1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прељубници (Preljubnici) [BN TV]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badem4e, 28 април 2011.

  1. girlmkd

    girlmkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Искрено многу се разочарав на една емисија како „љубовницата„ е озвучена,во сите тие караници и конфликти да ја озвучат???

    Епизодите ги пратев на БН канал,од првин ми беа доста зачудувачки што нема по светов ... ама кога го видов тоа стварно катастрофа ...

    Имам слушнато дека во скопје,има ваква агенција (ама тие не емитуваат како овие).Значи овие што се од србија немаат што да прават па ајде ќе правиме „реалити шоу„ мизерно вистина ..
    Глупост во боја.
    Што има толку да се покаже на емисијата што даваат со цензура пфф??
    Тоа што некој е повреден ??
    Или „прељубникот„... мизерно вистина ...
    До некаде си викав сето ова е глума,потоа си вика може да постои сепак им помагаат на луѓето со кого живеат,ама после таа снимка ставрно разочарана се осеѓам ..
     
  2. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Лаги со опашки! Е тоа е мојот коментар за оваа `сапуница`. Незнам како воопшто некој може да поверува на ова. |( Имам гледано две емисии и повеќе не ќе ми текне да гледам.На еден куп собрани аматери и ајде сега ќе глумат,а и тоа глумењето неможат да го одглумат како што треба. :!:

    Скокаат како кокошки на просо демек се тепаат,викаат,се караат,приплакуваат за неколку секунди покасно кога во кадар случајно ќе ги фатат на лицата им се забележуваат некои насмевки кои неможат да ги прикријат.

    Страшно! :x
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
  4. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    Што? Прељубници? Ма дај ..
    Нема врска ништо, начин да се млатат пари и потполна глупоштина! Се приказните им се ипоплеткани до немај каде, незнам сестри биле, незнам мажот ја изневерувал жената со девојката на другарот на синот па незнам ова, па незнам она. Па сите тие луѓе реагираат најбурно на светот, па се мавтаат ко ненормални, па скокаат, па се дерат па ау секоја епизода исто. Па кој нормален човек со малку совест би изреагирал така? Кој нормален човек би се бламирал толку пред камери ?
     
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
  6. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Многу неорегинално и аматерски направено шоу. Нема допирна точка ова со вистината, глума, глума и само глума. Имаше едно вакво америчко шоу(срање), Cheaters се викаше, така да ова е копија само во многу полоша верзија :lol: .
    http://www.youtube.com/watch?v=GOtzKsS2 ... playnext=2
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    BoaVista точно така, србите да не видат нешто од американците па веднаш да направат, бетер од бугарите станаа :lol: . Ја има и на германски и е реална и вистинска.
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  8. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Ова не знам дали вистина е , ама дека постојат вакви луѓе тоа со сигурност, што не крепи земјава :D
    Ја имам гледано неколку епизоди на Канал 5 и на јутуб две гледав, за „тепање време“ добра е , без разлика дали е вистина или некои „филмчиња“ си снимаат .
     
  9. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    На западот не му е гајле дали ги има на камери,дали ке ги оговараат,дали ке му се смеат,многу е поразлично од кај нас,повеке луѓе кажуваат дека е вистина не глума.Но незнам во што да верувам :?:
     
  10. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Многу ми е јако! Увек коа иам време гледам,ептен е такво за сеир фаќање јес да сеир на туѓа несреќа ,ама пак затоа и го направиле да биде како реално шоу! Мислам дека малце работите се напумпани,дека има и глума и се за пари, дека доста нереално делуваат некои работи..увек прељубниците се силни,устите отворени и спремни да вреѓаат,ни грам срам ни ништо..затоа и ми е малце чудно,али у секој случај интересно ми е за гледање!
     
  11. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Ни мене не ми се допаѓам оваа емисија.Гледам некогаш ради да тепам време али не верувам во тоа ама ич.Све некако невистинито ми е нереално.
     
  12. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Баш прееска ја гледав епизодата на Канал 5 и се запрепастив. Не можев да поверувам на очиве. Едно време си викав овие измислуваат вакви потресни приказни, дека им се договорени, измислени, ама нема шанса, емисијава е антонимот на Све за љубав. Интересна е, но и доста потресна. Баш оваа епизода беше како свекорот ја злоставувал снаата од синот, а таа го варала синот со неговиот најдобар другар, а свекорот платил детективи да ја следат и разоткријат за на крај да се осеќа тој изневерен и да се разоткрие самиот. Бетер од шпанска серија. Лошо, потресно, морничаво, језиво итн. :|
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Јас денес фатив една епизода. Пофејк емисија од оваа нема. Цело време превртував очи и на крај ја исклучив бидејќи беше џабе губење на време. Ццц со какви глупшости се занимаваат луѓето :^)
     
  14. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Свашта, има милион попаметни работи и емисии и филмови и серии и се и сешто за гледЊЕ отколку ова.. според мене не вреди. јзк
     
  15. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55
    Навистина многу е нереално.Шпанска серија како што пишале погоре :)

    Само од сруга страна си мислам па ако е се фејк тогаш зошто оставаат број за да се јавиш ако се сомневаш во партнерот :fubar:
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Па најверојатно за да се договориш каква приказна да ти измислат и да ти платат за тоа :^) Можно е и тоа, а можно е и се да е вистинито, луѓево стварно реално ми изгледаат, реакциите, шокирањето, се...
     
  17. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    гледав 2-3 епизоди на јутјуб и мислам дека во првата водителите кажуваат како ова се вистински случки само со нови ликови, односно дека е глума..
    иако јас не верувам дека ова се случува, особено оваа епизода.. мајка на синот црна магија да му прави?? па и уште се воодушевени од гатачкава.. страшно :worried:ilent: :worried:ilent: :worried:ilent:
    http://www.youtube.com/watch?v=OqV6xlWSY50

    исто и таа емисијата со погребот.. не се нормални во негативна смисла :x :x
     
  18. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    И малите деца од 5 години, подобро глумат од овие :rofl:

    Ццц, каква реалност бре луѓе, ова нема допирна точка со реалноста. Пред некој ден фатив една епизода, тоа толку нешто глупо осмислено и нереално, немам зборови. Али бар добри актери да нашле. Овие беа тотална утка. Го фати типкава типот со најдобрата другарка, 15 мин се дереше, ни да заплаче, ни ништо. А пак кога се правеше дека плаче, солзи немаше :rofl: . Поглупо нешто во живот немав видено :^)
    Али дека е цела емисија фејк, е.
     
  19. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ќуути ни Поаро не им е рамен, уз муабет ги откриваат :lol: ...ех шо се не ќе направат луѓето за гледаност ццц...и после се чудам кај отиде достоинството и човечките вредности како искреност, храброст, истрајност...во бестрага каде на друго место...а епизодана во која татково одел со жената од синот еееј дневник типката пишувала и ја откриле :lol: Дa бе да... :D Шо да речам, многу се приметни, малце курс по глума да испоштовале и помалце да читале книги од Агата Кристи, а повеќе современи крими-дететктивски романи пред да почнат со снимање, може и ќе поверував :lol:

    Едит: а некои настани во приказните навистина се случуваат, за тоа со црната магија со синот-знам за таков случај. Но, ете да беа подобро осмислени и одглумени можеби ќе ја загризевме мамката.
     
  20. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Хаха еве сега гледам на Канал 5. Абе ајде, ептен ми е вештачко ова. Од една страна, многу просто изгледа, од водителиве па се до учеснициве (така да ги наречам). А од друга страна, дај бе, кој нормален би оставил да се емитува тоа. Нормално, мора да ги прашаат за дозвола нели ? Мене лично, и милион евра да ми дадат, нема да се согласам да ме гледа цела држава како го варам дечко ми/маж ми.

    Не знам, ме мрзеше сите коментари да ги читам, може има некој напишано, ама глумат се гледа. Јас подобро би изглумила.
    Па оваа сега ја гледам, се напи апчиња некакви, ќе се труела женската, абе ајде. Никој не се фрла кон камерата, да се одбрани, да не го снимат, сите пред неа се тепаат, молат и не знам уште што.

    За разлика од ова, сум го гледала америчкото. Тоа ми е доста реално. Се гледа вистинска реакција. Може и таму глумат, кој ги знае, ама барем не ми е дебилно како ова. Српска работа.