1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прељубници (Preljubnici) [BN TV]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од badem4e, 28 април 2011.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Леле навистина оваа последната епизода е врв на дебилизмот.Кога жената влезе во купатилото и препоставив дека нешто такво ќе се одигра демек покушувала да се самоубие :) .
    Мене не ми се верува во ова чудо,некако не ми е нормално некој да дава дозвола најинтимните настани да му ги прикажуваат на телевизија и да прави шпанска серија од сопствениот живот.Едноставно ако се сомневаш дали партнерот ти е неверен,сам погрижи се да откриеш а не некоја си таму таканаречена детективска агенција која се труди да заработи по цена на туѓата несреќа.
    Го гледам ова шоу колку да ми помине времето но повеќе од јасно е дека ова е само добро изрежирана приказна со лоши аматерски глумци.
     
    На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Сценарио, актери, шпански/турски серии, кој се глупира, бламира итн. Не ме интересира. Мене ми е важно тоа што е интересно за гледање. :lol: Два дена како случајно ја забележувам емисијата на телевизија и ми го привлече вниманието (што не значи дека секој ден ќе ја гледам де)... ама погоден е терминот (баш кога ништо друго не ми се прави освен да дремам пред телевизорот :$ ). Штета што најинтересното е цензурирано. Пуу бре! :@ :rofl:
     
  3. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Јас стварно незнам луѓе како можете да ги гледате овие глупости?

    Еднаш случајно фатив на ТВ некоја епизода и ми дојде нагон за повраќање, пред се од бедните водители, оној Карамела како некоја машка кукла во излог е (целиот пластичен и здрвен), а колешка му е катастрофа.[​IMG]
    За актерите, пардон учесниците немам зборови. Толку се бедни, јадни, проѕирни и така натака што подолого од 5 минути неможам да ги гледам. Од авион се гледа дека се е глума, ама лошото е што типциве и типкиве незнаат ни г од глумење.
    Неможам емисијава да ја сместам ни во шпански/турски/индиски серии, тие се далеку подобри, ниту во комедија затоа што повеќе се трагични одошто смешни.

    Невидено срање :puke: !
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    ...Барем подобро да глумеа. |(
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tedi16

    Tedi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    54
    Јас мислам дека се е наместено :D
     
  6. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Шпански сапуници. Овај бил со снаата, ја принудувал, па таа го изневерила со најдобриот другар мажот зошто татко му ја принудувал, па овај се јавил да ја пријави дека го вара син му, па на крај се дознава дека тој почнал, тој крив излезе, пак не знам што. Како е тоа само изрежирано. Абе глупости во боја... Добра глума, се на се :)

    Пак и водителиве безвезе, посебно онај Горан мислам се викаше..
     
  7. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    Прељубници

    Гледав пред некој ден Прељубници на канал 5. Се емитува отприлика во 22 часот. Интересна емисија т.е. реално шоу. Ме интересира дали имате гледано и што мислите дека е ова реално или тие се само глумци?
     
  8. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    Прељубници

    мене ова реално шоу ми е ужасно глупаво и просто, еднаш го гледав и веќе никогаш нема да го гледам.
     
  9. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    Прељубници

    Воопшто не ми е интересно и не ми се допаѓа ова реално шоу, како и сите слични шоуа што се емитуваат на нашиве простори. Единствено реално шоу кое го гледав со задоволство беше Survivor, бидејќи е забавно и се разликува по многу нешта од останатите.
    Не знам како воопшто на телевизииве им се даваат пари за вакви глупости.
    Апла се гледа дека тоа се глумени ситуации, ништо не е реално. ( Веројатно се базирани на вистински случки, а овие само глумат. ) Барем оние што глумат да се професионалци, а не како овие кои среде расправија се смешкаат под мустаќ. :lol:
    Имам изгледано само 2 епизоди и мислам дека не грешам во врска со глумата.
     
  10. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Прељубници

    Здраво ова е најреално ова е нај вистинито нема ништо лага во ова. а иначе е интересна ако почнеш да ја гледаш те остава до крај да гледач и секоја наедна така да висш сто уште не.
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Вистина или не, денес страшно ме изнасмеа бабата, особено кога го праша од кога не спиел со жена му и кога му збореше дека бил неспособен да задржи жена:D :D :D
     
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    оваа е тотална глупост од љубопитност изгледав едно две емисии и ми изгледа наместено аматерска глума не знам само како се нафакаат на вакви работи да снимат а водителите се катастрофа не им оди од рака да бидат озбилни.
     
  13. Rozovka

    Rozovka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    15
    Јас искрено попатетично нешто одамна немав видено. Ми се погоди да ја гледам емисијата кога жената го изневерува мажот со брат му. И он дознава и така се смирено си праат муабет.. Му се заканува дека на мајка им ќе го кажел бе! Господе боже! И додека они имаат фамилијарна расправа се убацува водителката и она поставува прашања и тој глупиот водител.. Сигурно у таков момент ќе сакаш некои си луѓе од страна да ти изиграваат адвокати.. Полоши актери ни имало ни ќе има. Не можев ни да ја догледам до крај емисијата од шо беше глупа, не знам со кој од браќата остана лепотицата :rofl: КАТАСТРОФА!
     
  14. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Леле луѓе дали ја гледавте денесната емисија, ептен не е нормална типкава.
     
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Самоо еднаш седнав да го гледам од љубопитност, и никогаш повеќе! Залудно потрошено време на глупости, крајно просто и патетично...
    Ми изгледа како да е наместено, а за лошата глума да не коментирам. :x
    Ужас... :|
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Хахахахахааха на денешната се покакав од смеа :D Ја га волим. Кој психопат еј. Оваква некоја да ти се закачи не дај Боже ццц, им упаднаа на луѓето дома со камери а овие појма немаат :D :D :D
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    леле на јутуб ја глеав оваа, со една плава таква никаква!
    :lol: Aбе не верувам дека се вистина, ама одлепена е епизодава :D
     
  18. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Верувај верувај не е ништо наместено имам роднина во србија и ги прашав дали е точно ми рекоа да и дека некој нивни комшија се пријавил за емисијата. А за плавата таа е болна особа, ај да кажеше дека го сака само еднаш дека исе допаѓал ама она нон стоп кажуваше само тоа ништо друго и овие на крај сватија дека ги излажала сите.
     
  19. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    многу ми се интересни коа ќе почнат да се кубат ко кокошки некои лелее како можат вака да се бламираат пред јавност незнам сепак ги глеам кога ми е досадно да се посмеам :lol:
     
  20. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    Абе овие не се нормални, ама од друга страна убаво им прават. Може и јас истото би го направила, и би реагирала баш како тој челавиот жена му што го вараше со брат му. :D
    Лудото 19 ќе може да ми пратиш линк од јутуб, неуспеав вчера да гледам, а како што можам да забележам баш интересно било :lol: :lol: :lol: .