|
     
  15. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    http://www.imdb.com/title/tt1392170/
    сите многу го фалеа а јас не се воодушевив многу од него, или од премногу слушање на пофални зборови, очекував многу повеќе од филмот. :?:
     
    На Miss-Angie92 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Inception. За мене лично кога го гледав ми беше втф?
    Не ми се бендиса воопшто. Нема никаква поента, сум гледала далеку подобри филмови, а не толку популаризирани.
     
  17. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    The Dictator
    Мене лично филмов не да ми е преценет. Нема смисла, ептен досаден, на цел филмич ама ич не се насмеав.
     
  18. blaa

    blaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    378
    Твајлајт. :yawn:
     
  19. Kathlin

    Kathlin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    232
    твајлајт сите делови
     
  20. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Twilight
    Кога го гледав мислам дека на глумцине како досадно да им беше. :?: :lol: И многу малку разговараа.
    Засега само на овој ми текнува. :tmi: